התנתקות מסטריאוטיפים: גם הבנים שלך מלאי חיבה ואכפתיות

הבנים שלנו הם חיבה
הבנים שלנו הם חיבה, קרובים ודואגים בדיוק כמו הבנות שלנו.
הבנים שלנו הם חיבה, קרובים ודואגים בדיוק כמו הבנות שלנו. רוך אינו מאפיין בלעדי לבנות. אנחנו צריכים להיפטר מהסטריאוטיפ הזה כדי לגדל בנים שיש להם אינטליגנציה רגשית. עלינו לגדל את בנינו להבין ולהעריך אהבה וחיבה כתכונות חיוביות.

גם היום, עלינו להודות שהחברה שלנו עדיין נוטה לקבל את התוכנית הנוקשה הזו שמכתיבה שבנים צריכים להיות חזקים, סטואיים ואמיצים. יחד עם זאת, בנות צריכות להיות שירותיות, רגישות ויפות. הדיכוטומיה המגדרית הזו קובעת, כמעט בכוח, לא רק דימוי קבוע; הוא גם כופה דרך להתייחס לסביבתו.

הבנים של אתמול, שהם היום גברים, מתקשים לדבר על הרגשות שלהם. לעתים קרובות קשה להם להביע את רגשותיהם או להיות אמפתיים בגלוי כאשר מצבים מסוימים דורשים זאת.

למרות זאת, יש משהו שאנחנו צריכים להבין בבירור מההתחלה. המין הגברי אינו פטור מהעומק הרגשי שלו. לבנים ולגברים יש שפת אהבה משלהם. וגם הם יכולים להיות ומסוגלים לשדר חיבה...

עם זאת, עלינו לקדם את היכולות הללו אצל בנינו מגיל צעיר. ללא ספק, זה יאפשר להם לחיות חיים רגשיים עשירים יותר.

חשוב שנלמד את הבנים שלנו שהם לא צריכים לפחד להראות את הרגשות שלהם. עלינו להנחות אותם להיות בעלי מלאכה של מערכות יחסים בריאות היום ובעתיד. גידול ילדים עם אינטליגנציה רגשית הוא לחנך את ילדינו בחוכמה. זה משהו שמגיע לכל ילד.

טסטוסטרון במוחו של הזכר ובנוירוני המראה

בשלב מוקדם בתוך רחם האם, עוברים זכרים מתחילים לחוות עלייה אינטנסיבית אך הדרגתית בטסטוסטרון. רמות הטסטוסטרון יורדות באופן דרסטי לאחר לידת התינוק ונשארות נמוכות עד גיל ההתבגרות. נוירולוגים הוכיחו שהורמון זה קובע את האופן שבו חלק מהאזורים הקטנים במוח מופצים ומחוברים.

בין היתר, זה גורם לבנים לפעמים לעבד מידע בצורה אחרת. זה גם מסביר מדוע בנים לפעמים יותר אימפולסיביים מבנות, או מציגים התנהגות תחרותית יותר. עם זאת, בל נשכח שבמוח הנשי יש גם כמות קטנה של "טסטוסטרון". כמובן שהכמות קטנה בהרבה.

האם זה אומר שהטסטוסטרון הופך בנים ליותר אגרסיביים ופחות חיבה?

אנחנו צריכים להיפטר מהסטריאוטיפ הזה כדי לגדל בנים שיש להם אינטליגנציה רגשית
אנחנו צריכים להיפטר מהסטריאוטיפ הזה כדי לגדל בנים שיש להם אינטליגנציה רגשית.

זה רעיון קלאסי. לימדו אותנו שבנים מגיעים לעולם בעלי נטייה גנטית להיות חזקים ותוקפניים יותר מבנות. זה לא נכון. לתוקפנות וחיבה אין שום קשר לגנטיקה – או לפחות לא כמו שאנחנו אוהבים לחשוב. תוקפנות וחיבה מבוססות על מודלים של חינוך.

  • יש לחנך בנים באותה קרבה, אינטואיציה וחיבה כמו בנות
  • בנים אף פעם לא נולדים אגרסיביים. אם ילד הוא תוקפני, זה קשור למודלים של התנהגות איתם הוא גדל. יש בנים שנלחצים כלפי התנהגויות מסוימות כדי להוכיח את "גבריותם". זוהי דרך מאוד מזיקה, רעילה ולא מספקת לגדל ילדים

לגברים יש גם נוירוני מראה

לנוירוני המראה יש תפקיד חיוני ביכולות הקוגניטיביות שלנו. הם עוזרים לנו להתחבר לאחרים. הם מאפשרים לנו לשים את עצמנו במקומם, לחקות אותם, להבין אותם ולהתחבר אליהם רגשית.

  • באופן מסורתי, נאמר שנשים הן היחידות שיש להן סוג זה של נוירון. אמונה זו התבססה על העובדה שנשים לרוב נוטות יותר להיות מבינות ואכפתיות. הם גם נוטים יותר לבסס מערכות יחסים חמות וחיבה ולהבין את נקודות המבט של אנשים אחרים.
  • הגיע הזמן להבהיר את הדברים. למין הזכר יש גם נוירוני מראה. למעשה, תינוקות בנים, בדיוק כמו בנות, רגישים מאוד לרגשות. הם מתחברים באופן מיידי לפנים של אמם כשהיא מחייכת. באותו אופן, הם מתחברים לאבותיהם כאשר הם דואגים להם בחיבה ובאושר.

בנים מסוגלים לאמפתיה ולהתחבר לאחרים בדיוק כמו בנות. עם זאת, אם בגיל צעיר נתחיל להדחיק את הרגשות שלהם, סביר להניח שהם ייסוגו רגשית. יחד עם זאת, הם ייראו מרוחקים. זו לא הדרך הנכונה לחנך את בנך.

החשיבות של חינוך בנך עם אינטליגנציה רגשית.

גם הבנים שלך יודעים לתת חיבוקים. הם דואגים לאמהות שלהם. הם נבהלים אם הם רואים אותך בוכה. הבנים שלך צוחקים כשאבא מאושר. בנים מחפשים את ההזדמנויות להיות קרובים לאבותיהם, לחיבה, לטיפול ולהנאה.

אין בזה שום דבר רע. להיפך, לראות את הילדים הקטנים שלך מרגישים חופשיים להראות את רגשותיהם בצורה חיובית זה נפלא. זה יפה לראות את הבנים שלך מחפשים חום אצל אחרים וגם יודעים לשדר את זה בצורה אותנטית.

לכן, זכרו בכל יום את החשיבות של חינוך בניכם עם אינטליגנציה רגשית. לעולם אל תיפול לטעות הקלאסית של לומר דברים כמו "בנים לא בוכים " או ללחוץ על הבנים שלך להיות סטואים ולהדחיק את רגשותיהם. אם תעשה זאת, תשלח לעולם גברים לא מוכשרים ולא בוגרים שהם מאוד אומללים.

חינכו באהבה ואפשרו לבניכם ולבנותיכם להיות מסוגלים להפגין חיבה ורגש.