מדוע ילדים נושכים וכיצד לעצור אותם

אם ילדכם מתחיל להכיר ילדים אחרים בסביבה לא מוכרת
אם ילדכם מתחיל להכיר ילדים אחרים בסביבה לא מוכרת, הם עשויים לנסות לנשוך אחרים.

הורים רבים תוהים מדוע ילדים נושכים. נשיכה היא הרגל שכיח שיכול להתרחש מסיבות שונות אצל ילדים בגילאי 1 עד 3.

תינוקות ופעוטות משתמשים בפיהם כדי לחקור, ללמוד ולהתייחס לעולם הסובב אותם. הפה הוא אחד מהחלקים הראשונים בגוף שמפתחים רגישות מלאה.

יתרה מכך, כאשר בקיעת שיניים, תינוקות צריכים להרגיע את החניכיים. ללא שליטה עצמית של מבוגרים, תינוקות עשויים לנשוך וללעוס כמעט כל דבר.

במקביל, ילדים בגילאי 1 עד 3 משתמשים גם בהתנהגות זו כשהם מתחילים להתרועע. אבל למה ילדים נושכים אנשים? בדרך כלל, זו דרך למשוך תשומת לב, או להשיג צעצוע.

הם עשויים גם לנשוך כשהם עצבניים או מתוסכלים, למשל, במקרה של שינוי קיצוני בחייהם. הרגל זה בדרך כלל ייעלם כאשר ילדים יתחילו פעוטון או מעון יום, ויתחילו לפתח מיומנויות תקשורת.

כמובן, יכולות להיות גם סיבות חמורות יותר לנשיכה, כמו בעיות רגשיות בסיסיות. משמעות הדבר היא שעלינו לשים לב היטב לילד על מנת לקבוע את הסיבה להתנהגותו.

להלן נדבר על כמה מהסיבות העיקריות לכך שילדים נושכים.

5 סיבות מדוע ילדים נושכים

על פי מחקרים של האגודה הלאומית האירופית לחינוך ילדים צעירים, ישנן 5 סיבות עיקריות מדוע ילדים צעירים נושכים.

חקירה

תינוקות יכולים ללמוד את ההרגל לנשוך מגיל צעיר בשל הסקרנות הטבעית שלהם לגבי החפצים שמקיפים אותם. כאמור, הפה מתפתח בגיל צעיר.

תינוקות ופעוטות משתמשים בכל החושים כדי ללמוד על העולם הסובב אותם. זה אומר שהם עלולים לנשוך את ידו של ילד אחר. אם זה קורה, זה אמור להספיק פשוט לומר לילדך לא לעשות זאת שוב.

תשומת הלב

אחת הסיבות לכך שילדים נושכים היא כדי למשוך את תשומת הלב של מבוגרים ושל בני גילם. במקרה זה, חשוב מאוד להסביר שזה לא בסדר ופוגע באחרים.

תגיד להם, בתקיפות, לא לעשות את זה שוב. למדו את ילדיכם שעליהם לבטא את עצמם באמצעות מילים, ומבלי לפגוע באחרים.

הגנה עצמית

אם ילדכם מתחיל להכיר ילדים אחרים בסביבה לא מוכרת, הם עשויים לנסות לנשוך אחרים.

לעתים קרובות, הילד יראה בנשיכה סוג של הגנה עצמית נגד ילדים אחרים. במקרה זה, הרגיע אותם שהם בטוחים ושאף אחד לא מנסה לפגוע אז.

לשלוט

לילדים יש צורך חזק באוטונומיה ושליטה. כאשר הם מבחינים בהשפעה של נשיכה על הסובבים אותם, הם עשויים להתחיל להרגיש חזקים וחזקים יותר.

להלן נדבר על כמה מהסיבות העיקריות לכך שילדים נושכים
להלן נדבר על כמה מהסיבות העיקריות לכך שילדים נושכים.

כדי לתקן גישה זו, עלינו להקפיד ללמד התנהגות טובה, כגון שיתוף צעצועים, אמירת תודה וטוב לב לאחרים. למדו את ילדכם שהם יכולים לקבל כבוד מעמיתיהם מבלי לנקוט באלימות.

שינוי

סיבה נוספת לכך שילדים נושכים היא נוכחות של בעיה רגשית בסיסית או שינוי משמעותי בחייו של הילד . זה עשוי להתרחש, למשל, כאשר מגיע אח או אחות תינוקות חדשים.

סיבות נפוצות נוספות כוללות מעבר דירה והתחלה לפגוש ילדים אחרים במעון או במעון. נשיכה היא דרך של הילד לקבל תשומת לב ולהביע את רגשותיו לגבי המצב.

מה לעשות עם ההתנהגות הזו

להגיד לילד לא לעשות משהו לא אומר שהוא יבין מה נכון ומה לא. כשהם גדלים, ילדים מעתיקים דפוסי התנהגות מהסובבים אותם.

מסיבה זו, חשוב להורים לתת דוגמה טובה. הראה להם שיש דרכים אחרות להתייחס לאחרים.

השתמשו בשפה כדי לפתור בעיות, תחלפו, בקשו לשאול צעצועים, לתת חיבוקים, להיות אדיבים ולכבד אחרים – את כל הפעולות והעמדות הללו ניתן ללמוד באמצעות דוגמה.

כאשר ילדכם מתנהג היטב, שבחו אותו כדי שיבינו שמה שהוא עושה הוא טוב. לדוגמה, הקפד לברך את ילדך כאשר הוא משחק בשלווה עם חבר.

ילדים צריכים ללמוד לעולם לא להגיב לאלימות עם יותר אלימות. זה שמישהו אחר נושך אותך, זה לא אומר שאתה צריך לנשוך בחזרה.

איך למנוע מילדים לנשוך

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להתבונן בילדך ולגלות מדוע הוא נושך. זוהי התנהגות שאולי לא תיעלם בן לילה, ולכן סבלנות והבנה הן המפתח לתוצאות ארוכות טווח.

מה אנחנו יכולים לעשות כדי למנוע מהילדים לנשוך?

  • חשבו מתי ולמה ילדכם נושך.
  • אל תתנו לילדכם לצאת מעיניכם כשהם נמצאים בקרבת ילדים אחרים. הנוכחות שלך תרגיע אותם.
  • אם הם נושכים מישהו, הישאר רגוע. הסבירו לילדכם שמה שהם עשו לא בסדר. תגיד להם לעולם לא לנשוך ילדים אחרים. אוכל זה הדבר היחיד שצריך להיכנס לפה שלהם!
  • בקשו מהורים אחרים לשתף את ילדיהם באסטרטגיות שהם משתמשים בהם. אולי הם יוכלו לעזור.
  • אל תצעק על ילדך, ואל תעניש אותו. נסו להבין אותם.

זכרו שככל שילדים לומדים וגדלים, הם עלולים לקלוט הרגלים מסוימים שעלינו לעזור להם לתקן. הדבר החשוב ביותר הוא להבין את הסיבות להתנהגותם.

תמכו בילדים שלכם בכל עת. אם אתה עדיין מרגיש אבוד, למה שלא תבקש מהורים אחרים טיפים? יכול להיות שיש להם שיטות משלהם שלא היו עולות בדעתך.