מיתוסים נפוצים על צמחונות

ישנם מספר מיתוסים על צמחונות שעלינו להפריך
עם זאת, ישנם מספר מיתוסים על צמחונות שעלינו להפריך.
תזונה צמחונית היא אופציה בריאה ומכובדת בכל גיל. עם זאת, ישנם מספר מיתוסים על צמחונות שעלינו להפריך.

התזונה הצמחונית הפכה לאורח חיים עבור אנשים רבים ברחבי העולם, במיוחד צעירים. עם זאת, למרות שהאקדמיה האירופית לתזונה ודיאטה יצאה בעד השימוש בה בכל עת בחיים (כל עוד היא בפיקוח דיאטנית-תזונאית), עדיין יש כמה מיתוסים לגבי צמחונות.

האם תרצה לדעת מה הם? תמשיך לקרוא.

אנמיה מחוסר ברזל, אחד המיתוסים השורשיים ביותר על צמחונות

ברזל הוא מינרל חיוני לדם שלנו, מכיוון שהוא חלק מהמוגלובין, שאחראי על חמצן הגוף שלנו. בנוסף לכך, יש לו כוח נוגד חמצון גבוה ומונע מאיתנו תחושת עייפות, וממריץ את מצב הרוח והריכוז.

אנחנו יכולים למצוא את זה גם במזון מן החי וגם במזון צמחי. עם זאת, מידת הקליטה משתנה. זה בערך 15-35% בבשר, דגים וביצים, לעומת 1-20% בירקות. עם זאת, זה יכול להשתנות כפי שנראה להלן.

אפילו מנגנון הספיגה שונה. שני הסוגים נספגים במעי, אך הברזל הצמחי מווסת על ידי צרכים פיזיולוגיים. למשל, בזמן מחזור או שטפי דם, הגוף שלנו יספוג כמויות גדולות יותר עקב הפסדים.

המקורות העיקריים לברזל הם קטניות, אגוזים, ירקות עליים ירוקים ודגנים מלאים כמו שיבולת שועל. גורם נוסף המקשה על הספיגה הוא נוכחותם של פיטאטים ואוקסלטים, שכן הם נוטים להסיר אותם, יחד עם מינרלים נוספים. מסיבה זו, הם ידועים כ- sequestrants.

כתוצאה מכך, רצוי להשרות את המזונות הללו, לבשל אותם (מבושלים, מאודים או אפויים), להנביט אותם או לכתוש אותם. בדרך זו, המפרקים הללו מושבתים.

עצה טובה נוספת היא לצרוך אותם יחד עם מזון עשיר בויטמין C, כמו פלפלים, תפוזים, קלמנטינות, קיווי או לימונים. יחד עם זאת, כדאי להימנע מכל מזון חלבי באותה ארוחה, כמו גם קפה ותה.

מיתוסים נוספים על צמחונות או טבעונות

אם לא תאכל מאכלי חלב, איך יהיו לך עצמות בריאות?

סידן הוא הכרחי לגדילה, ועוזר להפחית את הסיכון לשברים ואוסטיאופורוזיס. ואם יש דבר אחד שחוזר על עצמו שוב ושוב, זה שחלב הוא המקור העיקרי היחיד לסידן. אבל האם זה נכון?

מיתוסים נוספים על צמחונות או טבעונות
מיתוסים נוספים על צמחונות או טבעונות.

אולי כדאי שנשאל שאלה בשלב זה. מי הם אלו שמספרים לנו על הסכנות שבאי צריכת מוצרי חלב? האם חיפשת מידע כלשהו בנושא?

ובכן, מסתבר שגם במזונות מהצומח יש סידן, ולכן אין בעיה להפחית או להימנע ממזונות חלביים. סוג מזון זה אינו הכרחי. אנחנו יכולים למצוא סידן בשקדים, שעועית, קייל, ברוקולי, נבטי בריסל ושומשום. זה קיים גם בטופו העשוי עם מלחי סידן. ובדיוק כמו עם ברזל, חיוני להשרות, לבשל או לטחון את המרכיבים.

ונקודה אחרונה לגבי המינרל הזה, חשוב לדעת שמספר גורמים משפיעים על הסתיידות העצמות.

  • ראשית, עלינו להיות בעלי רמות אופטימליות של ויטמין D, מכיוון שהוא מעדיף את ספיגתו. איך אנחנו משיגים את זה? על ידי שיזוף, לפחות 15 או 20 דקות ביום, שמירה על משקל נאות עם רמות שומן בריאות, והגבלת השימוש בתרופות אנטי דלקתיות כמו איבופרופן.
  • שנית, חשוב לבצע פעילות גופנית מחזקת באופן קבוע.

הרגלים בריאים נוספים הם:

  • צריכת לפחות 4 או 5 מנות פירות, ירקות ירוקים וירקות אחרים מדי יום. כל מנה שווה לחתיכה בינונית אחת או שתי חתיכות קטנות של פרי, או חופן פירות יער או ענבים.
  • אכילת חופן או כף אחת של אגוזים וזרעים מדי יום.
  • שימוש בשמן זית כתית לבישול ותיבול תבשילים.
  • תיבול מנות בעשבי תיבול ותבלינים ארומטיים.
  • הפחתת צריכת קפה ותה.

מיתוסים על צמחונות: חלבון צמחי אינו שלם

קטניות חסרות מתיונין, ודגנים חסרים ליזין ותריונין. בהתחשב בכך, זה די הגיוני לחשוב שהמשפט למעלה הוא נכון.

עם זאת, יש כאן אפשרות מצוינת: ערבוב ירקות עם דגנים! בדרך זו, החסרים של חומצות אמינו מפוצים.

ראשית, ישנן קטניות כמו חומוס, סויה ושעועית, ודגנים כמו אמרנט, שאכן מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות. כמו הקינואה (זה פסאודו-דגן), זרעי קנבוס ופיסטוקים. אז, אפשרות זו של ערבוב חלה רק על עדשים, אפונה, בוטנים, אורז, חיטה, שיבולת שועל ודוחן.

שנית, אנחנו יכולים לבצע את השילוב הזה של מרכיבים, אבל לא בהכרח באותה ארוחה. למה? מכיוון שהגוף שלנו אוגר את החלבונים הללו באופן אוטומטי בזמן שאנו אוכלים אותם.

לסיכום, תזונה צמחונית היא בריאה לחלוטין, כמו גם תזונה טבעונית, ויכולה להכיל את כל אבות המזון שאנו צריכים אם נתכנן אותה נכון, למרות המיתוסים על צמחונות הנפוצים כל כך.

פופולריים