איך להכין את הילדים לבואו של תינוק חדש?

איך להכין את הילדים לבואו של תינוק חדש
איך להכין את הילדים לבואו של תינוק חדש.

הגעת תינוק חדש למשפחה היא מקור לאושר גדול, אך גם לאתגרים חדשים. באופן כללי, הורים מרגישים מאוד נרגשים אך גם עצבניים מהתגובה של ילדיהם לנוכחות של אח חדש.

עולות כל מיני שאלות. איך עלינו לספר לילדים שלנו שיהיו להם אח או אחות קטנים? האם הם יקנאו בתינוק החדש? איך נוכל לעזור להם לקבל את המצב הזה?

היום אנחנו רוצים לשתף אתכם בשורה של הצעות איך להכין את הילדים שלכם, לפי גילם.

איך להכין את הילדים לבואו של תינוק חדש

גילאי 1 ו-2

אל תדרוש מהילדים הקטנים שלך הרבה הבנה. בגיל הזה, הם לא יבינו מה זה אומר שיש אח חדש.

תן לילדים שלך לשמוע אותך מדבר על התינוק החדש. אולי הם לא יבינו למה אתה כל כך מתרגש, אבל הגישה שלך תהיה מדבקת. זה יעזור לגרום לילדים שלך להתרגש.

קחו בחשבון שכנראה לא תוכלו לספק בו זמנית את הצרכים של שני ילדים או יותר כל הזמן. אם אתה מרגיש המום, חפש תמיכה וזוג זרועות נוסף בקרב חברים ובני משפחה.

כשהתינוק החדש מגיע, אל תשכח את האחים הגדולים. כדי להפחית את רגשות הקנאה, אפשר לתת לאחים הגדולים מתנה קטנה מאחיהם או אחותם הקטנים.

אל תשכח לחבק אותם, להקשיב להם ולבלות איתם זמן כדי להזכיר להם את האהבה האינסופית שלך.

גילאי 2 עד 4

בגיל זה, ילדים נוטים להיות מאוד קשורים להוריהם ומתקשים לחלוק עם בני משפחה אחרים.

הקטן שלכם עשוי להיות רגיש מאוד לשינוי הקרוב ולפרש את הגעתו של בן משפחה חדש כאיום. המתן קצת כדי לדבר עם ילדך בגיל הגן על התינוק שבדרך.

דבר עם הקטן שלך כשאתה מתחיל לרכוש פריטים חדשים לתינוק כמו רהיטים, בגדים וכו'. אם הפעוט שלך מתחיל לשאול על הבטן הגדלה שלך, זה גם זמן טוב לחלוק את החדשות.

חפשו ספרי ילדים מאוירים שיעזרו לילדכם להבין. בכל מקרה, הקפד לדבר עם ילדך על התינוק החדש לפני שמישהו אחר יעשה זאת.

חשוב להיות תמיד כנה עם הפעוט לגבי השינויים הקרובים. הסבירו שהתינוק יהיה מתוק ורך, אבל גם יבכה ויזדקק להרבה תשומת לב שלכם.
ודא שילדך יודע שיעבור זמן עד שהוא יוכל לשחק עם האח החדש.

הקדישו זמן מיוחד לילדיכם הגדולים בכל עת שתוכלו. בזמן שאתם נהנים מהזמן הזה ביחד, אתם יכולים לקרוא, לנגן, להאזין למוזיקה או סתם לדבר.

אל תציף את הקטן שלך בשינויים נוספים

הגעת תינוק חדש למשפחה היא מקור לאושר גדול
הגעת תינוק חדש למשפחה היא מקור לאושר גדול, אך גם לאתגרים חדשים.

היזהר בעת תכנון שינויים גדולים אחרים בחייו של בן השנתיים עד הארבע. אם אתם מתכננים לאמן את הפעוט שלכם בסיר, נסו לעשות זאת הרבה לפני הגעת התינוק. הדבר נכון גם אם אתם צריכים שהקטנה שלכם תעבור מעריסה למיטה או תעבור לחדר שינה חדש.

אם זה לא אפשרי, עליך לחכות לנסות את השינויים האלה עד שהעניינים יסתדרו לאחר לידת תינוקך. אחרת, הפעוט שלך עלול להיות המום מרוב התאמות.

זה נורמלי שילדים בגיל זה יחוו כשלונות התפתחותיים קלים לאחר הגעתו של אח חדש. לדוגמה, הקטן שלך עלול להתחיל לעשות תאונות למרות שהוא או היא מאומנים בסיר.

הפעוט שלך עשוי גם להתחיל לבקש לשתות מבקבוק. התנהגויות אלו ואחרות הן נורמליות וכדאי להגיב באהבה ובסבלנות. זו הדרך של ילדכם לחפש אהבה ותשומת לב במהלך השלב הלא מוכר הזה.

הקדישו זמן מיוחד לילדכם בכל עת שתוכלו. בזמן שאתם נהנים מהזמן הזה ביחד, אתם יכולים לקרוא, לנגן, להאזין למוזיקה או סתם לדבר. שתפו את הקטן שלכם בהכנה ובתכנון לבואו של התינוק, והביאו אותו יחד כשאתם יוצאים לקניות.

אחים גדולים צריכים לדעת שהם עדיין חשובים לך ושהם לא יאבדו אותך לתינוק החדש.

ילדים מגיל 5 ומעלה

ילדים בגילאי בית ספר לא מרגישים מאוימים מהגעתו של אח חדש כמו פעוטות. עם זאת, הם עדיין עשויים לחוש קנאה בכל תשומת הלב שהרך הנולד מקבל.

אם זה המקרה, הסבירו מה קורה באמצעות שפה שילדכם יכול להבין. דברו על המשמעות של תינוק חדש בבית ועל השינויים שמשתמע מכך. דברו גם על ההיבטים החיוביים וגם על הדברים הלא כל כך חיוביים.

במידת האפשר, אפשרו לילדכם ללכת לבית החולים לבקר אתכם ולפגוש את התוספת החדשה לאחר לידת התינוק. זה יעזור לילד הגדול שלך להרגיש חלק מהמשפחה ההולכת וגדלה.

הציגו לה את אחיה החדש ודברו איתה על החשיבות של להיות אחות גדולה. תגרום לה להרגיש גדולה.

אל תשכח את הצרכים והפעילויות של הילדים הגדולים שלך. תזכיר להם כמה אתה אוהב אותם.

עשה מאמץ לבלות איתם לבד כל יום. נצל את הזמן הזה כדי לנצל את ההזדמנות כדי להזכיר להם כמה הם מיוחדים עבורך.

פופולריים