מבחן הקולב לקביעת סגנונות למידה

המבחן של Kolb יכול לעזור למורים לקבוע סגנונות למידה אצל תלמידים
המבחן של Kolb יכול לעזור למורים לקבוע סגנונות למידה אצל תלמידים.
כולנו שונים וזה משקף את כל ההיבטים של חיינו. הדרך שבה כל אדם לומד היא גם ייחודית. עם זאת בחשבון, במאמר זה נדבר על דרכים לקביעת סגנונות למידה שונים אצל ילדים.

כל האנשים שונים, ולכל אחד יש דרכים שונות לעבד מידע. המבחן של Kolb יכול לעזור למורים לקבוע סגנונות למידה אצל תלמידים. מורים יכולים להשתמש בכלי מעניין זה כדי לזהות את הדרכים השונות של תלמידיהם לרכוש ידע ובכך ליצור אסטרטגיות הוראה יעילות.

מהם סגנונות למידה?

סגנון מתייחס למאפיין ייחודי. סגנון למידה הוא דרך הלמידה של מישהו.

לכן, אם למידה פירושה השגת ידע, ישנן דרכים שונות ללמוד, בהתאם למאפיינים האינטלקטואליים וההעדפות של כל אדם.

בהתחשב בתוכן שיש ללמוד, לחלק מהאנשים יהיה קל יותר ללמוד משהו חדש עם הערות או ספרים. עבור אחרים, יהיה קל יותר להבין זאת באמצעות דוגמאות. ישנם גם אנשים שלומדים בצורה הטובה ביותר בעזרת תרגול, ציור דיאגרמות או מפות מושגים.

המודל של קולב לתיאור תהליכי למידה

דוד קולב פיתח קטגוריות לסגנונות למידה שונים. הוא רואה שני ממדים הכרחיים ללמידה. מצד אחד, תפיסת הסביבה, הגיעה דרך:

  • ניסיון בטון (CE)
  • מושג מופשט (AC)

מצד שני, עיבוד המידע שהסביבה נותנת לנו מ:

  • ניסיון פעיל (AE)
  • תצפית רפלקטיבית (RO)
מבחן קולב לקביעת סגנונות למידה
מבחן קולב לקביעת סגנונות למידה.

שילוב של ארבעת המאפיינים הללו נותן לך את סגנונות הלמידה הבאים:

  • קונברגר (AC + AE). אדם רציונלי ומעשי. מישהו פרגמטי, מאורגן, אנליטי, מכוון לדברים, מסוגל לפתור בעיות ברציונליזציה היפותטית ודדוקטיבית.
  • Diverger (CE + RO). יש להם הרבה דמיון והם שוקלים נקודות מבט שונות כדי לפתור בעיות. אומרים שהם קינאסטטיים ולומדים עם תנועה. הם גם גמישים, יצירתיים, ספונטניים וניסיוניים.
  • מטמיע (AC + RO). אלה אנשים פחות חברתיים, יותר סגורים. הם מאופיינים בהיותם רפלקטיביים ותיאורטיים יותר. נימוקים בהיגיון אינדוקטיבי ומתבונן, עד שהם משיגים הפשטה ותאוריזציה. הם מאורגנים ושיטתיים.
  • לינה (CE + AE). אנשים אלה מעורבים בדברים חדשים עם יכולות אינטואיטיביות גדולות. הם אנשים פרגמטיים, שמנתחים ושוללים תיאוריות שונות. הם מתבוננים ומסוגלים לקשר בין היבטים ותכנים. הם גם יודעים להסתגל לנסיבות שונות ולהתייחס היטב לאנשים.

מבחן קולב לקביעת סגנונות למידה

למבחן זה, עליך לענות על מצבי למידה היפותטיים. ניתנות לך ארבע אפשרויות, נותנים 4 למצב שאתה מרוויח הכי הרבה ו-1 לפחות.

לפיכך, המבחן של קולב משתמש בתרשים ובמערכת קואורדינטות כדי לחשב ולקבוע ציונים. זה קובע את האופן שבו אתה לומד (CE, AC, AE, RO) ואת סגנונות הלמידה השונים (קונברגר, דיברגר, מטמיע, accommodator).

ראוי לציין שהמודל והמבחן של קולב אינם מתארים כיצד תלמידים לומדים, אך הם מדריכים ועוזרים לאנשי מקצוע בתחום החינוך לשפר את אסטרטגיות ההוראה שלהם ואת טכניקות הלמידה של התלמיד שלהם. על המורים לשקול שילוב של סגנונות למידה, כפי שתואר על ידי קולב.

לבסוף, חשוב מאוד להחזיק בכלים הנכונים עבור כל מאפיין, מכיוון שהוא מאפשר למורים להתאים את השיעורים שלהם לסגנונות הלמידה השונים של תלמידיהם. זה יכול לעזור לכולם להשיג את התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

פופולריים