לשמור על קור רוח בזמן שאנו מחנכים את ילדינו: 9 טיפים

נראה לך כמה טיפים שתוכל ליישם כדי לשמור על קור רוח בזמן שאתה מחנך את ילדיך
לאחר מכן, נראה לך כמה טיפים שתוכל ליישם כדי לשמור על קור רוח בזמן שאתה מחנך את ילדיך.
פעמים רבות, המחויבויות היומיומיות שלנו גורמות לנו לחזור הביתה ולאבד את העשתונות שלנו עם ילדינו. לשמור על קור רוח בזמן שאנו מחנכים את ילדינו זה משהו שיועיל לכל המשפחה.

כיום, אנו נעים כל כך מהר, עד שנראה כי שמירה על קור רוח בזמן שאנו מחנכים את ילדינו היא משימה קשה מאוד עבורנו. הסיבה לכך היא שאנו תמיד לחוצים, ממהרים, חרדים וחסרי סבלנות, עקב אורח החיים הנוכחי שלנו.

אולי, הגיע הזמן לעצור קצת ולשאול את עצמנו אם יש משהו שאנחנו יכולים לשנות בעצמנו. האם נוכל לשמור על קור רוח בזמן שאנו מנסים להבין ולחנך את ילדינו? למעשה, זו צריכה להיות המטרה שלנו: לשלוט ברגשות שלנו, שבדרך כלל אחראים לתגובות המוגזמות שלנו.

לשמור על קור רוח בזמן שאנו מחנכים את ילדינו

זה נכון שלכולנו יש אורח חיים מואץ. בסופו של יום, כולנו עייפים, מצבי רוח ולחוצים. ופעמים רבות, התגובות שלנו לעמדות ילדינו אינן הטובות ביותר. בנוסף, אנו עלולים לשכוח להפגין חיבה, לנהל שיחות, או אפילו לשחק עם ילדינו, מבלי לדאוג לגבי הזמן ואחריות אחרת.

יתרה מכך, אנו עשויים לחשוב שצעקות, איומים, סחיטה או חוסר כבוד הם דברים נורמליים כשמגדלים את ילדינו. בבית, זה עשוי להיות נפוץ מאוד להילחם אחד עם השני. לכן, ייתכן שנצטרך לפתור קונפליקטים משפחתיים שבסופו של דבר מכריעים אותנו. לכן, אנו מחנכים את ילדינו ללא איזון ראוי.

או שאנו משבחים את ילדינו יתר על המידה או שאנו דורשים מהם יותר מדי. יתר על כן, אנו סותרים את עצמנו, אנו מתייגים את ילדינו ופוגעים בהם תוך כדי עשייה. ואנחנו מאבדים את העשתונות בקלות. לסיכום, בסופו של דבר אנחנו הדוגמה הגרועה ביותר למהי תקשורת בריאה.

איך לחנך את ילדינו מבלי לאבד את העשתונות

למרות שנראה שזו לא משימה קלה לשמור על קור רוח בזמן שאנו מחנכים את ילדינו, נוכל לעשות זאת אם נעקוב אחר מודל חינוכי המטפח את הצמיחה וההתפתחות של ילדינו. זה יהיה מודל המבוסס על כבוד, אהבה, הבנה, אמפתיה ויושר.

איך אנחנו יכולים לעשות את זה? על מנת לעשות זאת, עלינו לדאוג לילדינו על ידי הגנה עליהם, תקיפים, נחמדים אליהם, שבח את מאמציהם והפגנת תמיכה באמצעות המילים שלנו. יתרה מכך, עלינו לאהוב אותם ללא תנאי ולטפח התקשרות בריאה, לאמת את הרגשות שלהם ולגרום להם להרגיש אהובים ומוערכים.

על ידי כך, נעזור להם להתאמץ בכל פעם שהם רוצים להשיג משהו. יחד עם זאת, הם יקבלו את הטעויות שלהם כחלק מתהליך הלמידה.

כמובן, עלינו להיות מסוגלים להבדיל בין חינוך חיובי לבין סובלנות או מתירנות יתר. זה לא קשור לחוסר חוקים ולתת להם לעשות מה שהם רוצים. חינוך חיובי עוסק במשמעת המבוססת על כבוד, הצבת גבולות וחוקים. כך הם יוכלו לקבל החלטות אחראיות לאורך כל חייהם.

טיפים לשמור על קור רוח בזמן שאנו מחנכים את ילדינו

לאחר מכן, נראה לך כמה טיפים שתוכל ליישם כדי לשמור על קור רוח בזמן שאתה מחנך את ילדיך.

נסו לשמור על קור רוח ולהיות אמפתי כשהם מראים את רגשותיהם

לשמור על קור רוח בזמן שאנו מחנכים את ילדינו
לשמור על קור רוח בזמן שאנו מחנכים את ילדינו.

תן להם לדעת שאין רגשות טובים או רעים. תמיד יש סיבה למה הם מרגישים בצורה מסוימת. למעשה, אתה יכול לתת להם כלים לזהות אותם, לשתף אותם ולהתמודד איתם כמו שצריך.

צרו קשרים חיוביים עם ילדיכם, וגרמו להם להרגיש אהובים ומקובלים

הראה להם חיבה ואהבה. מילים אוהבות ונשיקות חיוניות על מנת לחנך את ילדינו וליצור איתם קשרים חיוביים. בנוסף, עליהם לדעת שהם יכולים לסמוך עלינו. כדי לעשות זאת, עלינו להיות שם בשבילם ולהראות להם שאנחנו אוהבים אותם.

הגדר גבולות וכללים ברורים מבלי לאבד את העשתונות

גבולות וכללים הם משאב חיובי מכיוון שהם מספקים ביטחון עצמי והערכה עצמית. הם גם יוצרים קשרים והם עוזרים לילדים לדעת איך להתנהג.

למד את כל המאפיינים של שלבי החינוך השונים

אתה צריך להיות הראשון שיכיר את כל המאפיינים של שלבי החינוך השונים כדי להבין את תגובותיהם, התנהגויותיהם, מחשבותיהם. כך תוכלו לעזור להם בהתאם לצרכים השונים שלהם

לפתור קונפליקטים בצורה חיובית, ללא עונשים או איומים

שימוש במשאבים, כמו הקשבה פעילה ומשא ומתן למציאת פתרונות יעזור לכם לפתור בעיות בצורה אמפתית.

סמכו על היכולות של ילדיכם

אתה צריך לתת להם לנסות לפתור את הבעיות שלהם בצורה אוטונומית, על ידי קבלת החלטות משלהם. יתר על כן, עליך תמיד להעריך את המאמץ וההתפתחות שלהם.

למד אותם ערכים חשובים

למד אותם ערכים, כמו כבוד, שיתוף פעולה, סולידריות, הכרת תודה, נכונות, כנות וכו'. כתוצאה מכך, ערכים אלה יעזרו להם להתמודד עם החיים באשליה ובגבורה.

הקדש זמן לעצמך; אם אתה לא בסדר, גם הם לא יהיו בסדר

אם ההורים לא ידאגו לעצמם, הילדים שלהם לא יהיו בסדר. לכן, חשוב מאוד להתאמן, לאכול בריא ולהקדיש זמן להיות עם חברים ובני משפחה. כתוצאה מכך, ההורים יהיו בריאים, הן פיזית והן רגשית.

היו מודעים לכך שאם אנו מתחצפים אליהם, אנו פוגעים בהערכה העצמית ובאישיותם

צרחות, גסות רוח, חוסר כבוד והשוואות פוגעות בהערכה העצמית ובאישיותם של ילדינו. אם תתייחס אליהם כך, תקדם חוסר ביטחון עצמי, עצב, אשמה וכאב. לכן, חשוב לזהות התנהגות זו ולתקן אותה מיד.

על לשמור על קור רוח בזמן שאנו מחנכים את ילדינו...

למרות שזה אולי נראה מסובך, אנחנו צריכים לשמור על קור רוח בזמן שאנחנו מחנכים את ילדינו. אל תשכח שהורות היא לא משימה קלה. זה כמו מקצוע שבו אתה מקבל קודם את התואר שלך ואז לומד איך לעשות את זה בפועל. יתר על כן, הוא מלא בסיבוכים והזדמנויות ללמוד לאורך כל חייך.

לסיכום, חשוב מאוד להיות סבלניים ולהראות להם את האהבה הבלתי מותנית שלנו. בנוסף, עלינו להיות תקיפים אך אדיבים. ולבסוף, זכרו ליהנות מכל צעד.

פופולריים