סדרת ספרים לבני נוער: 10 אפשרויות נהדרות

סדרת ספרים לבני נוער: כיף לקרוא
סדרת ספרים לבני נוער: כיף לקרוא!
ספרים שנוצרו עבור בני נוער מלאים בערכים ויש להם השפעה חיובית על התפתחותם הנפשית. נדון ב-10 סדרות ספרים לבני נוער במאמר זה.

קריאת ספרים היא דרך מצוינת לתעל רגשות ולחקור טעמים ותחומי עניין בצורה יצירתית בקרב בני נוער. ישנן סדרות רבות לבני נוער המכסות מגוון רחב של ז'אנרים.

יש סדרות ספרים לכל הטעמים ותחומי העניין: הרפתקאות, פנטזיה, מסתורין, טרור, חברות ואהבה. כאן, נסקור כמה מהם.

10 סדרות ספרים לבני נוער: כיף לקרוא!

עוף ארטמיס מאת איאין קולפר

ארטמיס הקטנה היא בת 12 וכבר הפכה לגנבת זהב מומחית. למי שייך הזהב? יצורים ובני אדם קסומים. גם הדייל הנאמן שלו מספר את נקודת המבט שלו. הקונטרה ניתנת על ידי המנהל הנאמן שלו. הוא מנסה להראות לארטמיס את האידיאלים האצילים שלו.

פרסי ג'קסון והאלים של אולימפוס מאת ריק ריורדן

חייו המונוטוניים של פרסי ג'קסון משתנים באופן דרסטי כאשר הוא מגלה שאביו הוא פוסידון, האל היווני. מנקודה זו ואילך, ההרפתקאות שלו סובבות סביב תפיסת גנב שגנב את הבריח המאסטר של זאוס.

בת עשן ועצם מאת לאיני טיילור

לסדרות ספרים המיועדות לבני נוער יש גם גיבורות נשיות. קארו, הדמות הראשית של הטרילוגיה הזו, לומדת אמנות בפראג. עם זאת, הסיפור אינו מתרכז בחיי היומיום שלה, אלא סביב המסתורין והמפלצות המקיפות את חייה.

אש אש מאת סופי ג'ורדן

דרקונים קרובים להיכחד וג'סינדה היא אחד מבני האדם האחרונים המסוגלים לרכוש את צורתם. לאחר ההגירה לארצות אנושיות, היא חייבת להכיל את כל יכולות הדרקון שלה כדי שלא ניצוד אותה. כדי להחמיר את המצב, בין כל כך הרבה מצוקות שמגיעות אליה, היא מתאהבת בסופו של דבר בצייד דרקונים.

משחקי הרעב מאת סוזן קולינס

טרילוגיית משחקי הרעב היא אחת מסדרות ספרי הנעורים הנמכרות ביותר בשנים האחרונות. מרכיבי המדע הבדיוני לעתיד דיסטופי הופכים את הדמות הראשית, קטניס אוורדין, למוכרת ומפתה מאוד.

מקלט מאת מדליין רו

ישנן סדרות רבות לבני נוער המכסות מגוון רחב של ז'אנרים
ישנן סדרות רבות לבני נוער המכסות מגוון רחב של ז'אנרים.

סדרה זו מורכבת מחמישה כרכים מצמררים. הגיבור, דן קרופורד, הוא סטודנט מצפוני למדעים והיסטוריה. כשדיור תוכנית הקיץ הרגיל שלו נסגר, הוא וחבריו לסטודנטים צריכים לגור במעונות אחר. עם זאת, המעונות הזה היה בעבר בית חולים פסיכיאטרי ישן. ומשם מתחיל הסיוט.

מחקר מאת מריה ו' סניידר

זהו סיפור מסקרן שמככבת בו ילנה, נערה צעירה שהורשעה ברצח. כדי להשתחרר מהכלא, עליה לקבל עסקה שמסכנת את חייה בכל יום. על הדרך היא רוכשת כוחות מאגיים ויוצאת לשחרר את אנשיה. אין ספק שזו אחת מסדרות הספרים שיש לה יותר עומק אופי.

" הרגלים טובים שנוצרו אצל צעירים עושים את כל ההבדל."
-אריסטו-

13 סיבות למה מאת ג'יי אשר

ספר זה מוצג כשיר לידידות אמיתית. הכל מתחיל כאשר קליי ג'נסן מקבל קלטות מהאנה בייקר, חברה שהתאבדה כמה ימים לפני כן. העלילה כולה מתרכזת סביב הקלטות האלה, עם קולה הדרמטי של אחת שמסבירה את הסיבה שהיא התאבדה.

Divergent מאת verónica roth

זוהי עוד סדרה דיסטופית פופולרית בקרב בני נוער. הגיבורה, ביאטריס פריור, חיה בחברה המחולקת ל-5 פלגים: Candor, Abnegation, Dauntless, Amity ו-Erudite. ביאטריס חייבת לבחור להישאר עם הסיעה הנוכחית שלה או לעבור לסיעה אחרת. הבחירה שלה מזעזעת גם אותה וגם את הקהילה שלה.

הגל החמישי מאת ריק יאנסי

הגיבורה, קאסי סאליבן, היא אישה צעירה שהייתה כמעט לבד וסובלת את פלישת החייזרים המתמדת. הצורך שלה להתבגר הוא בלתי נמנע כשהיא מחבקת את גורלה. זה סיפור של פסיכולוגיה עמוקה ואידיאלי לבני נוער.

בקיצור, יש לנו מגוון מדהים של סדרות ספרים מעניינות לבני נוער. התרחישים הדיסטופיים, הפנטסטיים, העתידניים או היומיומיים משמשים מסגרת להעמקת הגילוי של צעירים.

הרעיון הוא לא רק להתחיל לקרוא, אלא לפתח עניין מתמשך בקריאה. סדרות ספרים אלו לבני נוער עומדות בכל הדרישות לקריאה, למידה וצמיחה.