החסרונות של הטכנולוגיה בכיתה

היתרונות של הטכנולוגיה בכיתה הם רבים
היתרונות של הטכנולוגיה בכיתה הם רבים, אבל אנחנו לא יכולים להתעלם מהחסרונות ולעשות כמיטב יכולתנו כדי למזער אותם.
היתרונות של הטכנולוגיה בכיתה הם רבים, אבל אנחנו לא יכולים להתעלם מהחסרונות ולעשות כמיטב יכולתנו כדי למזער אותם.

פופולרי לומר שלכל דבר יש את הצדדים החיוביים והשליליים שלו. וזה נכון גם כשמדובר בהתקדמות מודרנית. אחרי שאמרנו את זה, היום, אנחנו הולכים לנתח את החסרונות של הטכנולוגיה בכיתה.

כי, בואו נהיה מציאותיים, הטכנולוגיה מקלה מאוד על עבודת המורים, על הגישה למידע ועל הלמידה של הילדים. אבל לא הכל מושלם. באותו האופן שיש לו גורמים חיוביים שאין עליהם עוררין, ישנם גם גורמים שאינם כל כך חיוביים. למעשה, הם יכולים להפוך לבעיה בטווח הבינוני והארוך.

בעיות וחסרונות של טכנולוגיה בכיתה

האמת היא שהוויכוח הזה לא מרמז שיש אפשרות נכונה או לא נכונה. יש חסרונות לטכנולוגיה בכיתה, כמו שיש הרבה יתרונות. כאן, אנו פשוט מראים את החסרונות, מבלי לנקוט עמדה כזו או אחרת.

החלפת מורה

רבים חוששים שאחרי פרק זמן סביר, הטכנולוגיה עלולה בסופו של דבר להחליף את המורה. אולי בעתיד, זה יהיה אפשרי; אבל היום זה עדיין לא אפשרי.

עם זאת, אנו יכולים למצוא יותר ויותר דוגמאות לטכנולוגיה המחליפה את התפקיד המסורתי של מורים. לדוגמה, פשוט תסתכל על קורסים מקוונים, מדריכי וידאו וכו'.

כמו כן, במגזרים רבים אחרים, כגון תעשייה או חקלאות, מכונות החליפו בסופו של דבר אנשי מקצוע אנושיים במשימות אוטומטיות מסוימות.

ברור, איננו יכולים להשוות שיעור היסטוריה עם קציר יבול. יתרה מכך, למכונות של היום אין את היכולת להחליף מורה, שמסביר ומעביר תוכן ומעריך ומגדיר יעדי למידה לתלמידים.

אבל יש יותר ויותר מורים שמכינים סילבוס ובזה מסתיימת עבודתם. בקורסים מקוונים, למשל, זה נפוץ מאוד. יש גם כאלה שיוצרים הדרכה מקוונת או מעבירים שיעור והתלמיד צופה בו מתי שהוא רוצה. זה מצמצם מאוד את עבודת המורה. ככה זה היום. בקרוב, נראה לאן זה ייגמר.

הסחות דעת של תלמידים עקב טכנולוגיה בכיתה

הבעיה הבולטת האחרונה בין חסרונות הטכנולוגיה בכיתה היא פרטיות התלמידים
הבעיה הבולטת האחרונה בין חסרונות הטכנולוגיה בכיתה היא פרטיות התלמידים.

בעוד שהטכנולוגיה היא חיובית כשיטה לערב תלמידים יותר במקצועות, היא יכולה גם להפוך להסחת דעת אם לא משתמשים בה כראוי. לכן יש למנוע מהילדים גישה מתמדת לרשתות חברתיות ולמנוע מהם למקד את תשומת הלב שלהם בשיעורים ובמה שבאמת חשוב.

ילדים הם סקרנים מטבעם, ולכן הם מתחילים להתמודד עם טכנולוגיה מגיל צעיר מאוד, מכיוון שהם ילידים דיגיטליים. זה יכול להוות יתרון, אבל גם חיסרון אם השימוש בטלפונים סלולריים, מחשבים וכדומה, אינו מטופל לפרטי פרטים.

מקל על העתקת עבודתם של עמיתים

הטכנולוגיה מקלה על תקשורת, במובן החיובי של המילה, וגם בשלילה. גניבת דעת תמיד הדאיגה מורים, אבל עכשיו זה קל מתמיד.

לסטודנטים יש גישה נוחה לעבודה של עמיתיהם וגם לזו של סטודנטים ואנשי מקצוע אחרים. כתוצאה מכך, הם יכולים להעתיק חיבורים, דוחות ומבחנים שמתפרסמים באינטרנט וזמינים לכל אחד לראות.

על המורים להצטייד בכלים נגד פלגיאט המאפשרים להם לבדוק האם עבודתם של תלמידיהם מקורית ועומדת בהנחיות. למרות זאת, זו משימה לא פשוטה.

פער גישה

בנוסף, הטכנולוגיה עלולה לגרום לפער בין התלמידים, שכן לא לכל התלמידים יש אותה גישה לטכנולוגיה מחוץ לכיתה. לכן, עדיף להציע לכל תלמיד את אותן האפשרויות בתוך הכיתה, להגביל את הצורך בשימוש מחוצה לה.

פרטיות

הבעיה הבולטת האחרונה בין חסרונות הטכנולוגיה בכיתה היא פרטיות התלמידים. זה נושא שמורים, בתי ספר והורים צריכים לשקול, שכן יוזמות אלו עלולות לדרוש מצעירים לחשוף את הנתונים האישיים שלהם, בהיותם קטינים במרחבים ציבוריים או במקומות שעלולים להיפרץ, להיחשף ולעשות שימוש לרעה על ידי צדדים שלישיים, כפי שעלול לקרות עם חברתית. רשתות.

החסרונות של הטכנולוגיה בכיתה קיימים ויש לקחת בחשבון כאשר מיישמים אותם בסביבה בית ספרית. גם אם מקדמים סביבה מבוקרת, יש לקחת בחשבון את היתרונות שלה, אבל גם את החסרונות שלה.