משבר תעסוקתי בתלמידים מתבגרים

לפחות שליש מהסטודנטים נושרים מהאוניברסיטה בגלל שהם סבלו ממשבר תעסוקתי
לפי מחקרים מסוימים, לפחות שליש מהסטודנטים נושרים מהאוניברסיטה בגלל שהם סבלו ממשבר תעסוקתי.
להיות מתוסכל מבית הספר יכול לגרום לתלמידים מתבגרים להרגיש מדוכאים. לכן חשוב לדבר עם ילדיכם אם יש להם משבר תעסוקתי.

אחת ההחלטות הקשות ביותר שיש לבני נוער היא להחליט מה הם הולכים לעשות אחרי התיכון. ברור שבני נוער מתמודדים עם לחץ רב כי הם צריכים לקבל במהירות החלטות גדולות לגבי עתידם.

בנוסף, עליהם להתמודד עם הציפיות של החברה, החברים וההורים. כתוצאה מכך, נפוץ מאוד שבני נוער מתמודדים עם משבר תעסוקתי.

הנתונים הסטטיסטיים מהנושא הזה די מדאיגים. לפי מחקרים מסוימים, לפחות שליש מהסטודנטים נושרים מהאוניברסיטה בגלל שהם סבלו ממשבר תעסוקתי. למעשה, זה יכול לקרות בסמסטרים הראשונים, או אפילו הרבה יותר מאוחר.

ללא ספק, חשוב לדעת על הנושא הזה ושזה קורה כשבני נוער צעירים צריכים לקבל החלטות גדולות לגבי עתידם. בנוסף, חוסר הידיעה מה הם רוצים לעשות, כמו גם החוזקות והחולשות האקדמיות שלהם, ממלאים תפקיד מרכזי.

אם ילדכם עובר את השלב המאתגר והעדין הזה, תוכלו להשתמש בכל המידע הזה שנסביר כאן. כמו כן, ניתן לך כמה כלים שיעזרו להתמודד עם המצב.

משבר תעסוקתי בתלמידים מתבגרים

ייעוד הוא הקשר שיש לנושא עם טעמו ותחומי העניין שלו ומרמז על ידע אישי עמוק. חשוב לבני נוער לדעת על התכונות, האהבות והלא אוהבות שלהם, כמו גם מה מושך את תשומת לבם ומהן החוזקות והחולשות שלהם.

כדי שאדם יגדיר מה הייעוד שלו, הוא צריך להסתכל עמוק לתוך עצמו ולהיות בעל רמה מסוימת של בגרות. עם זאת, תהליך גילוי זה מורכב מאוד. בנוסף, לכל אדם יש חוויה שונה וייחודית.

בני נוער יוכלו לפעול ברוגע אם הם יבינו שהתפקיד הטוב ביותר עבורם הוא כזה שמתיישר עם הרצונות והאינטרסים האמיתיים שלהם. לכן, הם לא צריכים לבחור משהו שגורם להם ללכת לרכבות הרים רגשיות של התרגשות ודיכאון.

כמו כן, עליהם לעקוב אחר הרצונות שלהם, לא רק לעשות מה שהוריהם או בני גילם רוצים שהם יעשו. למעשה, הם גם לא צריכים להקשיב באופן עיוור ליועצי בית הספר.

זה נפוץ שבני נוער עוברים משבר תעסוקתי

כ-70% מהסטודנטים שעוזבים את התיכון לא יודעים מה ללמוד במכללה או באיזו עבודה הם רוצים. הנתון הזה מדאיג.

משבר תעסוקתי בתלמידים מתבגרים
משבר תעסוקתי בתלמידים מתבגרים.

עם זאת, מסתבר שבני נוער מחליטים בדרך כלל מה ללמוד על סמך מה שהם מתעניינים בו כרגע. בנוסף, הם מחליטים על סמך מה שפופולרי בימינו.

לכן, בני נוער רבים בסופו של דבר מאמינים שהקריירות הטובות ביותר הן רפואה, עסקים או הנדסה. כתוצאה מכך, הם נוטים לשכוח מהאמנויות או מעבודות אחרות שלא מבטיחות להרוויח כל כך הרבה כסף.

"כדי שאדם יגדיר מה הייעוד שלו, הוא צריך להתבונן עמוק בתוך עצמו ולהיות בעל רמה מסוימת של בגרות".

יש שני היבטים חשובים שנכנסים לתמונה: מצד אחד זה מה שנקרא "הצלחה בחיים", שלפי החברה אומר שאתה מרוויח הרבה כסף. מצד שני, יש את השמחה היומיומית והשקט הנפשי שמגיעים עם עבודה כל יום בתשוקה ובהתלהבות.

בני נוער רבים שהולכים להתייעצויות עם פסיכולוגים הם סטודנטים באוניברסיטה, או אפילו מבוגרים, שאומרים שהם מתמודדים עם משבר תעסוקתי ודיכאון. הם רוצים לחזור אחורה בזמן, ומתחרטים על בחירת הקריירה שעשו.

איך בני נוער יכולים לקבל את ההחלטה הנכונה?

ראשית, עלינו להדגיש שזה לא נכון שהורים יכריחו את ילדיהם ללמוד משהו בניגוד לרצונם. יועצי בתי ספר גם לא צריכים לתת את דעתם על מה בני נוער צריכים לבחור או מה עליהם ללמוד.

במקרה זה, אתה צריך לעבוד כצוות. הורים, בית ספר ובני נוער צריכים לגלות ולבטל תחומי עניין וכישורים שונים. היבט חשוב נוסף הוא שאתה צריך לקבל החלטה זו זמן רב מראש.

בני נוער לא צריכים לקבל החלטה חשובה זו רק שישה חודשים לפני סיום השיעורים שלהם. בשלב זה, הם יהיו ממוקדים בבחינות הגמר שלהם, לא בעתיד שלהם.

לבסוף, זה לא דבר רע אם הילד שלך לא רוצה ללכת לקולג' מיד. למעשה, זה בסדר גמור לדחות את הלימודים בקולג' עד שנתיים.

זה נותן לצעירים זמן להתבגר ולחשוב בבהירות כדי שיוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור עצמם ולא ליפול לדיכאון בעתיד.