3 טכניקות לשיפור שליטה עצמית אצל ילדים

נציע שלוש טכניקות בהן תוכל להשתמש כדי לעזור לשפר את השליטה העצמית אצל ילדים
במאמר זה, נציע שלוש טכניקות בהן תוכל להשתמש כדי לעזור לשפר את השליטה העצמית אצל ילדים.
שליטה עצמית אצל ילדים היא הכרחית בכל הנוגע להתפתחות התקינה שלהם. לכן, חשוב לעזור לקטנטנים לעבוד על התחום הזה שכל כך חשוב בחיי היומיום.

במאמר זה, נציע שלוש טכניקות בהן תוכל להשתמש כדי לעזור לשפר את השליטה העצמית אצל ילדים.

שליטה עצמית אצל ילדים היא היכולת לכוון את התנהגותם בצורה נכונה, לנהל את רגשותיהם, רגשותיהם ומחשבותיהם. עם זאת, בשנות חייהם הראשונות, בשלב התינוקות שלהם, הקטנים עדיין לא פיתחו יכולת זו. לכן, הם צריכים ללמוד את זה, לעבוד על זה, ולתרגל את זה באמצעות תרגילים מסוימים.

הטכניקות והפעילויות שתגלו להלן יכולות להועיל הן עם המשפחות והן בבית הספר. זה נהדר כי אלו ההקשרים שבהם ילדים לומדים הכי הרבה.

"שליטה עצמית היא כוח. מחשבה נכונה היא שליטה. רוגע הוא כוח."

- ג'יימס אלן -

3 טכניקות להגברת השליטה העצמית אצל ילדים

טכניקת פנס העצור להגברת השליטה העצמית אצל ילדים

טכניקת האור האדום עוזרת לקטנטנים להבין ולטפל בדחפים, התנהגויות ורגשות שליליים משלהם. באמצעות הסמל של רמזור תנועה, טכניקה זו מלמדת ילדים ליישם פתרונות נאותים מול מצבים מגוונים הנוטים לגרום להם לחוש כעס או תסכול.

במובן זה, כאשר ילדים מוצאים את עצמם באחד מהמצבים הללו, הם יכולים לזכור את צבעי הרמזור. כל צבע מתאים לפעולה ספציפית, כדלקמן:

כפי שאתה יכול לראות, התהליך פשוט וקל להבנה של ילדים קטנים. על ידי מימושו, ילדים לומדים לזהות את התחושות שמגיעות לפני התנהגות אימפולסיבית ולומדים להרגיע את עצמם. בתורם, הם מצליחים לפתור את הקונפליקטים שלהם בצורה משביעת רצון ולפעול כראוי.

לבסוף, תוכלו לשחק משחק עם ילדים כדי באמת לבדוק את הבנתם בטכניקה - ולחזק אותה. אתה יכול לפעול ולדון במצבים פוטנציאליים שונים שבהם הם יצטרכו להיעזר בטכניקה ולראות איך הם יגיבו.

זיהוי מה נכון ומה לא נכון

טכניקות להגברת השליטה העצמית אצל ילדים
טכניקות להגברת השליטה העצמית אצל ילדים.

בתרגיל זה, ילדים עובדים על ויסות התנהגותם על סמך הידע שלהם לגבי התנהגויות מקובלות ואילו התנהגויות אינן הולמות. כדי ליישם את התרגיל, ילדים צריכים לצפות בסדרה של פיקטוגרמות שמתארות מגוון התנהגויות, טובות ורעות.

לאחר מכן, הילדים הקטנים צריכים לתאר את המשמעות של כל פיקטגורה שהם רואים. אם קשה להם לפרש את המשמעות, אז אתה יכול לעזור להם. לבסוף, אתה יכול לבקש מהם לחלק את הפיקטוגרמות (או ההתנהגויות) באופן הבא :

  • על פיסת לוח ירוק, עליהם למקם את ההתנהגויות שהם רואים כמקובלים.
  • על פיסת לוח אדומה, עליהם למקם את ההתנהגויות שהם רואים כבלתי מקובלות.

"בסופו של דבר, הכוח היחיד שאליו האדם צריך לשאוף הוא זה שהוא מפעיל על עצמו."

- אלי ויזל -

אם... אז... התעמלות

התרגיל אם... אז... מגביר את השליטה העצמית אצל ילדים בכך שהוא עוזר להם להרהר. כאן, הם חושבים על איך הם יפעלו מול סדרה של מצבים היפותטיים.

לשם כך, הילדים מקבלים דף נייר שבו הם יכולים לצפות בטבלה עם שני עמודים. בראש העמודה הראשונה תופיע המילה "אם". בראש העמודה השנייה תופיע המילה "אז".

בעמודה תחת "אם", ילדים יציבו תמונות המייצגות מצבים ש:

  • מייצג קונפליקט.
  • מתסכלים.
  • לגרום לחרדה ומתח.
  • לגרום לשעמום או עייפות.

לאחר מכן, ילדים צופים בסדרה של פיקטוגרמות שונות: אמא, אבא, מורה ופעולות של נשימה, דיבור, חשיבה, אמירת סליחה וכו'.

ילדים צריכים לבחור את הפיקטוגרמות שלדעתם נחוצות כדי להגיב למצב המדובר. לאחר שהם יעשו את הבחירה שלהם, אז הם ישימו את הפיקטוגרמות שנבחרו בעמודה "אז", לפי הסדר שבו הם צריכים לבצע כל אחת.

כך, למשל, הקטע "אם" עשוי להראות ילד שמרגיש מתוסכל בגלל שהוא לא מצליח לסיים את שיעורי הבית שלו. אז, בעמודה "אז", ילדים יכולים למקם את הפיקטוגרמות הבאות, לפי הסדר: לנשום, לחשוב, לספר למורה. כך, הם לומדים לשלוט במצבים בצורה תיאורטית ויכולים מאוחר יותר ליישם זאת בהצלחה .

פופולריים