למה זה טוב שהילדים שלך ילמדו כתב יד?

פסיכולוגים ומומחי חינוך רבים מציעים שחשוב מאוד שילדים ילמדו כתב יד (מודפס וכתב יד)
עם זאת, פסיכולוגים ומומחי חינוך רבים מציעים שחשוב מאוד שילדים ילמדו כתב יד (מודפס וכתב יד).
כתב יד חיוני בתהליך ההוראה והלמידה. בנוסף, יש צורך להצליח בחיים.

האם כתב היד הופך לאמנות אבודה? מאז התפתחות הטכנולוגיה, בתוך ומחוץ לכיתה, כתב היד הפך פחות נפוץ אצל ילדים. עם זאת, פסיכולוגים ומומחי חינוך רבים מציעים שחשוב מאוד שילדים ילמדו כתב יד מודפס וכתב יד).

אסור לשכוח את כתב היד. לאנשים יש מזל שהם מסוגלים ללכוד באמצעות אותיות כל מה שהם מרגישים או רוצים להביע וללמוד. אבל, למה זה כל כך טוב שילדים לומדים כתב יד?

הכנה לכתב יד

כאשר לומדים כתב יד, ילדים קטנים מגרים את חלקי המפתח במוח שלהם שהם צריכים לקרוא. ציור או כתיבה על פיסת נייר לבנה מפעילים את החלק במוח שמבוגרים צריכים בעת קריאה או כתיבה; ואילו התחקות או כתיבת אותיות מעוררת את המוח במידה פחותה.

הגברת פרודוקטיביות ויצירתיות

כתב יד מגביר את הפרודוקטיביות והיצירתיות, כי כאשר עושים זאת, אנשים משתמשים בחלקים שונים של המוח. במקרה של ילדים, כתב היד מאפשר להם להפיק יותר מילים ומהיר יותר מאשר בעת שימוש במחשב. בנוסף, בעת כתב יד, אנשים מפעילים אזורים במוח שלהם הקשורים לקוגניציה, שפה וזיכרון עבודה.

שיפור קשיי למידה

נראה שאנשים עם קשיי למידה משתפרים בכתיבה ביד, במיוחד בכתבה. כתיבה בכתבה עשויה לעזור לילדים עם דיסלקציה, מכיוון שהיא עוזרת להם לקרוא משמאל לימין. וזה גם עוזר להם לפתח מיומנויות מוטוריות שמונעות מהם להפוך אותיות, כמו "ב" ו-"ד".

יתרה מכך, כתיבה באותיות פתלתלות יכולה לשפר את מהירות הכתיבה והקריאה והאיות. כנראה שזה קורה בגלל שהאותיות כולן מחוברות זו לזו ונשארות באותו אופן בזיכרון.

שיפור הלמידה השמיעתית

אבל, למה זה כל כך טוב שילדים לומדים כתב יד
אבל, למה זה כל כך טוב שילדים לומדים כתב יד?

סטודנטים הרושמים הערות באמצעות המחשב שלהם אינם מצליחים יותר מאלה המשתמשים בכתב ידם. כאשר כותבים ביד, התלמידים מחזיקים מידע נוסף. הסיבה לכך היא שכאשר מתמללים את מה שהם שומעים, הם משתמשים במילים שלהם. וזה מחזק את הידע שהם רוכשים באותו רגע.

התחברות להיסטוריה בעת כתב יד

אם תחשוב על זה, ילדים יוכלו לקרוא גרסאות מקוריות של מסמכים היסטוריים חשובים רק אם הם מבינים בכתב יד סתמי. בנוסף, הם יוכלו להבין כתבי יד רק אם הם יודעים שהוא יכול להיות בעל צורות רבות ושונות.

לכל אדם יש את סוג האותיות שלו ואין להם שום קשר לאותיות מהמחשב. כמו כן, מכתבים, מסמכים או מתכונים משפחתיים ישנים רבים נכתבים בכתב יד. לכן, היכולת להבין אותם יכולה להיות בעלת ערך אישי משמעותי.

דרך ייחודית לתקשר

פתק בכתב יד הוא יותר ייחודי, אישי ומתחשב מהודעת טקסט או מייל. כולנו יודעים כמה מיוחד לילדים לכתוב מכתבים לסנטה קלאוס או ליקיריהם. זה גם נחמד לקבל מכתבי תודה באמצעות הדואר. ואין דבר יותר מקורי מהחתימה שלנו.

כתב יד כל כך מיוחד שלא צריך להחליף אותו בכתיבה במחשב. השימוש במחשב זה בסדר, כל עוד ילדים לומדים קודם כתב יד. לפיכך, טכנולוגיות חדשות לא צריכות להחליף את כתב היד.

יתר על כן, כתב היד קשור לרגשות שלנו, למוח ולזיכרון שלנו. לכן כתב יד צריך תמיד להיות בראש סדר העדיפויות בלמידה של ילדים.

קריאה מקיפה וכתב יד חיוניים אם אתה רוצה להצליח בחיים. קדם את צורת הכתיבה הזו אצל ילדיך בכל פעם שיש לך הזדמנות. לגרום להם להשתמש בו ברשימות קניות, פתקי תודה, יומנים אישיים וכו'.

פופולריים