כשהילד שלך דורש הרבה מתשומת לבך?

כאשר ילדים לא מקבלים ממך תשומת לב חיובית
כאשר ילדים לא מקבלים ממך תשומת לב חיובית, הם ירצו את תשומת הלב שלך בכל דרך שיוכלו לקבל אותה.

זה נורמלי שילדים צריכים את תשומת הלב והאישור שלך. עם זאת, החיפוש אחר תשומת לב הופך לבעיה כאשר זה קורה כל הזמן. עד כמה שהצורך שלהם בתשומת לב יכול להיות מקסים, זה עשוי להפוך לדרך עבורם לשמור על שליטה במצב כשהם מרגישים חוסר ביטחון.

ילדים רבים יתנהגו בצורה שלילית רק כדי שמבוגרים יקשיבו להם. חיפוש מופרז של תשומת לב עלול לגרום לכך שילדכם ירצה לשלוט בחייכם.

ילדים רבים מתנהגים בצורה לא נכונה כדי למשוך תשומת לב לעצמם. זו הסיבה הידועה לשמצה ביותר מאחורי התנהגות רעה אצל ילדים צעירים. אם לא יטופלו בזמן, הדבר עלול להפוך לבעיות משמעת במהלך הילדות ובעתיד, במהלך גיל ההתבגרות. אם תתאפשר התנהגות רעה, או שילד יקבל תשומת לב על התנהגות לא נכונה, הזרע ינטוע לעריצות בעתיד.

המטרה שלכם היא לא לבטל את הצורך של ילדכם בתשומת לב ואישור, כי זה טבעי שהוא יזדקק לכך. כאשר אתה מטפל במצבים אלה בצורה נכונה, הצורך של ילדך בתשומת לב יכול להיות כלי שימושי לשיפור ההתנהגות שלו.

אין צורך לבטל את הצורך שלהם בתשומת לב, אלא את התנהגויות חיפוש תשומת הלב הבלתי מקובלות שלהם.

דוגמה לאופן שבו יש לשים לב כראוי לילדים ניתן לראות במשפט הבא שהורה אומר לילדו:

״מותק, אני יודע שאתה רוצה שאשאר ואצייר איתך, אבל אני עסוק עכשיו. אם אתה יכול להיות סבלני ולצייר לבד במשך עשר דקות, אז אני יכול לבוא לצייר איתך לזמן מה.'

כך הילד יקבל את תשומת הלב הדרושה לו, וילמד לחכות.

כאשר תשומת הלב שלך גדולה מדי

זה תלוי בך. כמה מתשומת הלב שלך אתה יכול לסבול לתת להם? הכלל הכללי הוא שילדים יחפשו תשומת לב רבה ככל שתוכל להעניק להם.

אתה חייב למצוא את האיזון בין כמה הילדים שלך רוצים את תשומת הלב שלך לבין כמה אתה יכול לתת בזמנים מסוימים. אפילו חיפוש תשומת לב רגיל יכול להיות מלחיץ בימים קדחתניים במיוחד.

אל תתנו לצורך של ילדיכם בתשומת לב להפוך לדרישה מתמדת. כאשר ילדים אינם מקבלים מספיק תשומת לב, הם פונים להתפרצויות התנהגותיות, להתפרצויות זעם, התנהגויות מעצבנות, לעג וכל התנהגויות לא נעימות אחרות שתוכלו לדמיין.

כאשר נותנים לילדים תשומת לב ואישור להתנהג יפה
כאשר נותנים לילדים תשומת לב ואישור להתנהג יפה, הם זוכים לתשומת לב חיובית.

תהליך החשיבה שלהם הוא: 'אם אני לא יכול למשוך תשומת לב בגלל שאני טוב, אז אני אתנהג לא טוב כדי למשוך את תשומת הלב של אמא'. ואם הם יעשו זאת, זה יחזק לרעה את ההתנהגות והיא תימשך בעתיד כי כך הם יכולים לקבל את המיקוד המלא שלך.

אף פעם לא מאוחר מדי לקבל ילדות מאושרת.

-טום רובינס-

סוגים שונים של תשומת לב

תשומת לב ואישור ממבוגרים הם התגמולים החשובים ביותר לילדים. למרבה הצער, הורים לא מצליחים להשתמש בחוכמה בתשומת הלב. ישנם שלושה סוגים של תשומת לב: תשומת לב חיובית או חיזוק, תשומת לב או חיזוק שלילי, וללא תשומת לב.

כאשר נותנים לילדים תשומת לב ואישור להתנהג יפה, הם זוכים לתשומת לב חיובית. תשומת לב חיובית פירושה לשבח התנהגות חיובית כשהיא מתרחשת ולהתמקד בהתנהגות זו.

תשומת לב חיובית יכולה להופיע בצורות של מילות שבח או עידוד, קרבה, חיבוקים או היי פייב. השארת פתק נחמד גם עובד טוב מאוד. תשומת לב חיובית מגבירה התנהגות טובה.

מצד שני, כאשר אתה נותן לילדך תשומת לב על התנהגותו הרעה, אתה תיתן לו תשומת לב שלילית או חיזוק שלילי. תשומת לב שלילית מתחילה בדרך כלל כשמשהו שהם עושים מעצבן אותך.

אתה יכול לאיים, לכעוס, או אפילו לפנות לצרחות. אבל תשומת לב שלילית לילדים היא לא עונש, זה פרס. היא לא מענישה התנהגות לא נכונה, או מפחיתה אותה, אלא היא מגבירה אותה.

אי תשומת לב היא גם אפשרות. כאשר ילדים לא מקבלים ממך תשומת לב חיובית, הם ירצו את תשומת הלב שלך בכל דרך שיוכלו לקבל אותה. אל תשים לב להתנהגות רעה ושימו לב להתנהגות טובה בלבד.

בדרך זו, לא תחזק התנהגות רעה. זה לא יקרה בעתיד, וילדכם ילמד שהם מקבלים תשומת לב רק עם התנהגות טובה.

פופולריים