איך לרכוש את אמון בתך?

בעזרת הטיפים הללו תוכלו לרכוש את אמון בתכם ולשפר את מערכת היחסים שלכם איתה
בעזרת הטיפים הללו תוכלו לרכוש את אמון בתכם ולשפר את מערכת היחסים שלכם איתה.

רכישת אמון בתך אינה קלה כלל וכלל, במיוחד בגילאים מסוימים שבהם חייה הופכים הרבה יותר מסובכים. זה שזה קשה, זה לא אומר שזה בלתי אפשרי.

יצירת קשר טוב עם בתך אפשרי מאוד. זה רק מחייב אותך לאמץ עמדות מסוימות ולקבל החלטות מסוימות, ובקרוב אתה אמור ליהנות מתוצאה טובה.

כדי שתוכל להגיע לרמת אמון גבוהה עם בתך, אתה רק צריך לעקוב אחר כמה טיפים שאנו ניתן לך היום.

טיפים לזכות באמון בתך

ככל שהשנים חולפות והדורות משתנים, האמון שילדים יכולים לקבל עם הוריהם הוא חיוני. העובדה שבתך מספרת לך דברים היא סימן חשוב מאוד לאמון שלה בך.

בעזרת העצות האלה תוכל לרכוש את האמון של בתך ולשפר את מערכת היחסים שלך איתה:

1. תקשיב לה בכל פעם שאתה יכול. תן לה קצת מזמנך, תבלה איתה קצת, ראה בה חברה שאתה יכול לסמוך עליה.

2. העריכו את הדברים החשובים לה. העריכו את הטעם שלה, את הפעילויות שהיא מעורבת בהן, את הדברים שבאמת חשובים לה. הקדישו איתה כמה שיותר זמן, על מנת לחזק את הקשר שלכם.

3. שאל אותה איך היא מרגישה. הם צריכים לדעת שאתה מבחין בשינויים במצב הרוח וברגשותיהם. למרות שהם אולי לא תמיד מספרים לנו כל מה שקורה או כל מה שהם מרגישים, אנחנו יכולים לתת להם קצת תמיכה כדי שהם ירגישו מסוגלים לעשות זאת לעתים קרובות יותר.

4. כבד את הפרטיות שלה. למרות שזה טוב לשאול אותה איך היא מרגישה, היא לא צריכה להרגיש שאתה מחטט יותר מדי. היא זקוקה לפרטיות משלה, למרחב ולזמן כדי לעבד דברים.

תמיד תהיה שם כשאתה צריך אותה

5. אתה תמיד שם כשהיא צריכה אותך. אם יש דבר אחד שילדים מעריכים מאוד זה שההורים שלהם שם בשבילם כשהם צריכים אותם. כשהם מרגישים זאת, בנוסף לחיזוק הקשר ביניכם, זה עוזר להם לראות בך את התמיכה הגדולה ביותר שלהם.

6. אתה יכול להקשיב לדעתם בעניינים רציניים. ילדים גם מעריכים את העובדה שאנו לוקחים את הדעות שלהם בחשבון. אם יש עניין רציני שעלינו לפתור, נוכל לבקש את דעתם. הם ירגישו שגם נקודת המבט שלהם חשובה לך.

7. עשו את הצעד הראשון כדי לרכוש את אמונם. בנות חוששות לעתים קרובות לגשת לאימהות שלהן, מכיוון שהן רואות בנו סמכות שיכולה לשפוט אותן. פנה לבתך לאט לאט והראה לה שהיא יכולה לסמוך עליך לחלוטין.

8. הראה לה שגם אתה סומך עליה. תן לה לראות שאתה סומך עליה, כי זה יקל עליה לתקשר איתך.

חשיבותו של אמון

טיפים לזכות באמון בתך
טיפים לזכות באמון בתך.

מחקר שנערך על ידי ארגון הבריאות העולמי הראה כי חוסר האמון בין הורים לילדים מגביר את הסיכון למצבים קשים בהתרחשות בגיל ההתבגרות. בשל כך, חשוב מאוד שנעבוד על רכישת אמון בתנו מגיל צעיר.

בין היתרונות הנובעים מכך הם הבאים:

1. כאשר לילדים יש מערכת יחסים טובה עם הוריהם, הם נוטים להיות פחות אגרסיביים והדבר מקטין את הסבירות שהם עלולים להתמכר לסמים כמו אלכוהול או סמים.

2. ככל שתרכשי יותר את האמון של בתך, כך יהיה קשה יותר לקשר הזה להישבר.

3. קשר אמון חזק עם בתך יאפשר לה לשפר את ההערכה והביטחון העצמי שלה.

4. זה יהפוך את האם והבת להרבה יותר מאוחדות.

5. אם יש להם סיטואציות או שאלות קשות, אתה תהיה הראשון שהם יפנו אליו.

ההבדל בינך לבין בתך הוא שטחי בלבד. ברקע היא זהה לכולם, אדם שצריך אהבה

-דון ברתלם-

למה בנות לפעמים לא סומכות על האמהות שלהן

ישנן סיבות רבות לכך שבנות לא בוטחות באמהות שלהן. הנה כמה מהם:

1. הם חושבים שאמא שלהם לא תבין אותם. זה נפוץ מאוד שבנות חושבות כך, יותר מכך אם הן מתבגרות.

2. הם חושבים שתתעצבן אם יגידו לך משהו. עלינו להבטיח תמיד שנהיה מבינים בכל המצבים.

3. לפעמים הם מעדיפים לא להגיד לנו משהו כי הם מתביישים. הדבר החשוב כאן הוא להבין אותם.

4. הם מרגישים שלא ניקח אותם ברצינות. לפעמים הם עשויים לחשוב שלא באמת אכפת לנו מהרגשות שלהם, ולכן אנחנו חייבים להראות להם שאנחנו כן.

5. לפעמים, הם מעדיפים לא להדאיג אותנו. היא עשויה לחשוב שהיא תגרום לנו לדאגה, ובגלל זה, אולי תבחר לשמור את הדברים לעצמה. עלינו להראות שאנחנו תמיד שם בשבילה ושהבעיות שלה חשובות לנו.

6. היא עלולה לחשוב שתתאכזב ממנה. היא אולי מפחדת שהיא תאכזב אותך, ולכן עלינו להיות מבינים ככל האפשר ולגרום לה להבין שזה לא המקרה.

חשוב ליצור תקשורת טובה עם הבת שלנו מגיל צעיר, וכך היא תדע שהיא תמיד יכולה לסמוך עלינו.