10 משחקים שעוזרים לילדים לשלוט בזעם

ההורים צריכים לעזור לילדים ללמוד לשלוט בזעם
באותם רגעים, ההורים צריכים לעזור לילדים ללמוד לשלוט בזעם.

רגשות של ילד קטן, בדיוק כמו אלה של מבוגר, יכולים להגיע לנקודה של להיות כמו רכבת הרים שבה הכעס והתסכול מקבלים שלטון חופשי. באותם רגעים, ההורים צריכים לעזור לילדים ללמוד לשלוט בזעם. אבל איך?

למה כל כך קשה לשלוט בזעם?

אנחנו לא יכולים להכחיש שהחברה הפכה יותר ויותר בעד לא להדחיק את הרגשות שלנו, אלא לאפשר לתסכולים שלנו לזרום בחופשיות. כתוצאה מכך, יש לנו פחות ופחות שליטה עצמית ומשמעת עצמית.

כפי שאנו יודעים היטב, ילדים לומדים דרך התבוננות בהתנהגויות של האנשים סביבם, במיוחד בני משפחתם. לכן, חשוב במיוחד לשלוט בזעם שלנו ככלי לשלוט בזעם של ילדינו. זה נותן דוגמה טובה.

" בתרבות המתירנית שלנו, מבוגרים וילדים שומעים כל הזמן מסרים שעלינו לעשות מה שאנחנו רוצים "

-דיוויד וולש-

לדברי מומחים, אם לא נתחיל לעשות את העבודה הזו עם ילדינו, לא נמצא את עצמנו רק נבוכים כשיש להם התקפי זעם בציבור או בבתים שלנו. ההשלכות יהיו הרבה יותר גרועות מזה. אנו מונעים שינויים מסוימים בתאי העצב שלהם הקשורים לפיתוח אופי מוצק ובוגר בעתיד.

ללמוד לשלוט בזעם באמצעות משחק

צרו יחד עם ילדכם מעגל של אפשרויות שיעזרו לה לשלוט בזעם שלה
צרו יחד עם ילדכם מעגל של אפשרויות שיעזרו לה לשלוט בזעם שלה.

באמצעות משחקים, אנחנו יכולים להגיע הרבה יותר רחוק עם הילדים הקטנים שלנו ממה שאנחנו חושבים. משחקים יכולים להיות דרך בריאה ומהנה להתחיל לחדד את האישיות והרגשות של ילדינו.

אנחנו יכולים להכין ולהציג סצנות עם ילדינו המראות מה עלול לקרות בבית הספר כשחבר לכיתה מפריע להם, או כשהדברים לא הולכים כמו שהם רוצים. איך הם יגיבו? האם הם יצליחו לשלוט בזעם שלהם? אם תשאלו את ילדיכם איך הם יגיבו באותם רגעים, אנחנו כהורים יכולים לקבל מושג איך הם מתקדמים.

" כעס הוא רוח שמכבה את מנורת הנפש "

-רוברט ג'י אינגרסול-

10 דרכים לעזור בשליטה עצמית

  • הכלי הראשון שתוכלו לתת לילדכם, והכלי החשוב ביותר, הוא הכלי שהזכרנו לעיל: הדוגמה של הוריו. הוכח שגופנו מכיל מה שנקרא " נוירוני מראה ". תפקידם של נוירונים אלו הוא לחקות את מה שקורה סביבנו. למשל, אם אנחנו הראשונים להגיב בצורה רגועה, הילדים שלנו יהיו אסירי תודה ויגיבו באותה צורה.
  • צור צעצוע משלך נגד לחץ. ילדכם יכול ליצור אותו בעצמו כדי לשלוט בזעם שלו, כמו כדור לחיצה נגד מתח. לדוגמה, הנחת בלון אחד בתוך אחר, ולאחר מכן ממלאים אותם באורז. הוא יכול אפילו להתאים אותו על ידי כתיבת שמו עליו.
  • צרו יחד עם ילדכם מעגל של אפשרויות שיעזרו לה לשלוט בזעם שלה. לדוגמה, לוח עם דברים שונים שהיא יכולה לבחור לעשות אם היא מסוגלת לשלוט ברגשותיה.
  • מחקרים מראים כי נגיעה במים או בחול יכולה להיות מרגיעה בזמנים בהם ילד כועס. לכן, נוכל להכין מיכל מים כדי שהילד שלנו יוכל להניח את ידיו בתוכו ולעשות עיגולים או צורות שיעזרו לו להירגע.
  • צור תמונה עם מילות מפתח והצב אותה בחדרו לעין. לדוגמה, אתה יכול ליצור רמזור שמקשר בין כל אחד מהצבעים להתנהגות. אדום: עצור ותחשוב לפני שאתה פועל. צהוב: היזהרו וחשבו על ההשלכות. ירוק: התקדם והתנהג נכון.
  • הקדימו מקום בבית שבו ילדכם יוכל לבלות כמה דקות כדי להירגע. זה יכול להיות חדר השינה שלה או מקום כלשהו שמעוצב במיוחד עבורה למטרת מנוחה.
  • לפוצץ בועות באוויר. מטרת השיטה, או המשחק, היא לעזור לילדך לשלוט בנשימתו ולכן לשלוט בכעס שלו.
  • האזן למוזיקה מרגיעה. זה יעזור להכניס את הילד שלך למצב רוח טוב.
  • שליטה בנשימה. על ידי ניפוח וניפוח הבטן, ילדכם יוכל לשלוט בנשימתה, מה שיעזור לה להירגע.
  • קרא סיפורים וספרי ילדים שבהם ילדך יכול להזדהות עם הדמות הראשית. זה יעזור לילדך לזהות מתי הייתה לו התנהגות טובה או רעה.

פופולריים