דרכים לעורר את השמיעה של תינוקך

"היתרונות העיקריים בתקשורת שלך עם תינוק שזה עתה נולד מושגים על ידי גירוי חוש השמיעה של התינוק"
"היתרונות העיקריים בתקשורת שלך עם תינוק שזה עתה נולד מושגים על ידי גירוי חוש השמיעה של התינוק".

תקשורת היא הכלי העיקרי שיש לנו כיחידים השייכים לחברה. ויותר מכך למי שזה עתה ראה את העולם בפעם הראשונה. מסיבה זו, גירוי השמיעה של התינוק הוא בעל חשיבות מהותית.

חוש השמיעה של תינוקות מאפשר להם לתפוס את הצלילים המקיפים אותם. בניגוד לראייה, הם יכולים לקבל מידע ולהישאר מחוברים, ללא קשר למאמץ שהם עושים.

שמיעה של תינוק

אצל תינוקות שזה עתה נולדו, זהו החוש המפותח ביותר מבין החמישה. מהרגע שהם נמצאים בעובר, הם מסוגלים לקלוט צלילים ולספוג מידע. לאחר מכן, בלידה, הם מגיבים לקולות בתנועות קלות של הראש והעיניים כשהם מנסים להבין מאיפה הם מגיעים.

מסיבה זו, מההתחלה, התינוק ישים לב יותר לקולות שהוא קולט מהעולם החיצון. ומעל לכל, הצלילים המוכרים לו, כמו קול קול אמו. כמו כן, סביר להניח שתינוקות יופתעו מגוונים גבוהים ומפתיעים בקולות שהם שומעים.

דרכים לעורר את השמיעה של תינוקך

עם זאת, היתרונות העיקריים מושגים על ידי גירוי השמיעה של התינוק. כדי להשיג זאת חיוני שההורים ידברו כל הזמן עם ילדיהם.

ישנן דרכים שונות לבצע גירוי זה של חוש השמיעה של התינוק. המטרה העיקרית היא שתינוקות יוכלו להכיר את העולם הסובב אותם ולהתאים את עצמם לרגשות היומיומיים שלהם.

מוזיקה קלאסית לתינוקות שזה עתה נולדו

למוזיקה קלאסית יש השפעות חיוביות על אנשים בכל הגילאים. כך גם לגבי תינוקות וילדים קטנים. בין היתרונות שלו הוא השגת מצב של שלווה ורגיעה, שעוזר להם להחצין את רגשותיהם ולאזן אותם עם המציאות.

לכן, האזנה למוזיקה מסוג זה יעילה מאוד להפחתת המתח שיכול להופיע אצל תינוקות, ומועילה במיוחד לפני השינה.

"היתרונות העיקריים בתקשורת שלך עם תינוק שזה עתה נולד מושגים על ידי גירוי חוש השמיעה של התינוק"

דבר ברור ולאט

דרכים לעורר את השמיעה של תינוקך
דרכים לעורר את השמיעה של תינוקך.

עליך לדבר אל תינוקך באיטיות, ולהגות את דבריך בצורה ברורה. על ידי כך, התינוק מתוודע לקולות השונים וזה עוזר לו לרכוש הבנה בשפה.

קריאה

התינוק שלך מוקסם מצליל הקולות, גם אם הוא לא מבין את הנאמר. עם זאת, אתה יכול להתחיל לקרוא לו סיפורים, סיפורים או חרוזים בקול רם.

רק הקשבה להם תספוג את התינוק שלך לחלוטין. זה מועיל אפילו יותר אם הקריאה נעשית בנימה עליזה, רגועה ומושכת.

השמעת צלילים עם חפצים

כדי לעזור לילד להבין את המילים טוב יותר, אתה יכול לציין את שמות החפצים השונים כשאתה הולך איתו, בין אם ברחבי הבית, או במקום ספציפי שהתינוק שלך יאהב. זוהי פעילות שימושית מאוד לגירוי חוש השמיעה של תינוקך.

דוגמה טובה היא להשתמש בשעון, ולהביע צלילים אונומטופיים כמו "טיק-טוק". או, במקרה של חתול או כלב, "מיאו" או "ווף". זה מגרה גם את חוש השמיעה של התינוק וגם את החשיבה המופשטת.

לאחר שהתינוק זיהה את הצליל עם החפץ שהוצג לו, הוא יוכל לקשר בין השניים. מכאן ואילך, בכל פעם שהוא שומע את הצליל הזה, הוא יחפש את החפץ בעיניו מבלי שיהיה עליו להיות מולו. המטרה הושגה, והוא יוכל לזהות את האובייקט בקלות.

עושה פרצופים מצחיקים

דיבור עם התינוק ויצירת פרצופים ומחוות מצחיקות ומוגזמות מאפשר לקשר את המילה או המחווה עם המשמעות מהר יותר. הבנה זו מתגברת אם אתה משנה את הקול שלך באופן קבוע.

רבות מהדרכים הללו להמרצת השמיעה של התינוק עוזרות לו לעבוד ולפתח בו זמנית את שאר החושים שלו. פעילויות רב-חושיות אלו יסייעו לילד להתחבר ולהתחיל להבין את סביבתו.

שיקול חשוב נוסף הוא שכל הפעילויות הללו גם עוזרות לנו לזהות חריגות בתינוקות. יש לכך חשיבות רבה, שכן טיפול בליקויי שמיעה או בעיות שמיעה בגיל צעיר יגדיל את הסיכוי לתיקונם בטווח הארוך.

פופולריים