פעילות גופנית במהלך ההריון ולאחריה

לעתים קרובות אנו קצת מפחדים מפעילות גופנית
בתחילת ההיריון, לעתים קרובות אנו קצת מפחדים מפעילות גופנית, מתוך מחשבה שכל מאמץ עלול להזיק לתינוק.

בתחילת ההיריון, לעתים קרובות אנו קצת מפחדים מפעילות גופנית, מתוך מחשבה שכל מאמץ עלול להזיק לתינוק. אבל בהתאם לחודש ולסוג האימון, פעילות גופנית במהלך ההריון יכולה להועיל לנו, כל עוד נזהר מאוד ותמיד פעל לפי עצת הרופא שלנו.

התאמן במהלך ההריון אם אפשר

אתה יכול לעשות הרבה סוגים של פעילות גופנית במהלך ההריון. הרבה אמהות לעתיד אוהבות להתאמן, והנה כמה תרגילים שתוכלו לעשות מבלי להשפיע על התינוק שלכם:

 1. הליכה במהלך ההריון. סוג זה של פעילות גופנית אינו פוגע בתינוקך; למעשה, יש לזה יתרונות מרובים. זה עוזר להתחיל באופן טבעי צירים, מונע בעיות במחזור הדם כגון בצקות, ומפחית רגליים ורגליים נפוחות, עצירות וטחורים.
 2. לרכוב על אופניים. תאמינו או לא, גם רכיבה על אופניים אפשרית, אם כי כמובן, עם הרבה זהירות וזהירות. זה מרגיע, מעניק גוונים, משפר את זרימת הדם ומפחית עלייה במשקל, בין היתר. ניתן לרכוב על אופניים עד החודש החמישי או השישי להריון, וכאשר תגיעו לטרימסטר האחרון, תמיד תוכלו להמשיך להתאמן באמצעות אופניים נייחים.
 3. עשה פעילות גופנית במים. גופים שקועים במים הם פחות כבדים, מה שמפחית את הסיכון לפציעה או מתיחת שרירים. פעילות מסוג זה מסייעת לשרירים, למחזור הדם ולנשימה, ואף יכולה להפחית את כאבי הגב.
 4. תרגול יוגה. זוהי פעילות נוספת שיש לה מספר יתרונות, כולל הרגעת כאבי גב, שיפור היציבה, מניעת טחורים והקאות. בנוסף, זה מפחית עייפות, מתח עצבי ומקדם אספקת חמצן טובה יותר לעובר. זוהי צורת פעילות גופנית המאפשרת לך להירגע ולעשות מדיטציה.
 5. אתה יכול גם לתרגל פילאטיס. תיזהר עם סוג זה של פעילות גופנית. זה יכול להביא את אותם יתרונות כמו יוגה, אבל היזהר להימנע מכל לחץ על הבטן.
 6. מתיחות בעמוד השדרה ותרגילי ראש. מתיחות אלו הן פעילות נוספת שתוכל לעשות ללא בעיות. הם יכולים לעזור לך עם גמישות, הרפיה וטונוס שרירים.

תינוק הוא משהו שאתה נושא בתוכך במשך תשעה חודשים, בזרועותיך במשך שלוש שנים, ובלב שלך עד יום מוותך.

-מרי מייסון-

תרגילים שכדאי להימנע מהם במהלך ההריון

 1. ספורט בסיכון גבוה. צלילה ופעילויות שבהן אתה עלול ליפול או להיפגע, כגון רכיבה על סוסים, סקי או סנובורד.
 2. לאחר השליש הראשון שלך, הימנע מתרגילי בטן או כל תרגיל אחר הכולל שכיבה על הגב. אלה עלולים להוביל לבחילות ולשבש את זרימת הדם לרחם.
 3. הימנע תמיד מהרמת משקולות בעמידה. עדיף לא לעמוד לאורך זמן, מכיוון שהדבר מפחית את כמות הדם שמגיעה לרחם.

תרגילים שאתה יכול לעשות בעקבות ההריון

הליכה במהלך ההריון
הליכה במהלך ההריון.

מיילדות ומיילדות רבות מציעות לחכות ארבעה עד שישה שבועות לאחר לידת התינוק כדי להתחיל כל סוג של פעילות גופנית.

 1. תרגילי קיגל. אם עברת ניתוח קיסרי ושמת לב שהאזור סביב החתך דלקתי או חבול, תוכל לבצע פעילות גופנית מסוג זה. זה מחזק את שרירי רצפת האגן, משפר את זרימת הדם ונמנע מבעיות כמו בריחת שתן.
 2. זרוע מתכופפת. בעזרת תרגיל זה תוכלו לחזק את השרירים, מה שיקל על נשיאת תינוקכם.
 3. תרגילי ראש וכתפיים. זה יעזור לך לגוון את הליבה שלך. זה ייקח זמן, כמובן, ואתה תצטרך להיות עקבי כדי לחזור למשקל שלך לפני ההריון.
 4. תפעיל את האגן שלך. תרגיל זה גם טוב מאוד לליבה שלך.
 5. הרכיבו תוכנית לפעילות גופנית נכונה. אתה יכול להתחיל עם חמש דקות, יומיים או שלושה בשבוע, ולאחר מכן להגדיל ל-20 דקות או יותר אם אתה מרגיש בנוח.

הפסק להתאמן אם אתה מבחין במשהו חריג

שימו לב ללוצ'יה שלכם. אם אתה מבחין בהפרשה שופעת יותר, או בצבע אדום או ורוד, עליך להפסיק את משטר האימון ולהתקשר לרופא שלך, אשר יוכל לייעץ לך.

מובן שאמהות טריות רוצות להתאמן ולהישאר פעילות, אבל חשוב גם לדאוג לבריאות התינוק שלך. התייעץ עם הרופא שלך אם יש לך ספק לגבי איזה סוג של פעילות גופנית לעשות.

פופולריים