אני אמא, לא העוזרת שלך

לא העוזרת שלך
אז אתה חייב להבהיר לילד שלך: אני אמא, לא העוזרת שלך.

"אני אמא." מה הדבר הראשון שעולה לך בראש כשאתה שומע את הביטוי הזה? שמחה, סיפוק ואושר, או הקרבה וייאוש? למרות שהגעתו של ילדכם היא אולי הרגע החשוב ביותר בחייכם וביטוי הטוב ביותר במילה "אושר", מתעוררת שאלה גדולה עם כל הבעיות בבית: האם אני אמא או משרתת?

מי צריך לקחת על עצמו את הנטל של מטלות הבית? האם אמהות חייבות להיות עוזרות? האם אפשר לגרום לילדים לעזור בבית כשהם חושבים שהם מותשים מדי מהמשימות שלהם? והשאלה הכי חשובה היא: איך זה ישפיע על הילד שלי בבגרות?

להיות אמא טובה, רעיה או אדם לא אומר לבזבז נצח בניקיון הבית שלך. אם תפסיק לראות את המשפחה והחברים שלך יותר מדי זמן, הם יתחילו לעשות את חייהם בלעדיך. תבטח בי.

-קונסטנס הול-

אני אמא, לא העוזרת שלך

ברוב הבתים, במיוחד במדינות המערב, יש הרגל רע שילדים רק מקבלים ולא נותנים, מה שגורם לבעיה גדולה בבגרות וגורם להם להאמין בטעות שאמא תהיה המשרתת האישית שלהם.

אנו עלולים לחשוב שזו רק בעיה של חינוך, ולכן, כדי למזער את העניין, אנו מאמינים בתמימות שהיא תיפתר ללא נסיגות נוספות בבגרות. מה שבטוח הוא שקודם כל חייבת להיות לך מושג ברור של להיות אמא ולא משרתת.

אז אתה חייב להבהיר לילד שלך: אני אמא, לא העוזרת שלך.

האם זה יכול להשפיע על ההתפתחות המאוחרת של ילדך? האם תהיה לו ראייה מעוותת של נשים בבגרות? האם תראה יתרונות אם תטפל בזה מיד? אין ספק שזה יהיה תלוי בחשיבות שתעניקו לנושא ועד כמה אתם מוכנים ליצור סביבה של שיתוף פעולה ועזרה הדדית בביתכם.

מה אפשר לעשות

אני אמא, לא העוזרת שלך
אני אמא, לא העוזרת שלך.

הדבר הנכון לעשות לאחר איתור הבעיה, או עוד בטרם צצה, הוא לפעול ללא דיחוי. כדי שהמטרה שלך תושג וילדך לא יראה בך משרתת או אמא-על שאינה זקוקה לעזרה מאף אחד, ראשית עליך להשליך את הרעיון הזה בתודעתך.

התחל בהקצאת משימות לילדך בעודו צעיר

מומחים ממליצים להתחיל מגיל שנתיים ומטה. לדוגמה, ילדים יכולים להרים את הצעצועים שלהם, לאסוף את כל מה שהם זרקו על הרצפה או להביא את הבגדים שלהם לסל.

באופן הגיוני, הקצה משימות המתאימות לגיל, כגון סידרת המיטה, העמסת מכונת הכביסה או אפילו בישול כאשר אין בה סכנה. תמיד תתנגד לדחף לסיים את המשימה עבורם כי הם מרגישים עייפים או כי הם לא עושים את זה כמו שהיית עושה.

המטרה היא לא שילדכם יבצע את המשימה באותו אופן כמו מבוגר, אלא לעזור לו לשנות את התפיסה שלו שאת העוזרת שעושה הכל בבית. ילדכם חייב לראות, מגיל צעיר, את המאמץ הכרוך בכל משימה על מנת להעריך אותם וכך להפוך למבוגר אחראי.

עזרו לילדכם לראות את החשיבות של עזרה לזולת

כאשר משימות מוקצות לילדים בבית, הם מתחילים לשים את הצרכים של אחרים לפני הצרכים שלהם, מה שגורם להם לעזור לזולת באופן טבעי, ולכן, להפוך למבוגר נדיב ואחראי.

יש יותר אושר בנתינה מאשר בקבלה.

-ציטוט מקראי-

בדרך זו, תוכל להגיע ליעד הרצוי: שלילדך תהיה פרספקטיבה ברורה של החיים הבוגרים ולא יאמין שכולם יעמדו לשירותו, כולל אתה, אמא!

לכן, אם את רוצה להיות אמא מאושרת ולגדל ילד בוגר ואחראי, עליך ללמד את ילדך מגיל צעיר לראות שיש לו אחריות משלו בבית. אז לא תצטרך לומר, "אני אמא, לא העוזרת שלך."