7 סיבות לא לתת לילדכם יותר מדי צעצועים

הנה כמה סיבות לא לתת יותר מדי צעצועים
הנה כמה סיבות לא לתת יותר מדי צעצועים.

מעטים הנושאים עדינים כמו אלו שמאתגרים את הדרך בה אנו מגדלים את ילדינו. המתנות שאנו נותנים להם הן כמעט תמיד מניע לביקורת. כיום הורים רבים מפצים על החסרונות שלהם במתן יותר מדי צעצועים או מתנות. לעתים קרובות אנו מאמינים שמתנות יכולות להחליף את הזמן שאנו לא מבלים עם ילדינו.

עם זאת, הסיבה העיקרית לקנות להם צעצועים היא שאנחנו משוגעים עליהם. אנחנו קונים להם מתנות כי אנחנו אוהבים אותם ונהנים מהאקט. לעתים רחוקות אנו מקבלים ביקורת על כך.

אנחנו אולי חושבים שמגיע להם כל מה שהם רוצים ואם אני יכול להרשות זאת לעצמי, ובכן, זה העסק שלי. עם זאת, מחקר גילה שהלך הרוח הזה לא תמיד נכון. בואו נסתכל על הממצאים.

האם זה לא בסדר לתת לילדים יותר מדי צעצועים?

מוצדק שהורים ירצו לראות את ילדיהם מאושרים. כפי שאתה יכול לדמיין, הרגע שבו ילדים מקבלים מתנה הוא שמחה גדולה עבורם. למרות שזה לא נמשך הרבה זמן, לראות אותם כל כך מאושרים מביא שמחה גם לנו. בגלל זה אנחנו עושים את זה.

אבל חוקרים גילו לאחרונה שיש סיכון במתן יותר מדי לילדינו. הם אפילו כינו מצב "תסמונת יותר מדי צעצועים". הם אומרים שהבעיה העיקרית קשורה יותר לסוג המתנה שילד מקבל, לא רק לעובדה של קבלת אחת.

מה יקרה אם ניתן להם צעצועים?

הסיבה העיקרית לקנות להם צעצועים היא שאנחנו משוגעים עליהם
עם זאת, הסיבה העיקרית לקנות להם צעצועים היא שאנחנו משוגעים עליהם.

זה לא רע לתת לילדים צעצועים, במיוחד כאשר אלה יכולים לעורר את הדמיון שלהם. צעצועים יכולים להיות גם דידקטיים ומשעשעים. עם זאת, בעיות צצות כאשר אנו מתחילים לתת להם כמות מוגזמת של צעצועים. לחלק מהילדים באמת יש יותר מדי צעצועים. על מנת להימנע מכך, יש להציב גבולות על ידי ההורים.

ילדים יכולים להתרגל לקבל צעצועים. בדרך כלל, הם מקבלים אותם מבלי להתאמץ. זה מונע מהם להעריך מתנות בצורה הנכונה.

זה לא אותו דבר לקבל מתנה ראויה מאשר רק לקבל "עוד אחד". ילדים יכולים בסופו של דבר לא להיות מודעים לחשיבות האמיתית של קבלת מתנה.

הנה כמה סיבות לא לתת יותר מדי צעצועים:

 • הדמיון שלהם הופך מוגבל. זה קורה כי הם משחקים רק כמו שהצעצועים מציינים. זה גורם לילד להפסיק ליצור דברים במוחו.
 • יהיה להם כיף לשחק רק עם צעצועים
 • לאט לאט הם מאבדים את ההתלהבות מצעצועים מסוימים כי יש להם יותר מדי
 • רוב המתנות שלהם יישכחו כי תמיד יהיו להם המועדפים שלהם
 • תהיה לך יותר עבודה כשזה מגיע לניקוי החדרים שלהם
 • במקרים מסוימים, הילד הופך לאנוכי. גישה זו נמשכת בדרך כלל עד לבגרות.
 • הילד הופך נוטה לתסכול. בעולם האמיתי אתה לא יכול לקבל כל מה שאתה רוצה. בעיה זו יכולה להופיע גם כשהם מגיעים לבגרות.

אפשרויות מתנה נוספות

כפי שציינו בעבר, צעצועים חשובים להתפתחות הילד. עם זאת, אנו מעדיפים צעצועים מסוימים על פני אחרים. מומחים ממליצים להימנע ממתן צעצועים עם יותר מדי אורות, צלילים או פונקציות. צעצועים אלה מורידים מהיצירתיות. ישנן אפשרויות אחרות שיכולות ליצור מתנות נהדרות. להלן רק כמה.

 • טיולים והליכות. תגרמו לילדיכם להתאמץ כדי להרוויח טרמפ או טיול. אין זיכרונות יפים יותר מאלה של טיולים משפחתיים. ילדים לרוב מעריכים את הרגעים האלה.
 • אין תחליף לספרים. לעזור להם לפתח הרגל של קריאה מילדות היא אחת המתנות הטובות ביותר שאתה יכול לתת לאדם. תן להם ספר, למד אותם ליהנות מאומנות הקריאה.
 • רגעים משפחתיים. רוב הפעילויות המשפחתיות מהנות כשהן מוסכם עליהן. שאל אותם מה הם היו רוצים לעשות. שאל אותם אם הם רוצים טיול לגן החיות או לחוף הים. תן להם את ההזדמנות לגלות מקומות שהם יכולים להתלהב מהם.
 • מדי פעם, התפנקו עם גלידה טעימה או קוקטייל של פירות וממתקים בריאים.

פופולריים