מה מציעות טכנולוגיות כיתה חדשות לילדים?

חיפוש אחר דרכים ליישם את הטכנולוגיות החדשות בכיתה יעזור להניע ילדים להתעניין בלמידה
לכן, חיפוש אחר דרכים ליישם את הטכנולוגיות החדשות בכיתה יעזור להניע ילדים להתעניין בלמידה.
השילוב המתקדם של טכנולוגיות חדשות בחינוך אומר שבתי הספר חייבים לעדכן כל הזמן את השיטות שלהם.

ההשלכות של טכנולוגיות חדשות בכיתה הן עצומות, מתחילות ונחקרו מעט יחסית. השיטות המסורתיות של לוחות גיר ורישום הערות על נייר הולכות ונעלמות. במקביל, טאבלטים ולוחות חשמליים הופכים נפוצים יותר ויותר .

לילדים ולנוער יש קודים שונים לחלוטין מאשר לדורות הקודמים. לכן יש צורך בבתי ספר ומערכות חינוך להתאים את עצמם לילדים, ולא להיפך.

אז למה בתי ספר צריכים לעשות שינוי הדרגתי לקראת שפות טכנולוגיות חדשות בכיתה? בעצם, כי האמצעים המסורתיים אינם מספיקים כדי לספק את כל התשובות לנוער כיום.

התעקשות על מודלים שנוצרו במשך דורות מהעבר אינה עושה אלא לשלול את הפוטנציאל של הדור של היום.

מה המשמעות של יישום טכנולוגיות כיתתיות חדשות?

טכנולוגיות כיתתיות חדשות עושות שימוש בו-זמנית בכלים כגון תמונה, אודיו, וידאו וטקסט. באתרי אינטרנט, המסך מעורר קריאה מרובה של ההיבטים השונים של התוכן, או אפילו אלמנטים שונים באותה רמה. זה אחד היתרונות שמכניסה טכנולוגיה חדשה למשחק.

המורכבות של טכנולוגיות חדשות לא כל כך מורכבת עבור התלמידים של היום. ילדים רגילים להיות בקשר עם טאבלטים, סמארטפונים וכדומה. עבורם, ניהול שפת האפליקציות הוא כמעט אינטואיטיבי. הם לא צריכים הוראות או כלי סיוע כדי להבין משחק מקוון - מעבר לשלב הבא, זכייה בנקודות וכו'.

לכן, חיפוש אחר דרכים ליישם את הטכנולוגיות החדשות בכיתה יעזור להניע ילדים להתעניין בלמידה.

מבחינה מעשית, זה מציב אתגר משמעותי למחנכים. בדרך כלל, אנשים מקשרים טכנולוגיה לבידור טריוויאלי. אז איך בתי ספר יכולים להשתמש במשאב הזה ביעילות?

אתגרים למורים ולמשפחות

השילוב של טכנולוגיות כיתתיות חדשות אומר שבתי ספר חייבים לבצע עדכון מתודולוגי עמוק. אי אפשר להתעלם מהעידן הדיגיטלי. במקום זאת, על הקהילה החינוכית למצוא איזון בין ניצול הזמן לבין התכנים שעבורם הם ישתמשו בטכנולוגיות הללו.

טכנולוגיות כיתתיות חדשות עושות שימוש בו-זמנית בכלים כגון תמונה
טכנולוגיות כיתתיות חדשות עושות שימוש בו-זמנית בכלים כגון תמונה, אודיו, וידאו וטקסט.

טכנולוגיית המידע בכיתות, למשל, מעניקה תמיכה מעניינת מאוד בכל הנוגע לרכישת מיומנויות ולהיות מודעים להיקף הכלים הללו.

יחד עם זאת, פלטפורמות מקוונות נפוצות יותר ויותר בכל רמות ההשכלה - מגיל הרך ועד המכללה. אלה כוללים הכל ממדיה חברתית ועד אפליקציות ספציפיות לכל נושא.

מנקודת מבטם של מוסדות ומערכות חינוך, האתגר הגדול ביותר הוא החשיבה על המדיה הדיגיטלית כעוד משאב דידקטי המאפשר יישום מתודולוגיה עם שפה משלה.

לבסוף, חשוב לציין שחינוך הוא תהליך שתמיד ישתבבו הורים ומורים לילדים ונוער. זה נכון בין אם אתה מסתכל על שיטות חינוכיות מסורתיות או מודרניות יותר.

לכן, שימוש בטכנולוגיה ככלי חינוכי לא אומר להשאיר הכל בידיים של מחשב או טאבלט. אדרבא, ההורים והמורים עדיין חייבים ללוות כל שלב בצורה מכבדת ואחראית.

כמה התנגדויות, הרבה יתרונות

במהלך ההיסטוריה, החינוך יישם את הטכנולוגיה שכל תקופה מציעה בדרגות קטנות יותר. מסרטונים חינוכיים ועד חומרים מצולמים, כולם נתקלו בהתנגדות מסוימת בהתחלה.

תלמידים היום תלויים בנייר יותר מדי. הם לא יודעים לכתוב על לוח בלי לקבל אבק גיר על עצמם. הם לא יכולים לנקות צפחה כמו שצריך. מה הם יעשו כשיגמר להם הנייר?

-מנהל בית הספר, 1815-

רמת ההתאמה האישית שניתן להשיג בכיתה עם העידן הדיגיטלי היא חסרת תקדים בחינוך המסורתי. יחד עם זאת, בהתחשב במיידיות של זמנים אלו בכל תחום בחיים, הטכנולוגיה המודרנית בכיתה מציעה מהירות חילופין הכרחית מאוד.

לסיכום, טכנולוגיות כיתתיות חדשות מקדמות שיעורים משתפים ונגישים יותר. האפשרויות הן אינסופיות בכל הנוגע לניצול הכלים הללו. מה גם שמשפחות, מורים ומערכות חינוך בכלל יכולות לגשת אליהם.

פופולריים