7 דברים שאף אחד לא מספר לך על לידה

אלו היו 7 דברים שאף אחד לא מספר לך על לידה
אלו היו 7 דברים שאף אחד לא מספר לך על לידה, אבל חשוב מאוד לדעת כדי להיות מוכנים לקראת הרגע הגדול.

לידה היא גם החלק המדהים והמפחיד ביותר בהריון, וכל אישה חווה אותה בצורה שונה. לכן זה רגע כל כך מיוחד. זה בליינד דייט, שבו אתה יודע שתגמור מאוהב לגמרי באדם שעומד לבוא לעולם. לידה, כל כך הכרחית ולעיתים, כל כך מפחדת, נותרת ברובה לא ידועה.

זה לא משנה אם הלידה היא בחתך קיסרי, באמבטיה, במיטה שלך או במיטת בית החולים... המציאות היא שהרגע שבו רואים את התינוק שלהם בפעם הראשונה הוא הרך ביותר הדבר היפה ביותר שחלק מההורים יכולים לחוות בחייהם.

לידה היא רגע בלתי נשכח ומיוחד. אבל יש כמה דברים שאולי לא ידעת על לידה שעשויים להפתיע אותך.

תאריכי היעד אינם מדויקים.

נכון שלפעמים הם מבינים את זה נכון אבל בדרך כלל זה אירוע נדיר. כנשים, אנחנו אוהבות לדעת שההריון הוא לא לנצח ושתאריך היעד יהיה הסוף, אבל זה לא תמיד כך ולפעמים ההריון נמשך יותר ממה שאנחנו מצפים.

רק 5% מהנשים יולדות בתאריך המיועד להן, אז אל תדאג אם הילד שלך מגיע לעולם לפני או אחרי תאריך זה. מה שחשוב זה שהם בריאים!

אפידורל לא תמיד עובד.

כל הנשים ההרות בעולם צריכות לדעת שאפידורל אינו תרופת פלא ולא תמיד מתפקד. אפידורל עוזר לנשים לא לחוש כאב במהלך הלידה בחלק התחתון של גופה. זה מוזרק עם מחט מאחור.

במיטה שלך או במיטת בית החולים
זה לא משנה אם הלידה היא בחתך קיסרי, באמבטיה, במיטה שלך או במיטת בית החולים.

אבל האפידורל לא אומר שאתה לא מרגיש כלום. לחלק מהנשים יש חוסר תחושה ברגליים, אחרות חשות רגישות מסוימת, אחרות סובלות מכאבי בטן, ואחרות אינן מושפעות כלל או לא כפי שהן אמורות להיות. אם אתה בכלל לא בטוח, אתה תמיד צריך להתייעץ עם הרופא שלך.

אתה לא יכול לאכול או לשתות ברגע שיש לך אפידורל.

מומלץ לאכול לפני שהולכים לבית החולים ולאחר מכן לקבל את האפידורל שכן עם או בלעדיו, לידה דורשת מאמץ. אבל בזמן שיש לך אפידורל, לא תוכל לאכול או לשתות שום דבר שיכול לגרום לך להרגיש קצת חולשה כשאתה עובר צירים.

אתה יכול לעשות יציאות בזמן הלידה.

לא תהיי האישה הראשונה או האחרונה בעולם שיש לה יציאות בזמן התכווצות בזמן צירים. זה קצת לא נעים, אבל זה קורה הרבה יותר ממה שנשים אוהבות להודות. אם זה קורה לך, אל תתביישי, האחיות יותר מרגילות לזה.

הלידה לא נגמרת כשהתינוק נולד.

כאשר התינוק שלך כבר בחוץ, כנראה תצטרך לעשות עוד מאמץ אחרון ולדחוף כדי להביא את השליה שאכסנה את תינוקך. אבל אל דאגה כי זה בדרך כלל די מהיר והכאב הוא כלום לעומת צירים.

התינוק שלך ייוולד מכוסה בחומר לבן.

כשתינוקך יוולד, תבחין שהעור שלו מכוסה בחומר לבן ודביק שנראה כמו גבינה. זה נקרא vernix caseosa ומגן על עור התינוק בתוך הרחם. אבל אחרי שתשטוף את התינוק, זה ייפול מעצמו והתינוק לא ישים לב לזה. אז תראה כמה רך ועדין העור שלהם.

ראש התינוק שלך ישנה צורה.

אם עברת לידה נרתיקית, סביר להניח שהעצמות בראשו של תינוקך נדחסו על מנת שיוכל לצאת דרך תעלת הלידה. אבל אל דאגה, כי בהדרגה הוא יתחיל לקבל צורה עגולה. במשך כמה ימים זה יכול להיראות בצורת חרוט, אבל זה יהיה זמני.

אלו היו 7 דברים שאף אחד לא מספר לך על לידה, אבל שחשוב מאוד לדעת כדי להיות מוכנים לקראת הרגע הגדול.

פופולריים