אינטליגנציה בין אישית אצל ילדים: מה זה וכיצד היא מתפתחת

אנחנו רוצים להראות לכם איך לפתח אינטליגנציה בין אישית אצל ילדים כך שתמיד תהיה להם
לכן, אנחנו רוצים להראות לכם איך לפתח אינטליגנציה בין אישית אצל ילדים כך שתמיד תהיה להם.
אינטליגנציה בין אישית היא היכולת להבין את הרגשות והפעולות של אחרים. זו גם היכולת לתקשר ביעילות עם אחרים.

אינטליגנציה בין אישית אצל ילדים היא מיומנות מיוחדת מאוד. למרות שרובנו נולדים עם זה, מעטים מאוד שומרים עליו בבגרות.

לכן, אנחנו רוצים להראות לכם איך לפתח אינטליגנציה בין אישית אצל ילדים כך שתמיד תהיה להם.

מהי אינטליגנציה בין אישית אצל ילדים?

אינטליגנציה בין אישית היא אחת המיומנויות הכלולות בתיאוריית האינטליגנציות המרובות של האוורד גרדנר. זה מודל של סיווג אינטליגנציות שהשפיע מאוד על החינוך. היא גם יצרה שבילים לילדים עם כישרונות ספציפיים בתחומים שונים.

אינטליגנציה בין אישית עוסקת ביכולת להבין רגשות והתנהגויות של אחרים. זה גם על תקשורת יעילה עם כל מי שאתה מדבר איתו.

למרות שזה אולי לא נראה חשוב כמו אינטליגנציה מתמטית או לוגית, איכות החיים של אנשים עם אינטליגנציה בין-אישית בדרך כלל טובה בהרבה מאלה שלא מפתחים אותה.

"אינטליגנציה בין אישית היא מיומנות מאוד מיוחדת. לילדים רבים יש כמות נכבדת ממנה במהלך הילדות".

כשהיינו ילדים, רבים מאיתנו היו רגישים לרגשות ולמצבים של האנשים בחיינו. הצלחנו להבחין במצב הרוח של ההורים או האחים שלנו רק על ידי אינטראקציה קטנה. זוהי מיומנות שמבוגרים רבים איבדו לחלוטין.

לחלק זה אולי לא נשמע נכון. עם זאת, המוח של ילדים במהלך הילדות מסוגל יותר לראות את העולם סביבם וללמוד עליו. זה מוכח מדעית. זה היבט ביולוגי שחשוב מאוד להתפתחות.

כמו כן, כילד, יש לנו ביטחון ליצור קשרים חברתיים. זהו מאפיין שיש להרבה אנשים מצליחים, כמו פוליטיקאים, מפורסמים, מנכ"לים וכו'.

אינטליגנציה בין אישית יכולה לקבוע את הצלחת ילדך בבגרות

חינוך הוא גורם בסיסי בהתפתחות של כל ילד, אבל זה לא המדד היחיד להצלחה. למרות שקשה לקבל את זה, חינוך לא מבטיח הצלחה מקצועית. עם זאת, גם השכלה טובה וגם כישורי אנשים מעולים יכולים לעשות הבדל עצום בחייו של אדם.

לדעת מה לומר בזמנים מסוימים יכול להיות הגורם הקובע לקבל את העבודה שאתה רוצה, בן הזוג לחלומות שלך, או להפוך למנהיג. עם זאת, יכולת נמוכה לתקשורת בין אישית יכולה למנוע ממך להשיג כל דבר מזה.

אינטליגנציה בין אישית יכולה להתפתח בדרכים רבות יותר מאשר רק אלו שהזכרנו
אינטליגנציה בין אישית יכולה להתפתח בדרכים רבות יותר מאשר רק אלו שהזכרנו.

זה עשוי להיות מושג שקשה לכמה אנשים להבין. עם זאת, קל לראות שלמרות שהאינטליגנציה חשובה, היא לא שווה כלום אם אין לך כישורים בינאישיים טובים.

החדשות הטובות הן שאפשר לפתח כישורי אנשים מעולים בכל גיל. לעת עתה, רק נסקור את התפתחותו במהלך הילדות.

היתרונות של אינטליגנציה בין אישית

בחיי היומיום, אינטליגנציה בין אישית מאפשרת לאנשים:

  • לפתור קונפליקטים עם אחרים. אפילו ילדים מסוגלים לעשות זאת.
  • לשמור על תדמית מקצועית יותר בכל מה שהם עושים. זה לא אומר שהם חכמים יותר מאחרים. זה אומר שהם יכולים להשתמש בביטחון בכל הכישורים שלהם כדי לעבוד עם אחרים, להעריך את הידע של אחרים ולעבוד היטב במסגרות קבוצתיות או בפרויקטים.
  • הם יכולים להבין חוויות של אנשים אחרים. הם יכולים להרגיש אושר אמיתי על הצלחתם של אחרים או לבנות סולידריות.
  • אנשים עם אינטליגנציה בין אישית גבוהה הם בוסים טובים. הם יודעים בדיוק מה לומר לעובדים, מבלי להביך אותם או לפגוע בהערכה העצמית שלהם.
  • ההבנה שלהם כלפי אחרים הופכת אותם ליועצים טובים.

אינטליגנציה בין אישית היא לא רק היכולת ליצור חברים. זה המאפיין שגורם לאנשים אחרים לרצות להיות חברים איתנו. אנשים עם אינטליגנציה בין אישית חזקה יכולים להאיר את היום של כל אחד. הנוכחות שלהם חשובה לבוסים שלהם, שכן זה ערך שקשה למצוא. זה פותח הרבה הזדמנויות בתחומים שונים.

אם אתה יודע את כל זה, אולי תרצה לדעת כיצד לגדל אינטליגנציה רגשית אצל ילדים כדי שתוכל להוסיף אותה לגישת גידול הילדים שלך.

כיצד לעודד פיתוח אינטליגנציה בין אישית אצל ילדים

הגדלת האינטליגנציה הבין-אישית אצל ילדים, כמו גם השמירה עליה, מבוססת על פעילויות המעניקות לילדכם סוגים שונים של אינטראקציה. כל החוויות הרגשיות, בין אם שמחות, עצובות או מפחידות, יכולות להישאר במוחם של ילדים לנצח.

זה עוזר למוח של ילדים לקודד רבות מההתנהגויות שיהיו להם במהלך חייהם. זה קורה גם אם הם לא זוכרים את האירוע.

החדשות הטובות הן שמוחו של הילד הוא ניטרלי מבחינת למידה ומבנה המידע שהוא מקבל בשלב זה. ילדים יכולים ללמוד להיות אסרטיביים, בטוחים בעצמם, כנים וכו'. תכונות אלו יישארו בבגרות.

כדי לתמוך במיומנות זו אצל ילדים, הנה כמה פעילויות שאתה יכול לעשות:

  • תיאטרון והצגות. השתתפות במופע, בין אם בבית הספר ובין אם בבית, מסייעת בפיתוח הגמישות של עמדות. זה יעזור להם ללמוד תגובות שונות כדי לעזור להם ללמוד לקיים אינטראקציה חברתית.
  • שחק העמדת פנים. משחק העמדת פנים או דמיון הוא דרך מהנה לשפר את כישורי האנשים שלהם. הם יכולים להעמיד פנים שהם בני משפחה או הדמויות האהובות עליהם.
  • להכיר חברים חדשים. מחנות, ספורט ופעילויות חברתיות בטוחות הן הזדמנויות מצוינות להכיר אנשים חדשים. זוהי דרך מצוינת עבור ילדכם ללמוד לראות דברים מנקודות מבט אחרות. הם יכולים גם ללמוד כללים שונים כדי להסתדר עם אנשים בבית הספר או בבית.

המפתח לגירוי מיומנויות בינאישיות אצל ילדים

אינטליגנציה בין אישית יכולה להתפתח בדרכים רבות יותר מאשר רק אלו שהזכרנו. המפתח הוא לחשוף את הילדים לאינטראקציות וחוויות חדשות. אלה נרשמים במוחם, מכיוון שלילדים יש יכולות למידה עצומות.

עם זאת, זה לא אומר שאי אפשר לפתח מיומנות זו כאדם בוגר. למשל, בדיוק כמו לימוד שפה שנייה, זה תלוי מאוד בגיל שהם מתחילים ללמוד. גם מבוגרים יכולים ללמוד את זה, אבל זה עלול לקחת יותר זמן או שהם צריכים ללמוד בדרכים שונות.

פופולריים