אבקת חלב אם: בקרוב

בנק אבקת חלב אם הראשון מתוכנן למקסיקו
בנק אבקת חלב אם הראשון מתוכנן למקסיקו, אבל בקרוב יהיו אחרים ברחבי העולם.

חלב אם הוא מוצר טבעי שהוא במקרה אחד החומרים החשובים ביותר לחיי אדם. חלב אם מציע את התערובת הטבעית הטובה ביותר של חומרים מזינים שהתינוק צריך בחודשים הראשונים לחייו. עם זאת, לפעמים ההנקה בלתי אפשרית. במקרים אלה, אבקת חלב אם היא כעת אופציה.

חלב אם מוערך מאוד בשל היתרונות הבריאותיים שהוא מציע, שנמשכים גם בבגרות. לפי ארגון הבריאות העולמי, הנקה מפחיתה את תמותת התינוקות ושומרת מפני מחלות כמו שלשולים, דלקת ריאות ואסטמה. באופן דומה, על ידי הנקה בלעדית במהלך החודשים הראשונים, אנו נותנים לתינוק שלנו את כל האנרגיה הדרושה לו כדי להתחזק ובריא.

עם זאת, אמהות רבות אינן יכולות להניק את התינוקות שלהן, או לא כפי שהן רוצות. חלקן סובלות מבעיות של תזונה או מחלות אחרות המקשות על ההנקה.

במצבים אלו, הנקה אינה ריאלית עבור האם או הילד. זה מוביל לשאלה חשובה: איך נוכל להבטיח שילודים אלו יקבלו את כל התזונה שהם צריכים, מבלי לפגוע במערכת העיכול שלהם?

מתוך מחשבה על כך, נוצרו בנקים של חלב אם, שבהם נשים עם יותר חלב ממה שהן צריכות יכולות לתרום. עם זאת, מחקרים הראו שתהליך הפסטור יכול להרוס חלק מהחלבונים והשומנים החיוניים בחלב. רכיבי תזונה אלו, כידוע, הם קריטיים לתזונת התינוק ואין להיחשף לטמפרטורות גבוהות הגורמות לפירוקם.

אבקת חלב אם, מדהים!

הודות להתקדמות הטכנולוגיה, קבוצת חוקרים מאוניברסיטת גוודלחרה במקסיקו עשתה פריצת דרך. בעזרת בית החולים האזרחי בעיר, הם הצליחו לפתח סוג חדש ומפתיע של מזון לתינוקות: אבקת חלב אם. הליך זה מבטיח מאוד לאחסנה ושימור של מוצר יקר זה, ונראה שהוא יעזור לרבים.

האתגר הבא הוא ליצור את בנק אבקת חלב האם הראשון
האתגר הבא הוא ליצור את בנק אבקת חלב האם הראשון, שיועיל למספר עצום של ילדים.

המומחים חילצו עודפי מים מחלב אם אנושי על ידי חשיפתם לטמפרטורות גבוהות מאוד. בדרך זו, הם הצליחו לייבש את החלב ולהפוך אותו לאבקה, תוך הימנעות מתהליך הפסטור. מה גם שאין צורך לאחסן את המוצר הזה במקפיא שעלול להשחית את החלב.

לפי הצהרה, תהליך ההתמרה מורכב מאיידוי טיפות נוזל בטמפרטורות גבוהות, עד שכל הלחות נעלמת. שיטה זו נקראת אספרסיה, והיא כוללת הפרדת נוזל לטיפות דקות מאוד. במקרה זה, הטיפות עוברות תהליך אידוי, ולאחר שהתייבשות הן הופכות לאבקה.

האבקה מאוחסנת טיפה אחר טיפה. טכניקה זו משמרת כמעט את כל אבות המזון בחלב, ומאבדת רק 10% מערכו התזונתי. כלומר, אבקת החלב הזו טובה כמעט כמו טרייה.

אבקת חלב אם מצילה חיים

אחת ההשפעות של פריצת דרך זו היא שניתן כעת לאחסן ולהעביר חלב אם לאוכלוסיות מבודדות. ניתן לאחסן את המוצר עד 6 חודשים ללא כל ירידה באיכות. חידוש זה הביא הטבות לאלפי ילדים נזקקים, בחינם.

כידוע, לבנקים של חלב אם יש תפקיד חברתי חשוב. עם זאת, הבעיות הכרוכות באחסון החלב מקשות על שינוע בטוח.

אבקת חלב אם, לעומת זאת, מציעה יתרונות רבים במצבים אלה. מכיוון שהחלב בטוח להובלה במגוון רחב יותר של תנאים, ניתן להפיץ אותו לאזורים מבודדים יותר.

האתגר הבא הוא ליצור את בנק אבקת חלב אם הראשון, שיועיל למספר עצום של ילדים. במיוחד היא תסייע למשפחות באזורים המרוחקים ממרכזים רפואיים ומערים גדולות. בנק אבקת חלב אם הראשון מתוכנן למקסיקו, אבל בקרוב יהיו אחרים ברחבי העולם.

לדברי החוקרים המעורבים, בנק אבקת חלב האם נמצא כעת בתהליך של הגשת בקשה לפטנטים. ברגע שזה ייעשה, אחרים יוכלו לרכוש את הטכנולוגיה. חידוש זה יאכיל ילדים רבים עם בעיות תזונה, הן בבתי החולים ומחוצה להם.

פופולריים