כיצד להגיב לקונפליקטים עם מתבגרים בזמן הסגר?

עלינו לעבוד יחד כדי למנוע קונפליקטים עם המתבגרים שלנו במהלך ההסגר
עלינו לעבוד יחד כדי למנוע קונפליקטים עם המתבגרים שלנו במהלך ההסגר.
קונפליקטים עם מתבגרים במהלך ההסגר נוטים להתעורר. זהו מצב קשה שבו הרגשות רצים בשיאו וכל דבר יכול לעורר ויכוח. כאן נציע כמה טיפים שיעזרו לך להימנע ממצבים אלה.

גיל ההתבגרות הוא שלב קשה, הן עבור בני הנוער והן עבור הוריהם, שכן אנו מוצאים את עצמנו בשני שלבי חיים שונים מאוד. אם כבר קיימים דיונים וחילוקי דעות, אז קונפליקטים עם מתבגרים נוטים להתגבר במהלך ההסגר.

תקופת הכליאה הזו שינתה את השגרה וההרגלים שלנו לחלוטין. אנחנו לא יכולים לצאת מהבית, על אחת כמה וכמה לנהל את חיינו הרגילים. המצב הזה מייצר בנו כל מיני רגשות: כעס, עצב, פחד, חוסר ודאות וכו'.

לכן, מכיוון שכולנו עוברים תקופה מסובכת, אנחנו צריכים לתמוך אחד בשני. ויותר מכך, ככל שניתן, עלינו להימנע מעימותים. אבל אם הם אכן מתעוררים, כיצד עלינו להגיב?

כיצד לקדם הרמוניה ולהימנע מעימותים עם בני נוער במהלך ההסגר

תשמור על קור רוח

זו תקופה קשה לכולם. כמבוגרים, אנו מרגישים המומים מהמצב הזה ויש לנו אלף דברים לעשות. לכן, כולנו צריכים קצת שקט כדי לעבור את המצב הזה כמיטב יכולתנו.

נסו לעמוד בלוח זמנים שבועי. השגרה שלך צריכה לכלול זמן לבלות כמשפחה, זמן להיות לבד, זמן לעבודה וכו'. כמו כן, הקדיש זמן לפעילות גופנית ודיבור עם החברים והמשפחה שלך בשיחת וידאו.

הבנת מתבגרים

כדי להימנע מעימותים עם מתבגרים במהלך ההסגר, עלינו לדבר איתם על איך הם מרגישים לגבי דברים. בני נוער מוצאים את עצמם בשלב חיים שבו הם צריכים להתרועע, לצאת ולהיות עם חבריהם.

כיצד להגיב לקונפליקטים עם מתבגרים במהלך ההסגר
כיצד להגיב לקונפליקטים עם מתבגרים במהלך ההסגר.

אבל במצבנו הנוכחי, כל זה בלתי אפשרי לחלוטין. זה הגיוני שבני נוער ירגישו עצבניים ומתוסכלים, וזה יכול להגביר את המתחים במשק הבית. במקום להתווכח, הקשיבו לילדים שלכם.

קבע כללים וקווים מנחים למצב חדש זה כדי למנוע קונפליקטים עם מתבגרים

ארגן מפגש משפחתי שבו כולם יכולים להשתתף. הגדר ביחד לוח זמנים שמתאים לשגרה החדשה שלך כדי לעזור לכולם להסתדר. זה צריך לכלול זמן לשיעורי בית, שעות פנאי, אחריות במשק הבית, משחקים וכו'.

אם מתעוררים קונפליקטים, נסו להישאר רגועים

כשיתפתחו ויכוחים - והם כנראה יתפתחו - נסו לא להיתפס אליהם. עדיף לאפשר לילדים שלך להירגע בעצמם. לאחר מכן, ברגע שהם מוכנים, אתה יכול לדבר על הנושא.

היו חיוביים ואסרטיביים

הימנעו מלהיכנס למאבקי כוח והתנגדו לצורך "להראות לילדים שלכם מי הבוס". הם כבר יודעים שאתה אחראי. עכשיו, עדיף להיות חיובי ולקבוע גבולות, אבל לנסות להיות אוהב ותקיף מבלי להיות אוטוריטרי.

היו מודעים למצב

אם נעבוד ביחד, יהיה קל יותר לכולם להסתדר הרבה יותר טוב. אנחנו צריכים לזכור שהמצב הזה הוא קריטי ואנחנו צריכים להישאר בבית עם המשפחות שלנו ולתמוך אחד בשני. סכסוכים פשוט יהפכו את ההסגר להרבה יותר קשה.

עודדו אמפתיה

לכולנו יש נסיבות שונות במשפחות שלנו, עם הילדים שלנו, השותפים שלנו ועצמנו. ברור שהמצב הזה מאתגר אותנו לבלות יחד ואי אפשר להימנע מהבעיות שלנו. אבל אם נטפל בדברים באהבה, כבוד ואמפתיה, הזמן שיש לנו בבית יהיה הרבה יותר נעים ופורה. מה שכן, המשפחה שלך תצא חזקה יותר.

כיצד להגיב לקונפליקטים עם מתבגרים במהלך ההסגר

  • למרות כל המאמצים שלך, עלולים להיווצר קונפליקטים. נסיבות אלו גורמות לנו לחוות רגשות רבים. ויתכן שבני נוער נוטים להאשים את הוריהם במה שקורה. זה מצב מסובך ואנחנו אלה שצריכים לחיות עם בני הנוער שלנו. אם כבר הייתה טינה בבית שלך, זה אולי נראה הרבה יותר חזק עכשיו. מה שחשוב זה לדעת איך לנהל את זה ולמנוע את הצמיחה שלו.
  • אם אתה מרגיש כועס או זועם, עדיף לתת לעצמך קצת מרחב לחשוב ולהרהר. כך תימנע מלהיכנס לוויכוחים שרק יחמירו את המצב.
  • חפשו מקום בבית או בחצר שבו תוכלו להיות לבד ולהירגע. נשום עמוק כל עוד אתה צריך. כאשר אתה מרגיש יותר בנוח, אז אתה תהיה מוכן יותר לפתור עניינים מבלי להתעצבן.
  • אתה יכול גם לנצל את הזמן הזה לעשות תרגילי מדיטציה או יוגה. זה יעזור לכם להישאר רגועים וממוקדים יותר בתקופה זו.

כולנו עושים את הדבר הנכון בכך שאנחנו נשארים בבית - למען עצמנו ולאחרים. ברור שאף אחד לא רצה את זה ושהזמנים קשים לכולנו. אבל אם זה קשה לנו כמבוגרים, אנחנו יכולים להיות בטוחים שזה אפילו קשה יותר לבני נוער וילדים.

עלינו לעבוד יחד כדי למנוע קונפליקטים עם המתבגרים שלנו במהלך ההסגר. אם נעשה זאת, כל המשפחה תתחזק מהמצב הזה .