איך ומתי להתחיל את התינוק שלך עם מזון מוצק?

העצה הראשונה שאתה צריך כדי להתחיל את התינוק שלך עם מזון מוצק היא לקחת את זה לאט
העצה הראשונה שאתה צריך כדי להתחיל את התינוק שלך עם מזון מוצק היא לקחת את זה לאט.

לאחר שהתינוק שלך יהיה בן 6 חודשים, הגיע הזמן להתחיל להכיר לו מזון מוצק. חשוב שהורים ילמדו כיצד להתמודד עם המעבר הזה בצורה הטובה ביותר.

חלב אם של אם הוא החלק החיוני ביותר בתזונה של תינוק במהלך 6 החודשים הראשונים לחייו. כמובן, כאשר חלב אם אינו אופציה, אז פורמולה לתינוק תופסת את מקומה.

באופן כללי, תינוקות מכפילים את משקל הלידה שלהם בסביבות 4 חודשי חייהם - בממוצע כ-15.5 ק"ג. בשלב זה, הם כבר מוכנים לקחת את המזון המוצק הראשון שלהם. כמובן, אתה תמיד צריך לעקוב אחר האינדיקציות של רופא הילדים שלך.

מזון מוצק: עולם חדש לתינוקות

העצה הראשונה שאתה צריך כדי להתחיל את התינוק שלך עם מזון מוצק היא לקחת את זה לאט. לעתים קרובות, כאשר אתה נותן לתינוק שלך את הכף הראשונה של האוכל שלה, היא תדחוף אותו מיד החוצה. זה נורמלי.

אולי אין לה עדיין את היכולת להעביר את האוכל לחלק האחורי של פיה כדי לבלוע. זכור, היא מעולם לא עשתה את זה לפני כן!

מבוגרים נהנים ממגוון רחב של מזונות בתזונה שלהם. עם זאת, תינוקות צריכים לשלב מאכלים חדשים לאט לאט, מכיוון שכל הטעמים חדשים לגמרי עבורם.

אל תשכח את העובדה שהתינוק שלך מעולם לא ניסה משהו סמיך יותר מחלב אם או פורמולה. אז סביר להניח שהיא תצטרך קצת זמן להתרגל לאכול.

אם אתה שם לב שאוכל סמיך מדי עבורה, נסה להשקות אותו בכמה הניסיונות הראשונים. אתה יכול לנסות להציע מנות עבות יותר מאוחר יותר.

היו סבלניים, רומא לא נבנתה ביום אחד

התחל עם רק חצי כפית אוכל. שוחח עם תינוקך לאורך כל התהליך, והציע חיזוק חיובי. אמור דברים כמו, "זה לא נראה טעים?"

זכור שייתכן שהתינוק שלך לא יודע מה לעשות בהתחלה. הוא עשוי להיראות מבולבל או לעקם את אפו. הוא עשוי להשתעשע עם האוכל בפיו, או אפילו לדחות אותו לחלוטין. אם זה יקרה, אל תתייאש.

דרך נוספת לשלב מזונות חדשים בתזונה של תינוקך בפעם הראשונה היא על ידי הצעת חלב לתינוקך באותו הזמן (חלב אם או פורמולה). אפשר לסירוגין בין חצי כף אוכל לחצי כף חלב.

הגיע הזמן להתחיל להכיר לו מזון מוצק
לאחר שהתינוק שלך יהיה בן 6 חודשים, הגיע הזמן להתחיל להכיר לו מזון מוצק.

לאחר שהתינוק שלך למד לאכול את המזון המוצק הראשון שלו, אז כדאי להתחיל להכניס מזונות נוספים אחד בכל פעם. כך תהיו בטוחים שהתינוק שלכם יתרגל לנסות ולאכול כל מיני טעמים.

זכור שכאשר אתה מציג מזון חדש, אתה צריך להמתין 5 עד 7 ימים לפני הצגת מזון אחר. זה יאפשר לך לזהות ולזהות כל אלרגיה או אי סבילות אפשרית למזון. ומאותה סיבה, לא כדאי לערבב מזונות חדשים יחד בשלב זה. במקום זאת, כדאי להתחיל עם ארוחות עם מרכיב אחד.

זה שהתינוק שלך התחיל לאכול מזון מוצק לא אומר שהגיע הזמן לנטוש את ההנקה או האכלה מבקבוק. התזונה המשלימה של תינוקך נועדה ללוות את צריכת החלב של תינוקך , לא להחליף אותה.

אפשר להתחיל עם דגנים

דגנים מועשרים הם מקור טוב לברזל וויטמין B לילדים. הם גם עוזרים לספק את הקלוריות שהקטן שלך צריך. הצעת כמויות קטנות של דגנים פשוטים יחד עם חלב אם או פורמולה היא דרך טובה להכיר לתינוקך מזון מוצק.

זכרו שלעולם אל תכניסו דגנים לבקבוק של ילדכם, מכיוון שזו סכנת חנק. יתר על כן, מתן דגנים לתינוקך בבקבוק שלו באופן רגיל ללא המלצת רופא עלול לגרום לתינוקך לעלות יותר מדי במשקל.

עברו לירקות ואחר כך לפירות

בדרך כלל, הורים מתחילים את התזונה המשלימה של ילדם עם הכנסת דגנים פשוטים, כלומר רק דגן אחד בכל פעם.

אין שום הוכחה שיש להכניס מזון מוצק בכל סדר מסוים. עם זאת, אנו ממליצים להתחיל עם דגנים, ואז לעבור לירקות, ולאחר מכן פירות. .

להרגיל את תינוקך לאכול ירקות בגיל צעיר הוא רעיון מצוין. כולנו יודעים שפעוטות וילדים גדולים יותר נוטים לדחות ירקות. עם זאת, תינוקות נוטים לרכוש טעם של ירקות הרבה יותר בקלות - השתמשו בזה לטובתכם!

התחל להציע לתינוק שלך ירקות בזמן ארוחת הצהריים. מאוחר יותר, תוכל להציע לתינוקך פירות מחית כחטיף בוקר או אחר הצהריים.

כל ילד יוכן בהתאם לקצב ההתפתחות שלו

אל תכריח את ילדך לאכול אם היא בוכה או מפנה את ראשה כשאתה מציע מאכלים חדשים. אם הקטן שלך מסרב שוב ושוב לאכול, אז אולי עדיף לחזור להאכלה בלעדית בהנקה או בבקבוק למשך קצת יותר זמן.

אתה יכול לנסות להציע אוכל במועד מאוחר יותר. לגרום לילדכם לאכול הוא תהליך הדרגתי. זכור, ילדך עדיין יקבל את החומרים המזינים להם היא זקוקה מחלב אם ו/או פורמולה.

כדי שילדכם יזכה בעתיד לתזונה בריאה ומגוונת, חשוב שתינוקכם ירכוש הרגל לאכול מגוון מאכלים בעודו קטן. זה גם הזמן ללמד את ילדכם לנהל את התיאבון שלו.

אל תכריח את התינוק שלך לאכול יותר ממה שהוא רוצה, אז הוא ילמד לזהות מתי הוא שבע. ובמקביל, אם ילדכם מסיים את האוכל ועדיין רעב, תן לו יותר אוכל או הציעו לו להאכיל/להאכיל בבקבוק כדי שלא יישאר רעב.

פופולריים