5 סיבות מדוע התינוק שלך לא ישן טוב

סיבות לכך שהתינוק שלך לא ישן טוב
סיבות לכך שהתינוק שלך לא ישן טוב.

סביר מאוד שכאשר ילדכם בן 6 חודשים, הוא או היא יכולים לישון כל הלילה. עם זאת, לפעמים אתה עשוי להבין שהם לא ישנים טוב.

ולמרות שהסיבות יכולות להשתנות מאוד, טוב לדעת שלכל אחת יש פתרון, ולפעמים פשוט מאוד. זה דורש רק סבלנות ואהבה, שתי תכונות שהורים חייבים לטפח בכמויות גדולות.

5 סיבות מדוע התינוק שלך לא ישן טוב

הוא לא יודע לישון לבד

ללמוד לישון לבד זו משימה שתינוקות משיגים בהדרגה. לפעמים הם נרדמים מהר, אבל משום מה הם מתעוררים ולא יודעים מה לעשות כדי לחזור לישון.

זו בעיה נפוצה מאוד שלפעמים משפיעה גם על מבוגרים. אם נהיה כנים, נוכל להודות שרובנו מתעוררים בלילה כי שלבי השינה הם מחזוריים. לכן, בכל פעם שמחזור מסתיים אנחנו מתעוררים, אבל אנחנו מיד נרדמים שוב אלא אם משהו שומר אותנו ערים.

תינוקות עושים את אותו הדבר, וכאשר אחד ממחזורי השינה שלהם מסתיים, הם יכולים להתעורר מרעש, חום, הרטבת חיתול או תחושת רעב. רוב הצרכים הללו יבואו לידי ביטוי בבכי. בכי משמש גם כדי לבטא שהם מפחדים להיות לבד בעריסה.

לא משנה מה הצורך שלו, נסה לטפל בזה בהקדם ולגרום לו לישון שוב בזרועותיך. אתה תראה איך שגרת השינה מתייצבת לאט לאט.

הוא למד להירדם מחוץ לעריסה

יש גם ילדים שיכולים לישון רק מהעריסה שלהם. זה קורה לפעמים כי הם למדו לקשר את זמן המנוחה למשל לשהייה על הספה בסלון או במיטה עם אמא ואבא, שם הם נרדמים בלי לשים לב. הבעיה מגיעה כשהם מתעוררים כשאתם לוקחים אותם לעריסה או למיטה שלהם.

ניתן לשנות את ההרגל הרע הזה על ידי סיוע לתינוק לקשר את העריסה שלו לזמן המנוחה הנעים. התייחסו לעריסה כאל מקום נעים ונוח עבורו ונסו להשכיב אותו בה לפני שהוא נרדם בכל מקום אחר בבית. סביר מאוד שבהתחלה הוא יבכה, אבל נסו להתאזר בסבלנות.

יש הורים שנותנים לתינוק דובי או בד כדי לנחם אותו בניחוחם
יש הורים שנותנים לתינוק דובי או בד כדי לנחם אותו בניחוחם.

איזה לילה יפה לחיי הבית, לצמד השפתיים ולשיר של הילד! אם היה לי בן, הייתי ניגש על קצות האצבעות לעריסה שלו כדי לראות אותו ישן.

-Manuel Gutiérrez Nájera-

אמור לו בעדינות שכאן הוא צריך לישון ושהוא יכול להרגיש בטוח שם כי את תמיד תטפלי בו. עוד טיפ טוב הוא לנסות להשתמש בעריסה רק לשינה ולא לפעילויות אחרות כמו משחקים. כך, יהיה קל יותר לשייך את העריסה לשינה.

משחק לפני השינה

אם התינוק שלך מעל גיל 7 חודשים ורוצה לשחק כשהוא אמור להיות מוכן לישון, אז הוא לא מספיק עייף.

אם זה מצב מדי פעם, אז צאו לטיול בערב, מכיוון שהגירויים מסביבה אחרת יכולים להיות מרגיעים. עם זאת, אם מדובר בבעיה תכופה, בנוסף להוצאתו לטיול כדי להרדים, יש לבדוק את לוח הזמנים שלו, שכן ייתכן שהוא קם מאוחר מאוד ואתם לוקחים אותו לישון מאוד. מוקדם.

התינוק מרגיש בודד

חרדת פרידה מתבטאת כאשר התינוק חושש מאוד שלא יראה את הוריו בקרבת מקום. זה מופיע כאשר התינוק בן 7 או 8 חודשים. אל תדאג; החרדה הזו חולפת ברגע שהם לומדים שלמרות שאתה מחוץ לטווח הראייה, אתה עדיין קרוב.

אז לעת עתה, כאמא טובה, טפלי בו ברגע שהוא בוכה ונסה להרגיע את ייסוריו בחיבה ובמילים. גם אם היא קטנה מאוד, היא תבין ותרגיש טוב יותר.

יש הורים שנותנים לתינוק דובי או בד כדי לנחם אותו בניחוחם. הילד לומד לשייך את החפץ הזה להוריו ומרגיש בטוח איתו לבד בחדרו. כדי שהטריק הזה יעבוד, אתה צריך לשחק איתו כמה דקות.

הוא מבקש ממך דברים מהעריסה שלו

יש הרבה תינוקות שברגע שהם מתחילים לדבר, מבקשים דברים כשהם בעריסה שלהם. זה נפוץ מאוד אצל ילדים בני שנה וחצי בערך, ואם זה קורה עם התינוק שלך, יש אסטרטגיה שתוכל להשתמש בה:

הביאו אותו למיטה ברגע שכל צרכיו מכוסים, וכאשר הוא מתחיל לבקש מכם דברים, הזכירו לו שהוא כבר אכל, שתה מים וטיפלו בכל שאר הצרכים שלו. דבר איתו רק פעם אחת. חשוב מאוד שתהיו תקיפים ותנסו לשנות את ההרגלים האלה שמחבלים בשגרת השינה שלו לאט לאט. סבלנות, אמא, התינוק שלך ילמד לישון לבד בקרוב!

פופולריים