היתרונות של בטטה לתינוקות

בטטה מכילה כמויות גבוהות של ויטמין C
מלבד היותה מקור נהדר לאנרגיה, בטטה מכילה כמויות גבוהות של ויטמין C. הן קלות לעיכול, כך שהילדים הקטנים שלכם יכולים להתחיל לאכול בטטות כבר מגיל 6 חודשים.
בטטה מלאה ביתרונות שהם בסיסיים להתפתחות תקינה של ילדכם. לכן, חשוב להפוך אותם לחלק מהתזונה של הקטן שלכם.
ישנם יתרונות רבים להפיכת בטטה לחלק בלתי נפרד מהתזונה של תינוקך. מלבד היותם בריאים, ילדים קטנים נוטים לאהוב בטטות ודי קל לבלוע אותן.. במאמר של היום, אנו רוצים לקבוע מראש את סגולותיו של ירק שורש זה.

היתרונות של הכללת בטטה כחלק מהתזונה של ילדיכם

מלבד היותה מקור נהדר לאנרגיה, בטטה מכילה כמויות גבוהות של ויטמין C. הן קלות לעיכול, כך שהילדים הקטנים שלכם יכולים להתחיל לאכול בטטות כבר מגיל 6 חודשים.

יתרון נוסף הוא שבטטות מעט מתוקות - ובכך הכינוי שלהן "בטטה". זה הופך אותם למושכים לחיך צעירים שלעתים קרובות נוטים לדחות טעמים חדשים.

אבל אלו רק חלק מהיתרונות של בטטה. להלן נפרט עוד יותר:

בטטה ממריצה את מערכת החיסון

בטטה מכילה כמויות גדולות של ויטמין C. לכן, יש להם תכונות נוגדות חמצון ויכולים לעזור לחזק את המערכת החיסונית של ילדכם.

זה משהו מאוד חשוב לילדים קטנים מאוד, בהתחשב בעובדה שהם נמצאים בגיל שבו הם צריכים להימנע מלחלוה. על ידי אכילת בטטות, הם יכולים להפחית את האפשרויות שלהם להצטנן או מחלה מדבקת אחרת.

בטטה מכילה ויטמין D

ויטמין D חשוב מאוד לגוף, מכיוון שהוא מגביר אנרגיה, מחזק את העצמות ומועיל לבריאות הלב. ויטמין זה ידוע גם בשם "ויטמין השמש" ומהווה גורם חשוב בגדילה והתפתחות של ילדכם.

לבטטות יש תכולת קלוריות גבוהה

בניגוד למבוגרים, תינוקות צריכים להשמין במהירות - במיוחד במהלך שנת חייהם הראשונה. בטווח הזמן הזה, תינוקות גדלים מהר יותר מכל תקופה אחרת במהלך חייהם.

הם מגדילים בממוצע 25 סנטימטרים בגובה ומשלשים את משקל הלידה שלהם. כדי שזה יקרה, תינוקות צריכים לקבל מספיק קלוריות.

כל 100 גרם בטטה מכילים כ-90 קלוריות. זה הופך אותם לאחת האפשרויות הטובות ביותר עבור ילד שצריך להשמין .

בטטה היא מקור לויטמין a

היתרונות של הכללת בטטה כחלק מהתזונה של ילדיכם
היתרונות של הכללת בטטה כחלק מהתזונה של ילדיכם.

מלבד הוויטמינים שכבר הזכרנו לעיל, בטטה מכילה גם כמות גבוהה של ויטמין a. למעשה, תכולת ויטמין A בבטטות גבוהה כמעט כמו זו של גזר.

הבטא קרוטן שוויטמין זה מייצר מסייע במניעת בעיות ראייה, סוגים שונים של סרטן ומומים קרדיווסקולריים.

לכן, בטטה עם עיסת תפוז מועילה יותר מאלה עם עיסת צהובה או לבנה.

בטטה היא מזון נהדר גם להריון

בטטה מספקת לגוף כמות גבוהה של חומצה פולית, מה שהופך אותן לאופציה מצוינת להריון. זה נכון במיוחד כאשר לאישה יש צורך גבוה במיוחד בוויטמין זה.

יתר על כן, חומצה פולית משפרת את תפקוד המוח ומסייעת במניעת סוגים מסוימים של מחלות.

שיטות להכנת בטטות

היבט נהדר נוסף של בטטה הוא שישנן מספר דרכים להכין אותה. עם זאת, על מנת שתינוקך יפיק את מירב התועלת, עליך להכין ירק זה לפי ההנחיות הבאות.

  • כדאי להשתמש במעט מאוד מים בעת בישול בטטות. זאת בשל העובדה שהמים סופגים חלק מהמלחים המינרליים. עם זאת, רוב החומרים המזינים של בטטה נמצאים בחלק הפנימי של השורש.
  • חשוב לשטוף ולקלף בטטות לפני האכלת תינוקך. זה הופך אותם לקלים יותר לעיכול.
  • דרך מצוינת נוספת לבשל בטטות היא על ידי אידוי שלהן. שיטה זו מאפשרת שמירה מקסימלית של אבות המזון.
  • מגיל 6 חודשים של תינוקך, אתה יכול לשלב בטטה עם מרכיבים אחרים כמו אפונה ירוקה או דלעת.
  • אתה יכול גם להשתמש בבטטות להכנת פירה, לערבב אותו עם כמות קטנה של שמן זית לטעם. עם זאת, אל תוסיף מלח למתכון אלא אם התינוק שלך כבר הגיע ליום הולדתו הראשון.

מדוע כדאי לחכות עד 6 חודשים כדי להציג מזון מוצק?

לפני שתתחיל להאכיל בטטות לתינוק, ההורים צריכים להמתין עד שהקטן שלהם יגיע לגיל 6 חודשים. לפני גיל זה, תינוקות מקבלים את כל אבות המזון הנחוצים להם דרך חלב האם של אמם, או דרך פורמולה מועשרת לתינוק.

יתר על כן, ההסתברות לתגובה אלרגית נמוכה בהרבה אם מזונות מוכנסים בזמן הנכון. כמו כן, תינוקות עשויים להיתקל בקושי לישון אם הם מקבלים מזון מוצק כשהם צעירים מדי .

תזונה נכונה היא חלק חיוני בצמיחה והתפתחות של התינוק. לכן, ההורים צריכים להקדיש תשומת לב מיוחדת למאכלים שהם נותנים לקטנים שלהם.

ללא ספק, בטטה היא אופציה מצוינת כאשר מציגים מזון מוצק .

פופולריים