עדות של אם: אמהות מעדיפות את בניהן על פני בנותיהן

אמהות מעדיפות את בניהן על פני בנותיהן
אמהות מעדיפות את בניהן על פני בנותיהן.

פשוט תודה בזה! אמהות מעדיפות את הבנים שלהן על בנותיהן... או לפחות זה מה שיש לשונה סיברי - האמא הבריטית המאוד שנויה במחלוקת ל-4 ילדים.

לשונה סיברי יש שלוש בנות, אבל רק בן אחד. היא מספרת שהרגישה הקלה כשגילתה שהיא עומדת ללדת בן. היא מודה שיש לה קשר הדוק יותר עם בנה היחיד מאשר עם בנותיה.

הנה מה שהיא כתבה:

סוף סוף הגיע הרגע. בהריון בשבוע עשרים ושכבתי על הספה לפני לידה מוכנה לסריקה שלי, בקושי יכולתי להכיל את חוסר הסבלנות שלי.

הסונוגרף טעה בי כסוג של אישה שרוצה הקדמה ארוכה על התפתחות התינוק הגדל שלה, והיא התעסקה עוד ועוד על אצבעות ואצבעות רגליים ועל גודל הראש כאשר - למעשה - מה שרציתי לשמוע היה דבר אחד ואחד. דבר בלבד.

זה כל מה שיכולתי לעשות כדי לא לצעוק: 'תפתח את הרגליים שלך ותן לי לראות מה יש שם'. לעובר, ברור, לא לסורק.

ואז, כמו בקסם, זה קרה. התינוק זז כדי לחשוף הכל והסונוגרפית פנתה אליי ואמרה: 'טוב, בהחלט יש משהו משתלשל ו- בוא נגיד את זה ככה - זה לא חבל הטבור.'

הנה, אולי גם מלאכים ירדו מהשמיים שרים אריות, זו הייתה השמחה שחשתי.

אחרי שתי בנות וארבע שנים של דריכה על חלקי פלסטיק זעירים של פולי כיס על רצפת הסלון; אחרי צונאמי של ורדרד ושיער סבוך ואכילה קפדנית, סוף סוף נולד לי ילד!

תקראו לזה הורמונים אבל פרצתי מיד בבכי של הקלה.

ילד, סוף סוף!

12 שנים אחרי, אני מרגיש כמעט אותו דבר. מאז לידתו של מונטי הצטרפה בת נוספת שלנו - דולי, כיום בת חמש - והעלתה את קבוצת האסטרוגן לשלוש.

מונטי נשאר הבן האחד והיחיד שלי. אולי זה מסביר במידה מסוימת מדוע הוא יכול להיכנס למטבח בבוקר, פרוע, חד-הברתי ופונגי קלות, ואני אעמוד, חסר נשימה ביראת כבוד, לנוכח הפלא העצום שלו.

אני זוכר שהבטתי בבני שזה עתה נולד מבעד לצד הפרספקס של מיטת התינוק שלו, ובערפל של רגש הורמונלי, חשבתי: 'אני אהרוג את הילדה ששוברת לך את הלב'.

ולפני שכולכם מאשימים אותי בהעדפות בוטה יש עדויות היסטוריות וספרותיות חזקות המגבות את הקרבה של מערכת היחסים של אם עם בנה.

ספרות, אמהות ובנים

שלא לדבר על כך שסקר שנערך בקרב 2,500 אמהות על ידי אמהות נטו גילה שלמחציתן יש קשר חזק יותר עם בניהם, ו -88 אחוז עצום הודו שהתייחסו לבנותיהם בצורה שונה.
הממצאים הראו שאמהות שיבחו מאפיינים מסוימים של בניהם, ראו אותם כמצחיקים, חוצפנים ושובבים, תוך השמצה של תכונות דומות אצל בנותיהן על ידי התייחסות אליהן כאל ויכוחים או טרופים.
היא מודה שיש לה קשר הדוק יותר עם בנה היחיד מאשר עם בנותיה
היא מודה שיש לה קשר הדוק יותר עם בנה היחיד מאשר עם בנותיה.

לכל ארבעת ילדיי יש אישיות חזקה והם מפגינים באופן קבוע התנהגות שאינה בהכרח שיקוף של המגדר שלהם. כל אחד מהם יכול להתווכח עד שהפרות חוזרות הביתה, לדחוף גבולות ולהסיע אותי להסחת דעת.

האם אני יותר קשה עם הבנות כתוצאה מכך? אתה מתערב שאני כן. זה בגלל שכשפלו, בת 16, מסדרת אותי במבט של זלזול ואנני, בת 14, מגלגלת עיניים, זה כאילו אני מסתכלת במראה - ואני לא תמיד אוהבת את מה שאני רואה.

עם מונטי זה אחרת. מערכת היחסים שלי איתו מרגישה קלה יותר, לא מרותקת מהחרדה שאני חווה לעתים קרובות כשאני רואה את החולשות שלי משתקפות בבנות שלי.

אני אולי ביקורתית יותר כלפי הבנות, מודעת יותר לכשלונות שלהן ולאתגרים שעומדים בפניהן, אבל יש להן גם כישרון מוזר לגרום לי להרגיש מדי פעם כמו האמא הכי גרועה בעולם.

כמובן שאני אוהב את כל הילדים שלי, הבנים והבנות

כמובן, אני אוהב את כל הילדים שלי בדרכים שונות. רק שעם הבנות יש לי לעתים קרובות את התחושה הלא פשוטה שאני מנסה להרכיב רהיטים שטוחים עם מדריך הוראות בקוריאנית.

שום דבר שאני אומר או עושה לא נכון. הם יכולים להיות רגישים יתר על המידה. הם מאתגרים אותי, מרחיקים אותי ומשאירים אותי בטוחה שאני נופלת בתפקידי האימהי כל יום.

מונטי הוא יצור אחר לגמרי. הוא אומר לי שאני נפלאה כל הזמן, אפילו כשאני צועקת כמו חרידן או שוכחת לשטוף את ערכת ה-PE שלו.

כשהוא איתי הוא איכשהו מצליח לשכנע אותי שאני מבין את העפרוני ההורות הזה נכון. מערכת היחסים שלנו היא טפיחה הדדית על השכם. פלו, אנני ודולי מעדיפות לשמור אותי על הרגליים.

או אולי זה קשור יותר לאמירה הישנה: 'בן הוא בן עד שהוא לוקח אישה, אבל בת היא בת כל חייה'. עמוק בפנים, אני יודע שהשעון מתקתק בזמן שנותר לי להיות במרכז עולמו של מונטי.

תוך זמן קצר תהיה אישה אחרת שתחכה בכנפיים מוכנה לגנוב את ליבו. אולי אז, ורק אז, מערכת היחסים שלי עם בנותיי יכולה לבוא לידי ביטוי באמת. אם, כלומר, אנחנו עדיין ביחסי דיבור.

פופולריים