4 ניסויים שתוכלו לעשות בבית עם ילדים

ניסויים שתוכלו לעשות בבית עם ילדים מציעים יתרונות רבים
לסיכום, ניסויים שתוכלו לעשות בבית עם ילדים מציעים יתרונות רבים, מלבד היותם קלים ומשעשעים.
האם תרצה לעורר את הסקרנות והעניין של הקטן שלך במדע? אז גלה את הניסויים המהנים האלה שאתה יכול לעשות בבית עם ילדים.

הניסויים המהנים האלה שאתה יכול לעשות בבית עם ילדים הם קלים, פשוטים וחסכוניים, כי בדרך כלל כבר יש לך את כל החומרים הדרושים. הם דרך מצוינת לבלות יחד כמשפחה וליהנות לחקור את החוקים הפיזיים של היקום.

4 ניסויים מהנים שתוכלו לעשות בבית עם ילדים

ילדים נהנים מאוד כשהם חווים דברים חדשים, אז תהיו בטוחים שהם יאהבו את הפעילויות האלה.

1. קשת נוזלית

הניסוי הזה מאוד מושך את העין ומהנה לילדים. כדי למנוע תאונות, חיוני שההורים או מבוגרים אחראיים אחרים מספקים הדרכה.

חומרים: צנצנת זכוכית אחת, אלכוהול, דבש, סבון נוזלי ירוק, מדיח כלים, שמן זית, צבע מאכל וטפטפת אחת.

הוראות שימוש: יוצקים את הדבש לצנצנת הזכוכית ישירות לתחתית מבלי לגעת בדפנות. לאחר מכן הוסף גם סבון נוזלי. בנפרד, מערבבים מים עם צבע מאכל סגול או כחול ושופכים אותם על הסבון הנוזלי.

לאחר מכן, הוסף שכבה עבה של שמן זית, תמיד במרכז מבלי לגעת בדפנות הצנצנת. לבסוף, יש לדלל צבע מאכל אדום באלכוהול, לשים אותו בטפטפת ולתת לו להתנקז בתוך הצנצנת. אתה חייב להיזהר לא להפיל אותו במרכז כמו הקודמים כי זה יהרוס את הקשת.

ההסבר המדעי של הניסוי הזה הוא פשוט: הצפיפות של הנוזלים השונים היא מה שמייצר את הקשת. הנוזלים הצפופים ביותר נשארים בתחתית בשל משקלם, בעוד הקלים ביותר נשארים על פני השטח. בנוסף, הנוזלים אינם מתערבבים זה עם זה כי יש להם צפיפות שונה.

2. ביצים שצופות ושוקעות במים

הניסויים האלה שאתה יכול לעשות בבית עם הילדים שלך הם מרתקים. לילדים הם יכולים להיראות כמו קסם, למרות שיש להם הסבר רציונלי.

חומרים: 2 ביצים, מים, מלח ו-2 מיכלים.

הוראות: מניחים ביצה בכל מיכל מלא במים ואפשרו לילדים להתבונן במה שקורה אחר כך. אתה תראה שאחת הביצים שוקעת והשנייה נשארת לצוף.

הם יחשבו שהביצים שונות. לאחר מכן, החליפו את הביצים במיכלים. אותו דבר יקרה, הביצה שבעבר צפה עכשיו שוקעת והשנייה צפה עכשיו.

ההסבר המדעי הוא שבאחד המיכלים יש מים עם מלח, מה שמשנה את צפיפות המים. בתנאים רגילים, הביצה שוקלת יותר ממים.

עם זאת, אם מוסיפים מספיק מלח למים, הצפיפות שלו נעשית גדולה מזו של הביצה, כך שהביצה צפה.

ניסויים מהנים שאתה יכול לעשות בבית עם ילדים
ניסויים מהנים שאתה יכול לעשות בבית עם ילדים.

אתה יכול גם לבצע את הניסוי הזה על ידי הנחת ביצה במיכל עם מים והוספת מלח בהדרגה. תוכלו לראות איך הביצה עולה לאט לאט, עד כדי ציפה על פני השטח.

"התרופה לשעמום היא סקרנות. אין תרופה לסקרנות."

-דורותי פרקר-

3. תולעים רוקדות

חומרים: תולעי ג'לי, מים, חומץ, סודה לשתייה וכוס זכוכית שקופה.

הוראות: חותכים את התולעת לארבעה חלקים לאורך. לאחר מכן, הניחו אותו בכוס מים חמימים עם שלוש כפות סודה לשתייה למשך 15 דקות.

לאחר מכן, מוציאים אותם מהכוס עם מזלג ומניחים אותם בכוס עם חומץ. התולעים מתמלאות מיד בבועות ועולות אל פני השטח.

כאשר בועות הגז מתפוצצות, התולעים חוזרות לקרקעית שם הן מתמלאות שוב בבועות ועולות שוב. תהליך זה חוזר על עצמו מספר פעמים עד להוצאת אחד מהריאגנטים; או הביקרבונט או החומץ.

הרציונליזציה של הניסוי הזה היא שכאשר לוקחים תולעים מלאות נתרן ביקרבונט ומערבבים אותן עם חומץ, מתרחשת תגובה כימית שמייצרת בועות גז.

זה אומר שפחמן דו חמצני מקיף את תולעי הג'לי. זה גורם לתנועת העלייה והירידה, מה שנותן את הרושם שהתולעים רוקדות.

4. הפרדת פלפל למים

ניסויים אלו שתוכלו לעשות בבית מעוררים את הלמידה של הילדים בזמן הפנוי וגם מסייעים בחיזוק הקשר המשפחתי. זה, שדורש רק מרכיבי מטבח נפוצים, הוא דוגמה מצוינת.

חומרים: צלחת עמוקה אחת, סבון, פלפל שחור ומים.

הוראות שימוש: יוצקים מספיק מים לצלחת עמוקה ומפזרים עליו רק מעט פלפל שחור. כשמכניסים את האצבע למים, הפלפל לא זז. עם זאת, אם תשימו סבון על האצבע ותכניסו אותו שוב למים, תראו איך הפלפל מתרחק ממרכז הכלי.

הסיבה היא שפלפל צף על פני המים, שם יש שכבה של מים מוצקים יותר הנקראת מתח פני השטח. עם זאת, כאשר ממלאים אותו בסבון, מתח הפנים הזה יורד במרכז, מה שמאפשר לפלפל להתרחק.

לסיכום, ניסויים שאתה יכול לעשות בבית עם ילדים מציעים יתרונות רבים, מלבד היותם קלים ומשעשעים. תרגולם יעזור לילדכם לפתח עניין במדע.

פופולריים