שליטה עצמית רגשית אצל ילדים

בעזרת הוראה טובה נוכל ללמוד אסטרטגיות שימושיות לנסות לשלוט בדחפים הרסניים ולעזור לילדים לתעל את רגשותיהם
בעזרת הוראה טובה נוכל ללמוד אסטרטגיות שימושיות לנסות לשלוט בדחפים הרסניים ולעזור לילדים לתעל את רגשותיהם.

אנו יכולים ללמד את ילדינו על שליטה עצמית רגשית בסבלנות והתמדה. התוצאה של כל העבודה הקשה הזו תהיה ילדים עם נטייה טובה יותר למצוקות, וגם הורים רגועים ומרוצים.

איך להתמודד עם התקפי זעם

כאשר ילדים מתחילים לקבל יותר אוטונומיה, אז סימני מרד יכולים להתחיל להופיע. אם הסימנים השליליים האלה לא נעלמים מעצמם, אז נצטרך לפעול. לימוד ילדים לווסת את רגשותיהם ימנע בעתיד בעיות קבועות של אי ציות.

טכניקות להשגת שליטה עצמית רגשית אצל ילדים

בשלות נוירולוגית בילדים מתחילה בגיל שש. מכאן ואילך הם מתחילים לפתח מיומנויות קוגניטיביות לשליטה עצמית רגשית. בעזרת הוראה טובה נוכל ללמוד אסטרטגיות שימושיות לנסות לשלוט בדחפים הרסניים ולעזור לילדים לתעל את רגשותיהם.

הר געש עומד להתפרץ

כאשר ילדים עומדים להתפוצץ, טכניקת הר הגעש יכולה לעזור להם להירגע. הרעיון הוא ללמד אותם לדמיין את הפנים שלהם כהר געש, עם כל הכוח והאנרגיה שלו. כשהיא מתפרצת, הכל יוצא משליטה; הילדים חייבים ללמוד לקשר כעס או זעם עם לבה לוהטת.

הרעיון כאן הוא שאתה יכול לעצור אותם לפני שהם מגיעים לנקודת ההתפרצות. יש ללוות את התרגיל הזה בנשימות עמוקות ואמירה לילדים לחזור על הוראות פנימיות כדי לעודד את עצמם להירגע.

הרמזור

בעזרת קלפים בצבעים שונים, ניתן ללמד ילדים לנתח את התנהגותם. הנורה האדומה (כרטיס אדום) מופיעה כאשר המצב עומד לצאת משליטה. השלבים הנכונים הם:

  • נורה אדומה: לעצור, להירגע, לחשוב לפני שפועלים.
  • אור צהוב: חשבו על פתרונות אפשריים או השלכות.
  • אור ירוק: קדימה וליישם את הפתרון הטוב ביותר.

סבלנות, למד לחכות

ילדים חייבים ללמוד את היכולת לחכות. סבלנות היא הבסיסית כדי שיוכלו להשיג שליטה עצמית רגשית. שליטה עצמית מגדילה את הסיכויים להיות סבלניים.

אפשר גם ללמד ילדים שאם סופרים עד עשר, יהיה קל לכעס שלהם להיעלם. אפשרות נוספת היא להתרחק ממה שגורם להם ללחץ עד שיוכלו לשחזר את שלוותם.

השתקפות

טכניקות להשגת שליטה עצמית רגשית אצל ילדים
טכניקות להשגת שליטה עצמית רגשית אצל ילדים.

השגת שליטה עצמית רגשית רבה יותר אצל ילדים כרוכה גם ללמדם להרהר בדברים. אם תדבר איתם תוכל לעזור להם לנתח את מה שהם עשו, ולתכנן את הפעם הבאה שבה יוכלו לקבל החלטות טובות יותר. זו אסטרטגיה שלאחר סכסוך, כי בלהט הרגע אין לה השפעה.

הורים: הדוגמה הטובה ביותר

אם אנו מבינים שהמודל הטוב ביותר של ילד הוא הוריו, אז ללמד באמצעות דוגמה הוא חשוב ביותר. לזכור כיצד מבוגרים מגיבים רגשית למצבים שונים יכולה להשפיע על התנהגותם של ילדים לטוב ולרע. זה גם יכול לעזור להם לנהל את התסכול שלהם.

מבוגרים צריכים להגיב בצורה חיובית במצבי לחץ, עייפות ומצוקה. עליהם להביע את רגשותיהם, לנשום עמוק ולהמתין לפני שיגיבו. הורים יכולים גם להשתמש בספורט ככלי שימושי לתעל את הרגשות השליליים של ילדיהם.

לומדים מטעויות

כל הורה טוב ירצה למנוע מילדיו לסבול, אבל זו יכולה לפעמים להיות טעות. אין סיכוי שילד יכול לגדול מבלי לחוות תסכול מסוגים שונים ומסיבות שונות.

עם זאת, לא מומלץ לפנק את הילדים יותר מדי, מכיוון שהדבר עלול להוביל לחוסר יכולת להתמודד עם אתגרים עתידיים.

כדי להשיג שליטה עצמית רגשית אצל ילדים, המטרה האידיאלית היא לעודד אותם לתעל את התסכולים שלהם. ביטויים מסוימים יכולים לעזור להם לעשות זאת:

"מה לגבי אם נתחיל בחלק הכי קל? " "איך אני יכול לעזור לך?" " איזה חלק אתה יכול לעשות בעצמך? " עוד ביטוי יעיל מאוד הוא: "בואו ננוח וננסה שוב מאוחר יותר!"

מקום שקט

בתוך הבית, או בכיתה, ניתן להכין מקום מיוחד אליו יוכל הילד ללכת כשהוא צריך להירגע. חייבים להיות ספרים, צעצועים, נייר, ציורים, לוח או כל דבר אחר שיעזור לו להרגיש רגוע.

כדורים נגד לחץ

כדורי אנטי סטרס עובדים למבוגרים, אבל גם לילדים, ובמיוחד אם הם מייצרים אותם בעצמם. אתה צריך רק בלון עבה מלא בזרעי ציפורים או אורז. הדרישה היחידה היא שהם חייבים להתאים ביד הילד.

אז הנה לכם כמה עצות שאנו מקווים שיעזרו לילדים שלכם לשלוט ברגשותיהם ולתעל את התסכולים שלהם.

פופולריים