הנקה יכולה להוביל לירידה במשקל או לעלייה במשקל

מצב זה עלול לגרום לירידה במשקל ולעלייה במשקל
מצב זה עלול לגרום לירידה במשקל ולעלייה במשקל, עקב פעילות יתר של בלוטת התריס או תת פעילות של בלוטת התריס, בהתאמה.

האמהות מלאה בשינויים והפתעות בכל שלב בדרך, והנקה היא שלב נוסף בשינוי של הגוף שלך. הנקה הוכחה כמועילה הן לתינוקות והן לאמהות, וסיוע לאמהות טריות לחזור לכושר לאחר ההריון נתפסת לעתים קרובות כאחת ההטבות.

עם זאת, לא הכל חיובי: במקום לעזור לך לרדת במשקל לאחר ההריון, הנקה יכולה גם לגרום לך לעלות קילוגרמים.

למרות שזה יהיה מפתה לחשוב שהשומן בחלב האם שלך מגיע ישר מהירכיים שלך, זה מיתוס. ייצור החלב קשור לתזונה שלנו, להורמונים ולסדרה של גורמים נוספים, שלא בהכרח קשורים למשקל שלך באותו רגע.

אם את יורדת במשקל בזמן שאת מניקה, זה קשור לכמות הקלוריות שאת צורכת, ולכמות שאת שורפת על ידי ייצור חלב. זה הוליד את הרעיון שהנקה מובילה במידה מסוימת למניעת השמנת יתר.

עם זאת, זה לא המקרה עבור כל הנשים. יש אמהות שמדווחות על עלייה במשקל בזמן הנקה, ולא מבינות למה זה קורה להן ולא לאחרים.

הנקה יכולה לגרום לך לעלות במשקל

כדי לייצר חלב, גוף האישה שורף לפחות 550 קק"ל ביום. אז איך אפשר להשמין בזמן הנקה? השינוי הזה בגופנו שווה ערך לריצה של לפחות שעה ביום.

זה אומר שאנחנו שואבים את מאגרי השומן של הגוף שלנו, מה שהופך את הסיכוי לנשים לרדת במשקל גבוה יותר. בנוסף, נשים רבות אוכלות יותר בריא מהרגיל.

עם זאת, כל אחד שונה, ולכל אישה יש חילוף חומרים שונה. חלק מהאנשים עשויים להתאמן ולאכול בריא, אך נאבקים לרדת במשקל בטווח הקצר, בעוד שאחרים משילים קילוגרמים ללא בעיות כלל.

באופן דומה, בין אם תשים לב לכך ובין אם לא, התזונה שלך עשויה להשתנות כאשר את מניקה. עייפות, חרדה ומאמץ מוגבר יכולים ללכת יד ביד עם צריכה גבוהה יותר של מזונות עשירים בפחמימות וסוכרים.

בשלב זה של חיינו, אנו נוטים להרגיש רעבים יותר ולישון פחות, מה שיכול להיראות כמו ההצדקה המושלמת להתפנק.

יש אמהות שמדווחות על עלייה במשקל בזמן הנקה
יש אמהות שמדווחות על עלייה במשקל בזמן הנקה, ולא מבינות למה זה קורה להן ולא לאחרים.

כל זה אומר שירידה במשקל מהנקה מתרחשת רק אם נמצא את האיזון הנכון בין הקלוריות בתזונה שלנו לבין האנרגיה שאנו שורפים לייצור חלב. כלומר, אם נאכל יותר קלוריות ממה שאנו צורכים, נעלה במשקל בדיוק כמו אם לא היינו מניקות.

באופן דומה, כאשר אנו נותנים לרעב להשתלט, אנו צורכים מנות גדולות יותר של מזון. מסיבה זו, מומחים ממליצים לא ללכת לתקופות ארוכות ללא ארוחה או חטיף, שכן זה יכול למעשה להוביל לעלייה במשקל.

עם זאת, עבור חלק מהאמהות זה עדיין לא יסביר מדוע הן עולות במשקל בזמן הנקה, כי יש גורם נוסף שמשחק: הורמונים.

מחסור באסטרוגן עלול להוביל לעלייה במשקל בזמן הנקה

בזמן שאישה מייצרת חלב, המחזור החודשי שלה משתנה והיא נכנסת לשלב של ביוץ. זה שונה עבור כל הנשים. אי ביוץ גורם למערכת האנדוקרינית שלך לשחרר פחות אסטרוגן, מה שעלול להוביל לחילוף חומרים איטי יותר. המשמעות היא שתצרוך פחות קלוריות בזמן מנוחה.

במהלך שלב זה, אתה עלול גם לשמור על נוזלים, מה שגורם לך להרגיש נפוח. זה ייעלם ברגע שהמחזור החודשי שלך יתחיל שוב. עם זאת, כידוע, הריון גורם לשינויים הורמונליים גדולים, אשר יכול לקחת זמן עד שיחזור לקדמותו לאחר הלידה.

חלק מהנשים סובלות מחוסר איזון המכונה בלוטת התריס לאחר לידה. מצב זה עלול לגרום לירידה במשקל ולעלייה במשקל, עקב יתר פעילות בלוטת התריס או תת פעילות של בלוטת התריס, בהתאמה.

באופן כללי, דלקת בלוטת התריס לאחר לידה מתבהרת בסביבות 18 חודשים לאחר הלידה, בערך בזמן שהתינוק נגמל באופן טבעי מחלב אם. עם זאת, בכ-20% מהנשים הללו, המצב לא יעבור מעצמו.