האם תנוחת השינה שלך משפיעה על ההריון שלך?

מציאת תנוחת השינה הנכונה כדי לנוח קצת עלולה להפוך למאבק כאשר אנו בהריון
עם זאת, מציאת תנוחת השינה הנכונה כדי לנוח קצת עלולה להפוך למאבק כאשר אנו בהריון.

נשים בהריון חוות שינויים רבים המשפיעים על גופן. אחד החשובים ביותר הוא תנוחת השינה שלהם.

במהלך ההיריון, עלול להיות קשה להירדם. אולי אתה לא יודע באיזו דרך לשקר. הדיאטה שלך ומערכות היחסים שלך עם אחרים יכולים לבוא לידי ביטוי גם באופן שבו אתה ישן.

לפני הכניסה להריון, רוב הנשים רגילות לישון בתנוחה מסוימת. אבל חלק מאלה, כמו שכיבה על הגב או עם הפנים כלפי מטה, אינם מומלצים במהלך ההריון.

זה יכול להיות מאוד קשה למצוא תנוחת שינה נוחה במהלך ההריון, במיוחד אם היית רגילה לישון עם הפנים כלפי מטה וצריך לשנות את ההרגלים שלך עכשיו כשהבליטה שלך מפריעה לך.

אם תמיד ישנת על הגב, כדאי גם לשנות תנוחה. זה יעזור למנוע בעיות עם הגב והאיברים הפנימיים שלך, לאור המשקל הנוסף שאתה נושא כעת.

ללכת לישון צריכה להיות הזדמנות להטעין את המצברים שלנו. עם זאת, מציאת תנוחת השינה הנכונה כדי לנוח קצת עלולה להפוך למאבק כאשר אנו בהריון.

לכן זה כל כך נפוץ שלנשים בהריון יש בעיות שינה. חלקם בקושי ישנים בכלל, בגלל גודל הבליטה שלהם ורגישות השדיים שלהם. גם שינוי פתאומי בתנוחת השינה יכול להיות קשה. אבל זה לא בלתי אפשרי.

האם יש תנוחת שינה נכונה להריון?

תנוחת שינה זו תקל על זרימת הדם
תנוחת שינה זו תקל על זרימת הדם.

מומחים ממליצים לנשים בהריון לישון בשכיבה על צד שמאל. תנוחת שינה זו תקל על זרימת הדם. כדי לייצב את הגוף, אתה יכול לשים כרית בין הרגליים.

עמדה זו מובנת כמעדיפה את זרימת הדם והחומרים המזינים לרחם ולתינוק. זה מבטיח זרימה נכונה של חמצן לעובר, ומקדם את סילוק הפסולת והנוזלים דרך הכליות.

זה גם עוזר להפחית בצקות (כפות רגליים נפוחות וקרסוליים), מצב שאופייני במהלך ההריון. זה מונע דליות ועוזר להימנע מהפרעות עיכול שיכולות להטריד חלק מהנשים. התחילו לתרגל את השגרה הזו במהלך השליש הראשון, כדי שהיא תגיע בקלות בהמשך.

והכי חשוב, מחקר של אוניברסיטת אוקלנד בניו זילנד מראה שנשים שאינן ישנות על צד שמאל עשויות להיות בסיכון גבוה יותר למוות עוברי. למרות שהסיכונים נמוכים מאוד, כדאי לקחת את ההמלצה הזו בחשבון.

לשינה על צד ימין יש השפעה שלילית

על פי מחקרים מגוונים, שינה על צד ימין יכולה להשפיע לרעה על איברים שונים. בואו נסתכל איך זה יכול להשפיע על אזורים בודדים של הגוף שלך.

  • הווריד הנבוב: כלי הדם הגדול ביותר בגופך זורם בצד ימין של גופך, ונושא כמות גדולה של דם. אם אתה ישן על צד שמאל, תמנע מהפעלת לחץ על הווריד הזה. זה מבטיח זרימת דם טובה לשליה ומאפשר זרימת חמצן.
  • הכבד: איבר חשוב זה ממוקם בצד ימין של הבטן. מסיבה זו, אם אתה ישן על ידך השמאלית, תמנע לחץ על איבר זה מהרחם שלך.

תנוחת השינה שלך משפיעה על מידת השינה שלך

זה יכול להיות קשה לישון במהלך השבועות האחרונים של ההריון. אבל בעזרת הרבה כריות, אתה אמור להיות מסוגל לנוח קצת. אם אתם סובלים מהפרעות עיכול, זה יכול להיות מועיל לישון עם פלג גוף עליון מורם. מסיבה זו, כריות וכריות הם המפתח בשלב זה.

מזרון מוצק עם שיפוע קל ונותן מספיק כדי להתאים את הקימורים של עמוד השדרה שלך יאפשר לך לישון טוב יותר. מזרון קשה מאוד או שינה על הרצפה מזיקים בדיוק כמו מזרון רך מאוד, המאפשר לעמוד השדרה שלך לצנוח ללא תמיכה. המזרן שלך לא צריך להתחמק באמצע, כך שהוא יוכל לתמוך בכל עמוד השדרה שלך.

המלצות לשיפור השינה במהלך ההריון

  • אל תשתמש ביותר מדי כיסויים כדי להתחמם
  • השתמש בכריות משולשות
  • ודא שאתה מרוקן את שלפוחית השתן שלך לפני שאתה הולך לישון
  • צמצמו את הנוזלים בזמן ארוחת הערב
  • אכלו ארוחת ערב לפחות שלוש שעות לפני שאתם הולכים לישון
  • הימנעו משתיית קפה