הנקה: לא הכל בצבע ורוד

הנקה ברחוב היא הדרך היחידה שבה תוכל להתחייב לפעילויות מסוימות ולהתחיל לשלוט בזמן שלך
הנקה ברחוב היא הדרך היחידה שבה תוכל להתחייב לפעילויות מסוימות ולהתחיל לשלוט בזמן שלך.

ישנם היבטים רבים של הריון ואימהות שעברו אידיאליזציה במשך שנים. הנקה היא אחת מהן. רק לאחרונה נשים העזו לדבר על דברים לא כל כך ורודים מבלי להרגיש אשמה.

לגבי הנקה

הנקה היא אולי אחד ניסי החיים המרתקים ביותר שיכולים להתקיים לאחר ההתעברות וההריון. זה שגוף של אמא מסוגל לייצר נוזל כל כך מושלם, כל כך חזק, כל כך מזין שאף מעבדה לא תוכל להעתיק אותו אפילו בטכנולוגיות מתקדמות, זה בהחלט מרתק וצריך להספיק כדי להבין את חשיבות ההנקה של התינוקות שלנו.

ההשפעות של חלב אם מכסות רשימה גדולה של היבטים של התפתחות הילד, כולל:

  • חיזוק ההתפתחות החיסונית של התינוק
  • לתינוקות יונקים יש קוהרנטיות אינטלקטואלית גדולה יותר
  • תינוקות יונקים מראים טווח רגשי טוב יותר
  • הימנע מהוצאות משפחתיות נוספות
  • מפשט את הטיפול הראשוני בכך שאין צורך בשטיפה ועיקור בקבוקים וציוד.

נוכל לפרט כאן את נפלאותיה ויתרונותיה של ההנקה, אולם לא בזה אנו עוסקות כעת, אלא בהיבטים הקשים שעליהם נאמר מעט.

הנקה עשויה לכאוב מעט

אין ספק, חלק מהנשים מתחילות להניק עם מעט כאבים, במיוחד בהתחלה, אולי בחודש הראשון. אם זה המקרה עבורך, כדאי שתדעי שיש עוד הרבה נשים כמוך, אבל כדאי שתדעי גם שהשלב הזה קורה והכאבים נעלמים.

אתה רק צריך להישאר מרוכז, אופטימי ובטוח בהחלטה הנפלאה שקיבלת לגבי האכלת תינוקך.

הימנעי מהאזנה לסיפורים מפחידים על חוויות הנקה שלא הגיעו לסוף טוב. זה לא חייב להיות המקרה שלך.

ההנקה הופכת מעייפת

אין ספק, ייצור חלב הוא הוצאה אנרגטית חשובה עבור הגוף שלך. אין זה מקרי שנשים רבות מאבדות משקל ניכר בזמן ההנקה.

שמרו על עצמכם, קח זמן לנוח, לישון מספיק, כל השאר יכול לחכות וההתפתחות של התינוק שלך שווה את זה.

הנקה לוקחת זמן

הזמן שאמא צריכה להקדיש לכל מקרה של הנקה של תינוקה הוא ניכר, ובהתאם לזרימת החלב יכול להגיע עד 45 דקות, ועוד מה שאתה צריך כדי לשנות את התינוק ולגיהוק אותם. הזמן הזה הוא בדרך כלל יקר יותר אם אין לך עזרה בבית או אם כבר יש לך ילדים אחרים שגם הם צריכים אותך.

זה אתגר להישאר מאורגן על מנת לעמוד בכל מטלות הבית בצורה הטובה ביותר, מלבד טיפול בתינוק, ביצוע סידורים, קבלת מבקרים, טיפול בעצמך...

הנקה היא מעשה יפה, ואת צריכה להרגיש גאה
הנקה היא מעשה יפה, ואת צריכה להרגיש גאה.

יש מציאות גדולה: אתה לא תוכל לעשות הכל, זה נכון. עם זאת, אין זה דבר שעם תבונה, ארגון וקביעת עדיפויות אינך יכול להשיג.

הירגעו, היו גמישים עם עצמכם, הורידו את הסטנדרטים של השלמות ואפשרו לעצמכם להשאיר כלים ללא שטיפה עד הלילה או לצבור עוד בגדים לכבס, בקשו מחבר או ממישהו במשפחה שיעזרו לכם בסידורים. בוודאי תמצא חלופות רבות, בתנאי שתוכל להאציל.

הנקה שולטת בפעילויות שלך

בהחלט, בזמן שאת מניקה את תינוקך לא תוכלי לברוח שעות רבות מהבית אלא אם כן תוכלי לקחת אותם איתך. התינוק צריך אותך כל 3 או 4 שעות וגם תצטרך להוציא את החלב מהגוף.

אז אין אפשרות אחרת אלא להפוך לאדם זריז ומסוגל יותר, לארגן את השליחויות ולחזות את לוחות הזמנים שבהם התינוק שלך ירצה לאכול ואת המקומות שבהם תרגיש הכי בנוח לעשות את זה.

אל תיתן לעצמך להפחיד על ידי מושגים מיושנים, תן לתינוק שלך מזון במידת הצורך. ישנן כמה שמיכות שעוזרות לך להתכסות טוב יותר, גם פלנלים וחולצות עם פתחים מיוחדים המעניקים דיסקרטיות.

הנקה היא מעשה יפה, ואת צריכה להרגיש גאה. עשה זאת בשיקול דעת כדי לא לפגוע באחרים, אך אל תחשוב על זה פחות. אפשר גם להישאר ברכב ולהניק שם. איך שאתה מעדיף, לא כמו שאחרים מעדיפים.

הנקה ברחוב היא הדרך היחידה שבה תוכל להתחייב לפעילויות מסוימות ולהתחיל לשלוט בזמן שלך.

הנקה לפעמים מלכלכת את הבגדים שלך

כן, לפעמים החלב יוצא משליטה ולמרות שיש לך מגנים הוא מועבר ומרטיב את החולצה. זה בסדר, מכיוון שאת יוצאת עם תיק החתלה, כלול שתיים או שלוש החלפות שם בשבילך... זהו!

יש לך זכות להרגיש רע

לפעמים תרגיש מוצף, עייף מהכאבים בשדיים שלך או מהיכולת להשיג את כל מה שהיית עושה לפני 17:00. זה נורמלי, הרשה לעצמך, אתה יכול לבכות, למחות ולהגיד מה שאתה חושב. זה לא הופך אותך לאמא רעה או לאדם שאינו מסוגל לטפל בתינוק; זה רק הופך אותך לאדם נורמלי. כשהרגעים האלה יעברו, אתה תמצא את עצמך חזק יותר. את יכולה לעשות הכל, את אמא!

כדי ליהנות מהנקה את חייבת לדאוג לעצמך, לכבד ולקבל ללא תסביכים שלא הכל בהנקה בצבע ורדרד.