למה תינוקות לא צריכים לשתות מים לפני 6 חודשים?

למה תינוקות לא צריכים לשתות מים לפני 6 חודשים
למה תינוקות לא צריכים לשתות מים לפני 6 חודשים.

האם תינוקות צריכים לשתות מים לפני גיל 6 חודשים? אם התשובה הייתה ברורה, לא היינו שואלים את השאלה הזו. אבל מומחים רבים מייעצים נגד זה.

אנו יודעים כי מים הם מרכיב חיוני עבור כל היצורים החיים. עם זאת, עדיף להימנע ממתן מים לתינוקות מתחת לגיל 6 חודשים.

חלב אם של אם הופך למקור הזנה בסיסי לתינוקות מרגע לידתם. זה ממשיך להיות נכון במשך חודשים רבים לאחר מכן.

מומחים רפואיים מאמינים שכל ההזנה וההידרציה להן זקוקים לתינוקות מסופקים באמצעות הנקה. אולי, בזמן שהם מתחילים לשלב הזנה משלימה, הם יכולים גם להתחיל בצריכת מים.

למה תינוקות לא צריכים לשתות מים לפני 6 חודשים

הסיבה העיקרית לכך שתינוקות לא צריכים לשתות מים לפני 6 חודשים היא שהם לא צריכים אותם. למעשה, אם יוצעו, הם עלולים אפילו לדחות זאת. לעולם אל תכריח תינוק לשתות מים; אין סיבה לעשות זאת. זה נורמלי שתינוקות צעירים לא שותים מים, ואין השלכות שליליות.

צמא הוא משהו שקל לזהות אפילו אצל ילדים קטנים. כשהם מבוגרים ומתחילים לדבר, הם מסוגלים לתקשר מילולית את הצמא שלהם. למעשה, זה אחד הדברים הראשונים שהם לומדים לבטא במילים.

אבל תינוקות שיונקים אך ורק אינם חשים צמא. זוהי תחושה שמופיעה רק ברגע שתינוקות מתחילים לבלוע אלמנטים מלבד חלב אם.

לדברי מומחים, יש לתת לתינוקות חלב אם אך ורק עד גיל 6 חודשים. ב"בלעדי" אנחנו מתכוונים שזה הדבר היחיד שתינוקות צריכים לקחת.

לכן, מים הם לא הדבר היחיד שאסור לתת לתינוק שלך. אין לתת לתינוקך כל מזון או נוזלים אחרים לפני 6 חודשים. כל מה שהתינוק שלך צריך בכל הנוגע לתזונה ולחות בזמן זה מתקבל דרך חלב האם שלך.

ארגון הבריאות העולמי נותן שתי סיבות בסיסיות מדוע לא כדאי לתת מים לתינוקות מתחת לגיל 6 חודשים. הראשון, כפי שכבר ציינו, הוא שהם לא צריכים את זה. הסיבה השנייה היא שזה יכול להשפיע על הדרך שבה הם ניזונים.

האם תינוקות צריכים לשתות מים לפני גיל 6 חודשים
האם תינוקות צריכים לשתות מים לפני גיל 6 חודשים?

לדברי מומחים, כל ההידרציה שהתינוק שלך צריך היא בחלב האם שלך. אם התינוק שלך שותה מים, זה יכול להפחית את כמות חלב האם שהוא בולע.

במקרה הנדיר שתינוק אכן צריך מים, אילו מים כדאי לתת לו?

במקרים חריגים מסוימים, ישנם תינוקות שאכן שותים מים לפני שהם מגיעים לגיל 6 חודשים. לפעמים זה פשוט נובע מחוסר מידע הוריהם. אבל זה יכול להיות גם בגלל בעיות הנגרמות על ידי חום או גסטרואנטריטיס.

אם יש צורך במים, אז חשוב לקחת בחשבון קריטריונים מסוימים שהמים צריכים לעמוד בהם. לדוגמה:

  • תן לתינוק שלך רק מים שאתה בטוח שהם בטוחים לשתייה. הוא צריך להכיל מעט פלואוריד או ללא פלואוריד ולא אמור להגיע מצינורות עופרת. גם אם זה נחשב בטוח לשתייה, אתה עדיין צריך להיות זהיר. הרתיחו אותו ואז המתינו עד שהוא מגיע לטמפרטורת החדר לפני שנותנים אותו לתינוקכם.
  • מים בבקבוקים, אם כי עדיפים, הם לא תמיד האפשרות הטובה ביותר. לפני מתן מים בבקבוקים לתינוק, עליך לוודא שהוא דל בפלואוריד, יוד וחנקות. באופן כללי, התווית תציין אם המים מתאימים לצריכת תינוקות. כדאי גם לבדוק שיש לו תכולת מינרלים נמוכה. יש אמהות שמאמצות את המנהג להרתיח גם מים בבקבוקים.

כאשר תינוק מתחיל דיאטה משלימה, ברבים מהמזונות שהוא מתחיל לאכול יש גם מים. מרקים, פירה ומיצים מספקים לתינוקכם חלק ניכר מהידרציה שהוא זקוק לו. כמו כן, הוא עדיין יונק.

לכן, כל מה שהתינוק שלך צריך בשלב זה הוא לגימות קטנות של מים. זה יספיק כדי להרוות את הצמא הנגרם מהמזון שהוא אוכל.

איך אני יכול להיות בטוח שהתינוק שלי לא צריך לשתות מים?

אולי לא ידעת את זה קודם, אבל חלב אם מכוסה את התינוק שלך. למעשה, ילדך יכול לשתות את חלב האם שלך גם מצמא.

בואי נזכור שבזמן שהקטנה שלך הייתה בתוך הרחם, היא קיבלה לחות בצורה שונה לחלוטין. היא למדה להכיר חלב אם כמזון רק לאחר שנולדה.

אם תשים לב במיוחד, תוכל לראות שבמקרים מסוימים, התינוק שלך יונק בכמויות קטנות מאוד. יתכן שלפרקים הללו יש יותר קשר לצמא מאשר לרעב. אולי זה מסביר מדוע רוב התינוקות דוחים מים כשאתם מציעים להם אותם. צימאונם כבר נרווה.

למה שהם ירצו מים כשהם כבר סיפקו את הצורך שלהם דרך חלב האם של אמא?

איך אתה יכול לדעת אם תינוק יונק מתוך צמא ולא מרעב? הוא ינקה מחוץ לשגרה הרגילה שלו. כמו כן, הוא ישתה רק מעט מכל שד.

ההבנה המקובלת היא שהתינוק עושה זאת מתוך צמא. החלב הראשון שיוצא מהשד מימי יותר מהחלב שיוצא מאוחר יותר. לכן הוא שותה רק מעט מכל צד.

פופולריים