למה כואב לי השדיים?

מדוע כואב לי השדיים
אי נוחות בשדיים נפוצה מאוד בקרב נשים ומעוררת את השאלות הבאות: מדוע כואב לי השדיים?
כאשר ההתבגרות מתקרבת אצל בנות, פעמים רבות זה גורם לאי נוחות, בעיקר בירכיים ובשדיים.

ברמה הפיזית, כל אישה עוברת במהלך חייה מצבים מאתגרים שונים, בעיקר עקב פעילות הורמונלית. זה נכון במיוחד לפני ואחרי גיל ההתבגרות, כאשר שינויים הורמונליים מביאים לשינויים גדולים בגוף שעלולים לגרום לכאבים בשדיים.

אי נוחות בשדיים נפוצה מאוד בקרב נשים ומעוררת את השאלות הבאות: מדוע כואב לי השדיים? מה גורם לכאבים בחזה אצל נשים?

ובכן, כאבים אלו יכולים להתרחש מסיבות מרובות, החל ממחזור ועד הריון.

דלקת ורגישות לפני המחזור החודשי שלך או במהלך המחזור נפוצות מאוד. לרוב זה לא כרוך במשהו רציני והגורם הוא פשוט שינוי הורמונלי או אפילו שימוש לא נכון בחזיות.

לעיתים, נשים מקשרות כאבי שד ישירות לסרטן השד, ויוצרות רעיונות מטרידים שמובילים לרמה גבוהה מאוד של חרדה שאינה מועילה לבריאות. לשקט הנפשי שלך, החלטנו להציג בפניך כמה מהסיבות לכך שאת עלולה להרגיש כאב או אי נוחות בשדיים.

הסיבות הנפוצות ביותר לכך שחזה כואבים

1. שינויים הורמונליים

זה נפוץ שנשים צעירות מרגישות כאב כשהן עוברות תסמונת קדם וסתית. חלק מהנשים, המכירות את גופן היטב, יכולות אפילו לזהות את תקופת הפוריות שלהן. בתקופות אלו, השדיים עלולים לכאוב.

אי נוחות זו מתרחשת באמצע המחזור החודשי, אשר עולה בקנה אחד עם הביוץ והימים שלפני המחזור שלך.

שני השלבים שהוזכרו לעיל של המחזור חופפים לשינויים הפתאומיים ביותר ברמות ההורמונים הנשיים. בנוסף לכך, שימוש בגלולות למניעת הריון וטיפול הורמונלי חלופי, בין היתר, יכול להשפיע על הופעת אי הנוחות הללו.

2. הריון

עבור נשים רבות, אחד התסמינים הראשונים להריון שמופיעים הוא כאב בחזה. הסיבה לכך היא שהם נוטים להיות רגישים יותר כאשר אישה נכנסת להריון בגיל צעיר או בפעם הראשונה.

עם זאת, זה נחשב נורמלי שכאב זה מתרחש במהלך השליש הראשון של ההריון. השדיים גדלים ומופיעים ורידים כחולים, המעידים על עלייה בזרימת הדם.

3. הנקה

הסיבות הנפוצות ביותר לכך שחזה כואבים
הסיבות הנפוצות ביותר לכך שחזה כואבים.

כאשר נשים רק ילדו, הן חשות לעתים קרובות כאבים בשדיים, בין אם הן מתרגלות הנקה ובין אם לא. הסיבה לכך היא עלייה בכמות החלב. עם זאת, שימו לב היטב אם הכאב הופך תכוף, חזק או לא משתפר, מכיוון שזה יכול להיות דלקת בשד.

4. דלקת בשד

בעיה זו מוצגת כדלקת של הסינוסים הנגרמת על ידי חסימה של צינורות החלב. זה קורה כי ייתכן שיש זיהום בשד הנגרם על ידי וירוסים, חיידקים או פטריות. התסמינים שיש לקחת בחשבון הם אדמומיות בשדיים, כאבים וחום.

5. מידת חזייה לא נכונה

שימוש נכון בחזייה חיוני לבריאות השד. לבישת חזייה קטנה מדי עלולה להפעיל לחץ מוגזם על החזה, ולגרום לכאבים ולזרימת דם קשה, מה שיוצר אי נוחות בשדיים.

בנוסף, אם לחזייה יש חוטים, קיים סיכון שהם יפגעו ברצועות החלב. להיפך, אם החזייה גדולה מדי, היא לא תספק לשדיים את התמיכה המתאימה. אחת ההשלכות של חוסר תמיכה היא האצת צניחה וכאבים בכתפיים.

6. עודף פעילות גופנית

השדיים הם בלוטות המורכבות מרקמות רכות הממוקמות מול שרירי החזה. מסיבה זו, אין זה נדיר שנשים חשות אי נוחות באזור זה לאחר יום ארוך של פעילות גופנית.

אם הכאב בשדיים חזק מאוד ונמשך ימים, עדיף לוודא שאין קרע בשריר.

יש לזכור כי חיוני לתת לשדיים תמיכה נכונה במהלך פעילות גופנית עם חזייה המיועדת במיוחד למטרה זו.

נשים חייבות לוודא שהחזייה בגודל הנכון ושהשפעת התנועות פוחתת הודות לחזייה. עם הוראות אלה, אתה יכול להימנע מפגיעה בשדיים שלך.

7. סרטן השד

לפני שאובחנו עם מחלה זו, כאב בשדיים הוא אחד התסמינים המופיעים בחולים הסובלים מכך. אם המטופלות יעברו בדיקות סדירות ויבצעו טיפולים בזמן, סביר להניח שהן יחושו אי נוחות מסרטן השד.

רצוי לבצע בדיקה עצמית לשדיים אחת לחודש כאמצעי זהירות. אם אינך מוצא חריגות אך ממשיך לחוש כאב, ייתכן שאתה חווה פתולוגיה שפירה אחרת.

פופולריים