6 מפתחות לחיים עם ילד מתבגר

חיים עם ילד בגיל ההתבגרות עלולים ליצור חוסר יציבות רבה בסביבה המשפחתית
חיים עם ילד בגיל ההתבגרות עלולים ליצור חוסר יציבות רבה בסביבה המשפחתית, ובסופו של דבר עלולים להדרדר באופן רציני את היחסים בין הורים לילדים.
לחיות עם ילד בגיל ההתבגרות יכול להיות ייסורים אמיתיים. באמצעות סדרה של מפתחות, החיים המשותפים יכולים להשתפר מאוד.

זה לא סוד שגיל ההתבגרות הוא תקופה מסובכת. חיים עם ילד בגיל ההתבגרות עלולים ליצור חוסר יציבות רבה בסביבה המשפחתית, ובסופו של דבר עלולים להדרדר באופן רציני את היחסים בין הורים לילדים. לכן במאמר זה תמצאו סדרת מפתחות המאפשרים דו קיום משפחתי איכותי.

לגור עם נער, מה לעשות?

1. הראו עניין בחיי היומיום שלהם

בדיוק כמו בכל סוג של מערכת יחסים, גילוי עניין בתחביבים ובאירועי החיים של הצד השני הוא חיוני ביחסי הורים וילדים. הקשבה וגילוי עניין זה בזה הם המפתח לבניית אמון ביחסים בין אישיים.

בני נוער צריכים להרגיש שהוריהם מקשיבים להם. שאלו אותם מדי יום על מה חדש בחייהם או מה לא כל כך חדש: איך החברות שלהם מתקדמת, מה הם אוהבים לעשות וכו'. ולבסוף, תן להם לדעת שהם יכולים לסמוך עליך כשהם בצרות.

2. לכבד את המרחב שלהם

בכיבוד המרחב שלהם, אנחנו לא מתייחסים רק לכיבוד הפרטיות שלהם בחדרם, אלא גם לכיבוד האינטימיות שלהם בכל ההיבטים.

כפי שצוין לעיל, טוב לשאול אותם על החברות שלהם, על אהבותיהם ואי-אהבתם ועל חיי היומיום שלהם. עם זאת, הם לא צריכים לחלוק איתך הכל. כל אחד צריך קצת פרטיות, במיוחד בני נוער, שנמצאים בשלב שבו הם צריכים לגלות ולהגדיר את עצמם.

3. ודא שהם מקבלים את ההודעה שלך

לא משנה כמה פעמים אנחנו חוזרים או חושבים שהבענו בבירור את הפקודות או הרצונות שלנו, אנחנו לא יכולים להניח שהמסר שלנו הגיע אליהם. בנוסף, איננו יכולים לצפות מהם לפעול מבלי שביקשנו מהם קודם לכן ומפורשות לעשות זאת, לא משנה עד כמה זה נראה לנו ברור.

הימנע מהצעות והמלצות וכמובן, הזמנות ומשאלות לא חד משמעיות. אתה צריך לשאול אותם בדיוק מה אתה רוצה שהם יעשו, מה אתה רוצה שהם יגידו לך, או פשוט מה אתה רוצה שהם ידעו, כמו תאריך חשוב או פגישה.

4. הפעל את סמכותך רק בעת הצורך

לחיות עם ילד בגיל ההתבגרות יכול להיות ייסורים אמיתיים
לחיות עם ילד בגיל ההתבגרות יכול להיות ייסורים אמיתיים.

רופא הילדים קרלוס גונזלס מייעץ לשמור סמכות לבעיות חמורות, כלומר, כאשר זה באמת הכרחי. אם אתה מרבה להפגין כעס וסמכות, אפילו עם זוטות וטריוויאליות, המתבגר שלך יתרגל לראות אותך ככה ויחשוב שזה חלק מהאישיות שלך.

מצד שני, אם תוציא את הסמכות שלך כהורה רק ברגעים קריטיים וחשובים, הילד שלך יבין שזה עניין רציני באמת, מה שיקל עליו את ההבנה.

5. למד אותם לנהל משא ומתן, המפתח לחיים עם נער

העובדה שאתה וילדך לא מסכימים על הכל היא נורמלית לחלוטין ואפילו, אפשר לומר, בריאה. עם זאת, עימותים בגיל ההתבגרות יכולים להוביל לסכסוך משפחתי אמיתי. וללא ספק, הדרך היעילה ביותר לפתור מצב מסוג זה היא באמצעות משא ומתן

ללמד אותם שקונפליקטים נפתרים באמצעות משא ומתן בריא, כלומר כזה שבו שני הצדדים מנצחים, הוא המפתח לחיים עם נער. לא רק שזה יעזור לנהל קונפליקט מבלי לפגוע במערכת היחסים שלכם, אלא שהמתבגר גם ילמד סדרה של מיומנויות חברתיות חשובות מאוד לחייו האישיים והמקצועיים העתידיים.

6. תן להם את ההזדמנות לומר "לא"

באופן עקרוני, זה נכון שילדים ומתבגרים צריכים להבין מגיל צעיר שהם חייבים לכבד ולציית לאמם או לאבא שלהם רק בגלל שהם ההורים שלהם. עם זאת, עלינו לתת להם גם את ההזדמנות ללמוד לומר " לא", דבר חיוני לפיתוח האישיות והחשיבה הביקורתית שלהם.

גונזלס מציין שמתבגרים חייבים ללמוד שיש להם את הזכות לומר "לא", ובמקביל, ההורים חייבים לכבד את הסירובים של ילדיהם (בגבולות הסביר). זה גם בריא לבני נוער לחקור את הוריהם, הן ליחסי ילד-הורה והן לאישיותו של המתבגר עצמו.

"אם אתה מלמד את ילדך לציית תמיד ללא תלונות, באמצעות ביטויים כמו "כי אמרתי", איך אתה מצפה מהם לסרב כשמציעים לו אלכוהול, כדורים, מין לא רצוי, או להשתתף בעבריינות?"

-קרלוס גונזלס

חיים עם נער: השתדלו להכיר אותם

יש דעה רווחת שגיל ההתבגרות הוא זמן של מאבק מתמיד בהורים. עם זאת, למרות החזית הזו של קור לכאורה, המציאות היא שבני נוער, עמוק בפנים, צריכים להרגיש את החיבה והתשומת לב של הוריהם.

הם צריכים לדעת שלהוריהם אכפת ממה שהם עשויים להרגיש או לחשוב ושהם באמת מתעניינים בחייהם. בקיצור, הם אוהבים כשההורים שלהם עושים מאמץ להכיר אותם, אחד מסימני החיבה הגדולים ביותר שהם מעריכים.