האם אתה יכול לקחת סודה לשתייה בהריון?

אבל האם זה בטוח לצרוך סודה לשתייה בהריון כדי לנטרל את אי הנוחות הזו
אבל האם זה בטוח לצרוך סודה לשתייה בהריון כדי לנטרל את אי הנוחות הזו?
היום, אנחנו הולכים להגיד לך אם זה בטוח לצרוך סודה לשתייה בהריון כדי להילחם בצרבת ואי נוחות במערכת העיכול.

ביקרבונט היא אחת התרופות הטבעיות העיקריות לצרבת, שכן היא מצליחה לנטרל חומצות ולייצר תחושת הקלה ניכרת. בתורו, סימפטום זה בדרך כלל מעצבן מאוד בקרב נשים בהריון, במיוחד לאחר השליש השני. אבל האם זה בטוח לצרוך סודה לשתייה בהריון כדי לנטרל את אי הנוחות הזו?

הדבר הראשון שצריך להיות ברור לגביו הוא שבתקופת חיים זו, צריכת חומרים מסוימים מוגבלת בשל הסיכונים הפוטנציאליים לבריאות התינוק. בעוד שחלק מהמרכיבים הללו אינם רעילים לאם, הם יכולים להשפיע על התפתחות העובר. לכן, לפני שילוב כל תרופה או תרופה טבעית במשטר שלך, חיוני להתייעץ עם הרופא שלך.

למה משמשת סודה לשתייה?

נתרן ביקרבונט הוא תרכובת כימית המשמשת למצבים בריאותיים שונים: הוא עוזר להרגיע אי נוחות במערכת העיכול, נלחם בדלקות שתן, מפחית ריח גוף, ואף משמש כחומר ארגוגני לתרגול ספורט.

סודה לשתייה במהלך ההריון

ישנן עדויות המצביעות על כך שצריכת סודה לשתייה בהריון עלולה לגרום ללידה באופן טבעי, מלבד ההשפעות שהזכרנו. למרות שקיימת חילוקי דעות לגבי הכדאיות לבלוע חומר זה במהלך ההריון, אין מסקנות מוצקות בהקשר זה.

כמו כן, יש לציין כי ניתן להשתמש בו במהלך הלידה כדי להקל על הכאב, כתוספת להרדמה. יעיד על כך מחקר שפורסם ב- Anesthesia and analgesia.

מומחים רבים קובעים כי אין להתעלל בסודה לשתייה במהלך תקופת ההיריון, מכיוון שההשפעות על העובר אינן ידועות במדויק. במובן זה, הם ממליצים על חלופות בטוחות יותר, כמו שינויים בהרגלי התזונה או שימוש בתרופות שהוכחו כבטוחות בהקשר זה.

למעשה, ביקרבונט עצמו עלול להגביר את הסיכון לאלקלוזה מטבולית אצל האם, בנוסף להשפעות הטרטוגניות האפשריות על התינוק.

אנחנו הולכים להגיד לך אם זה בטוח לצרוך סודה לשתייה בהריון כדי להילחם בצרבת ואי נוחות במערכת העיכול
היום, אנחנו הולכים להגיד לך אם זה בטוח לצרוך סודה לשתייה בהריון כדי להילחם בצרבת ואי נוחות במערכת העיכול.

בין תופעות הלוואי הבולטות ביותר של סודה לשתייה הן הבאות:

לפני הכללת תרכובת זו בתזונה שלך, עדיף להתייעץ עם הרופא המיילד שלך. רופא זה מסוגל להעריך את הנוחות והבטיחות של השימוש בו, כמו גם לקבוע את לוח הזמנים והמינון המתאימים.

אפשרויות נוספות מלבד סודה לשתייה

אם מה שאת רוצה זה למצוא הקלה ברמת מערכת העיכול מבלי להזדקק לסודה לשתייה, ישנן חלופות אחרות שהוכחו כבטוחות הרבה יותר במהלך ההריון. לדוגמה, הפחיתו את נפח הארוחות, אכלו בתדירות גבוהה יותר במהלך היום והימנעו ממזונות כבדים.

באותו אופן, חיוני להימנע ממזונות מעובדים במיוחד וממזונות המכילים כמות גדולה של שומני טראנס וסוכרים מוספים.

אסור גם לאכול מזון חם מאוד או קר מאוד, מכיוון שהדבר עלול לעורר את הפרשת החומצה של הקיבה.

לבסוף, כדאי להמתין זמן זהיר לפני השינה לאחר ארוחת הערב.

יש ספקות לגבי השימוש בביקרבונט בהריון

כפי שראית, יש קצת מחלוקת לגבי השימוש בביקרבונט בהריון.

למרות שיש לו יישומים מעבר לשליטת החומציות, לא ניתן היה להדגים את חוסר המזיק של מתן זה בעובר. לכן, מומחים רבים מייעצים לא להשתמש בו במהלך תקופה זו כדי להימנע מכל סוג של סיכון.

בכל מקרה, תמיד עדיף לבחור תחילה בשינוי אורח חיים ולהתייעץ עם הרופא שלך אם אמצעים אלה אינם מספיקים.

זכור כי הימנעות מרעלים, משקאות מוגזים, מיצים ומזונות תעשייתיים במהלך ההריון תשפר את אי הנוחות במערכת העיכול. כמו כן, יהיה מכריע לשמור על הרכב גוף טוב ולהימנע מעודף משקל או השמנת יתר, שכן מצבים אלו נוטים להחמיר את תפקוד מערכת העיכול.