התינוק שלך בן 8 חודשים! זמן לחקור!

הקטן שלך רוצה לחקור את הפינה של הבית שלך ולהתנסות בטעמים ותחושות חדשות
הקטן שלך רוצה לחקור את הפינה של הבית שלך ולהתנסות בטעמים ותחושות חדשות.
החודש השמיני לחייו של תינוקך מלא בשינויים. הקטן שלך רוצה לחקור את הפינה של הבית שלך ולהתנסות בטעמים ותחושות חדשות.
כשהתינוק שלך יגיע לגיל 8 חודשים, זה הזמן לטעון את הסוללות. הדברים עומדים להיות אינטנסיביים. האינסטינקט של תינוקך לחקור מתעורר והתנהגותו הולכת להיות חסרת מנוחה.

זה כאשר ההורים מתחילים להרגיש צורך בזוג עיניים בחלק האחורי של הראש. אל תתפלאו אם תסתובבו רק לרגע ותגלו את ילדכם עומד, נאחז ברהיטים או זורק איזה קישוט יקר לקרקע.

שינויים במהלך החודש השמיני

החודשים הראשונים לחייו של תינוקך מלאים בשינויים שבולטים יותר ויותר ככל שעובר הזמן. כשהתינוק שלך בן 8 חודשים, כבר יש לה הרבה כוח ברגליים וגם כוח להרים את עצמה למעלה.

החודש השמיני לחייו של תינוק בולט מכמה סיבות:

חוקר את כל הבית

אם התינוק שלך מתחיל לזחול, זה נורמלי שהוא רוצה להסתובב בכל הבית. ללא ספק, הוא יעקוב אחריך לכל מקום שתלך.

הוא גם יאהב לחפש חפצים נסתרים. נסה להסתיר צעצוע אהוב ולתת לו למצוא אותו. הפעילות הזו תהיה מהנה מאוד עבורו!

ילדכם יאכל 4 פעמים ביום

החודש תתחילו לכלול ארוחת ערב בשגרה של ילדכם, ובכך תשלים את התזונה המשלימה שלה.

אין כלל ספציפי לשלב זה. במקום זאת, הילד שלך יהיה המדריך שלך. רבים נהנים מחלב ודגנים, בעוד שאחרים מסתגלים בקלות לאכילת בשרים וירקות.

התקפי זעם והתפרצויות

שלב זה בחייו של ילדכם מלא בפעילויות ודברים שכדאי לגלות. הקטן שלך עלול להתקשות להבין מתי הגיע הזמן ללכת לישון . לכן, כדאי להכין את ילדכם מבעוד מועד על ידי ביסוס שגרת לילה.

אחרת, אתה נוטה להתמודד עם דברים כמו בכי, צרחות והתפרצויות זעם כשאתה מנסה להשכיב את התינוק שלך לישון - כי עבור הקטן שלך, זמן הכיף עדיין לא נגמר.

משקל וגודל

כשהתינוק שלך יגיע לגיל 8 חודשים
כשהתינוק שלך יגיע לגיל 8 חודשים, זה הזמן לטעון את הסוללות.

המשקל והגודל הממוצעים של תינוק בן 8 חודשים יכולים להשתנות בהתאם למין. בממוצע, בנים נוטים להיות גדולים יותר. טווח המשקל נוטה להיות בין 16 ל-21 פאונד 8 אונקיות. באשר לגובה, בגיל זה ממוצע התינוקות נע בין 26 ל-74 סנטימטרים.

כיצד יש להאכיל ילדים בני 8 חודשים?

בגיל 8 חודשים, עדיף להשאיר מאחור מזון מחית או מעובד. אתה יכול להתחיל להכניס מזון מוצק למחצה לתוך הדיאטה של ילדך. ודא שהמזון רך מספיק כדי שהתינוק שלך יוכל ללעוס.

אם הכנסתם את הירקות של תינוקכם דרך הבלנדר או מעבד המזון, עכשיו אתם יכולים להתחיל לתת לו חתיכות ירקות גדולות יותר, אך עדיין מבושלות היטב.

יתכן שהתינוק שלך כבר התחיל בקיעת שיניים. עם זאת, אם אף שיניים לא עברו את דרכן עדיין, אל תדאג. עבור חלק מהילדים, בקיעת שיניים מתחילה מאוחר יותר. זה לא משהו יוצא דופן.

אתה יכול להתחיל להוסיף ביצים מבושלות, לחם לבן, פירות רכים, טורטיות טריות והודו לתזונה של הקטן שלך. עם זאת, לא כדאי להציג מאכלים חדשים בזמן ארוחת הערב. הסיבה לכך היא שלא תוכל לזהות תגובה אפשרית בזמן שהתינוק שלך ישן.

המלצות לחודש מס' 8

ראית את התינוק שלך גדל ומתפתח כל כך הרבה ב-8 החודשים האחרונים, ואתה רואה איך היא נעה. אתה יכול אפילו לקרוא את שפת הגוף שלה...

היא פותחת את זרועותיה לחיבוק, היא נצמדת בך כשהיא רואה זרים, והיא מתנועעת בהתרגשות כשהיא רואה קרוב משפחה אהוב.

"בגיל 8 חודשים, ילדכם ישקול בין 16 ל-21 פאונד 8 אונקיות וימדד בין 26 ל-74 סנטימטרים"

עזרו לתינוק שלכם למצות את הפוטנציאל שלו - יש כל כך הרבה מה לעשות! הנה כמה המלצות שיעזרו לך:

  • קנה צעצועים דידקטיים , כמו בלוקים צבעוניים, לבני בנייה גדולות וכו'.
  • עזרו לקטן שלכם להבין את השגרה שלו. תן לו לדעת מה עומד לקרות, תגיד דברים כמו "הגיע הזמן לאכול", "הגיע זמן אמבטיה" או "זמן ללכת לישון".
  • זה הזמן להתחיל ללמד את תינוקך את משמעות המילה "לא". בגיל צעיר זה, יש דברים שהתינוק שלך לא צריך לעשות או לגעת בהם, ומקומות שאסור לו ללכת אליהם. חשוב ללמד אותו את הדברים האלה.
  • אם ילדכם כבר מתיישב בכוחות עצמו ויכול לשמור על העמדה למשך מספר דקות, עודדו אותו לעמוד על רגליו. קח אותו בידיים והרם אותו למצב עמידה, ואז עזור לה ללכת מרהיט אחד לאחר.
  • זכור להציע מאכלים חדשים במהלך היום ולאחר מכן היזהרו מכל תגובה לא חיובית. ברגע שאתה בטוח שהקטן שלך סובל את האוכל החדש, אתה יכול להתחיל להציע אותו בזמן ארוחת הערב.

כפי שאתה יכול לראות, החודש השמיני לחייו של תינוקך מלא בחוויות חדשות. מעתה ואילך, התינוק שלך יתחיל לבסס את הסגנון האישי שלו.

חשוב שתחזק את יכולותיו כמו גם את התפתחותו הפיזית והרגשית.