פעילויות מודעות לאיות

ככל שהפעילויות או המשחקים למודעות לאיות מגוונות יותר
ככל שהפעילויות או המשחקים למודעות לאיות מגוונות יותר, כך הילדים שלך ישתעממו פחות.
מה אם הילדים שלך נהנו בזמן שהם מתרגלים את האיות שלהם? להלן, גלה את הפעילויות הטובות ביותר למודעות איות לילדים.

פיתוח מודעות לאיתות של ילדים הוא תהליך שלוקח זמן, ולכן כדאי לעשות את זה מהנה עבורם. במאמר זה, אנו מציעים כמה פעילויות שיעזרו לך לשפר את מודעות האיות של ילדיך.

מהי מודעות לאיות?

אנו לומדים לעשות את כל הדברים היומיומיים שלנו עם תרגול, ומודעות לאיות אינה שונה. למה אנשים מסוימים כותבים טוב יותר מאחרים? למה זה יותר קל לאנשים מסוימים? כללי כתיב מסדירים את הכתיבה... אך יש להתאים אותם בהתאם לגיל.

לדוגמה, גני ילדים אינם מסבירים לילדים כיצד לכתוב משפטים מלאים. הסיבה פשוטה: לילדים אין אותה מודעות לשפה בגיל שש כמו בגיל 15. הסברים וכללים ניתנים בהתאם לצרכים החינוכיים של כל קורס.

פעילויות פשוטות למודעות לאיות

ככל שהפעילויות או המשחקים למודעות לאיות מגוונות יותר, כך הילדים שלך ישתעממו פחות. אם הם מוצאים אותם מושכים, הם לא יקחו אותם בקלות ראש.

בנוסף ללמידה, חשוב להם להתעניין מגיל צעיר, אז אנחנו הולכים לתת לכם כמה אפשרויות פשוטות ומשעשעות מאוד.

מלא את החללים הריקים

התרגיל הזה הוא שילוב בין תליין לציור. ראשית, אתה צריך תמונה, מכיוון שלילדים תמיד קל יותר לזכור משהו כשיש להם הפניה גרפית. לאחר מכן, הנח את אותיות המילה, מלבד אלו שאתה רוצה שילדיך יעברו עליהם. בדרך זו, הם יצטרכו להשלים את המילה. אם אתה רוצה לעשות את זה יותר מסובך, הפרד את התמונות כדי שיוכלו למקם אותן ליד המילה המתאימה.

פעילויות פשוטות למודעות לאיות
פעילויות פשוטות למודעות לאיות.

לדוגמה, דמיינו שהם יעברו על המילים הכתובות ב- p כפול. בחר כמה תמונות של דוגמאות, כגון דילוג, קניות ושינה. כתבו את כל האותיות מלבד אלו שעליהן לעבור, בהן תציירו קו אחד לכל אות. לבסוף, עודדו אותם לומר את המילים בקול כדי שיהיה להם קל יותר.

הסר את האותיות הנוספות

עכשיו אנחנו הולכים לעשות בדיוק את ההיפך. בפעילות זו, נתחיל במילים עם אותיות נוספות. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לכתוב את המילים עם האותיות הנוספות על פיסת נייר, כך שהילדים יבחרו את הנכונות (או חוצו את האותיות הנוספות) ויכתבו מחדש את המילה בצורה נכונה. שוב, אם יש לך תמונה לעיון, לילדך יהיה קל יותר לזכור אותה.

לפעמים, פעילות זו עשויה להיות מעט קשה עבורם אם הם רק לומדים לכתוב, אז ביצוע התרגיל עם אותיות עץ יעזור להם. זה יהיה כמו לעשות פאזל. אם זה קל להם מדי, אתה יכול לנסות לתת להם אתגר גדול יותר. נסה את התרגיל הזה עם מילים מחולקות להברות (כמובן הוספת הברות נוספות).

פעילויות מתקדמות יותר למודעות לאיות

פעילויות אלו מציעות תרגילים מתקדמים יותר. הם מיועדים לילדים תשע ומעלה, מכיוון שילדים בגילאים אלו מתחילים להיחשף לכללי האיות.

מצא את המילים

הילדים שלך לא נותנים לשום דבר לחמוק? אז הגיע הזמן לראות אם אותו דבר מתאים למילים. זה מאוד פשוט. כל שעליכם לעשות הוא לסמן בטוש מילים הקשורות לאותו כלל איות כדי שהילדים שלכם יסווגו. לדוגמה, מילים עם q, שכן אחריהן תמיד מופיע a u. ביצוע פעילות זו עם צבעים שונים יעזור להם להבדיל טוב יותר בין הדוגמאות ותגביר את הזיכרון החזותי שלהם.

הכתבות

הכתבות ממש משעממות ילדים. לפיכך, מדוע שלא נשנה אותם מעט כדי לתת למשאב הזה הזדמנות נוספת? חשבו על נושא שמעניין את ילדכם, כגון חיות בר, דינוזאורים או חלל. תכתיב טקסט קצר על נושא שמעניין אותם והם אפילו לא יבינו שהם עושים הכתבה!

צור טקסט משלך

הצע מילים עם אותו כלל איות, כגון תאמין, חבר וחתיכה. תן להם קצת זמן, עט ופיסת נייר. תופתעו לגלות איך הם מחברים מילים שונות מאוד באותו טקסט.

פופולריים