אמהות ומנהלים: משימה אפשרית

על פי הניסיון של אמהות ומנהלים רבים
על פי הניסיון של אמהות ומנהלים רבים, בשלב מסוים ייתכן שתצטרכו להתמקד לחלוטין בעבודה.
אם אתה מנסה להמשיך את חיי העבודה שלך במהלך האמהות, הנחיות אלה עשויות לעזור לך. חשוב לתכנן ולחלוק משימות. להיות אמהות ומנהלות בו זמנית זה אפשרי!

כיום, זה לא נדיר לפגוש נשים שהן אמהות ומנהלות בו זמנית. איך אתה יכול להתמודד עם כל כך הרבה אחריות בבת אחת?

בחברה המודרנית, נשים זכו לתפקיד שלא ניתן היה להעלות על הדעת לפני שנים רבות. לאחר מאמצים רבים, נשים הכניסו את עצמן למקום העבודה.

חוסר הצדק של גברים עובדים ונשים שנשארות בבית כדי לטפל במשפחה משתנה. אמנם חלקם עדיין מחליטים להיות עקרות בית, אבל עכשיו זה מסיבה אחרת: לנשים יש זכות בחירה.

עם זאת, עדיין יש אי שוויון. מצד אחד, הדרך עוד ארוכה מבחינת זכויות במקום העבודה. מצד שני, החברה עדיין חושבת שאמהות הן האחראיות ביותר לגידול ילדים. זה מוביל לעתים קרובות לנשים להרגיש עומס יתר.

ייעוץ לנשים אמהות ומנהלות

אם אתה רוצה להצליח בעבודתך מבלי להזניח את ילדיך, יש דברים מסוימים שאתה צריך לקחת בחשבון.

עליך לזכור שאם לא תשמור על עצמך, עסוק מדי עלול לפגוע בבריאותך.

1. האצלת משימות

בבית ובמשרד אי אפשר לעשות הכל לבד. למרות שהם אומרים, "אם אתה רוצה שמשהו ייעשה כמו שצריך, עשה זאת בעצמך", זה לא תמיד ישים.

כך גם עם בן/בת הזוג: שניכם יכולים לחלוק אחריות שווה בשווה. אמהות שהן מנהלות חייבות ללמוד להשתמש היטב בתרשימים ארגוניים ובלוחות שנה.

2. לדעת לפצות

על פי הניסיון של אמהות ומנהלים רבים, בשלב מסוים ייתכן שתצטרכו להתמקד לחלוטין בעבודה. לפעמים אולי תצטרך להתמקד במשפחה או בבן הזוג שלך.

במקרים אלה, אתה יכול לדחות משימות משניות בתחומים אחרים ופשוט להתמקד בדברים החיוניים. לאחר מכן, לאורך זמן, איזון בין האחריות והקדיש זמן למה שהקדשת לפני כן. למרות שזה נראה כמו דבר קטן, זה למעשה מאוד שימושי.

3. תכננו מראש

במקום לתת לעצמכם להיסחף למה שאתם צריכים לעשות כל יום, עצרו לדקה בסוף השבוע כדי ליצור סדר יום שבועי.

אמהות שהן מנהלות חייבות ללמוד להשתמש היטב בתרשימים ארגוניים ובלוחות שנה
אמהות שהן מנהלות חייבות ללמוד להשתמש היטב בתרשימים ארגוניים ובלוחות שנה.

כך תדעו מראש אם אתם צריכים לקנות ציוד לבית הספר. לדוגמה, אם יש פגישה, או חג מיוחד כמו יום הולדת, פסחא או חג המולד.

זה חל גם על חיי העבודה שלך. אם "גבר זהיר שווה שניים" אז "אמא זהירה שווה עשרה".

"החברה עדיין חושבת שאמהות הן האחראיות ביותר לגידול ילדים. זה מוביל לעתים קרובות לנשים להרגיש עומס יתר."

4. הישענו על בייביסיטר או עובדי בית

לפעמים, להפריש כסף לשכירת בייביסיטר או לשירות ניקיון יש את היתרונות שלו. כך ההורים יכולים להימנע ממחויבויות שקוטעות את השגרה שלהם וגונבות זמן רב.

לדוגמה, אתה יכול לשכור מישהו שינקה את הבית שלך פעם בשבוע. זה יכול לעזור לפנות לילדים שלך זמן בימי שבת וראשון. כמו כן, בייביסיטר יכולה לקחת אותם לבית הספר או לפעילויות אחרות כמו אימוני ספורט.

5. השקפה חיובית וסבלנות

לכל אחד יכול להיות יום רע, גם בבית וגם בעבודה. עם זאת, עד כמה שזה נראה קשה, כדאי לנסות לוודא שזה לא משפיע על כל חלקי חייך.

אם אתה כועס על משהו בעבודה, אל תראה אותו לילדים שלך. הם עלולים להרגיש אשמים על מה שקרה. הם יכולים לפרש את זה כ"מפריע" לתוכניות האישיות שלך.

גם אמהות ומנהלים חייבים להיות בטוחים שזה לא יקרה גם הפוך. כלומר, ביצועי העבודה שלך לא צריכים לסבול בגלל ויכוח עם בן הזוג או הילד שלך. ברור שזה הרבה יותר קל לומר מאשר לעשות.

"אם 'אדם זהיר שווה שניים' אז 'אמא זהירה שווה עשרה'".

לסיכום, להיות אמהות ומנהלות זו הזדמנות שנשים רבות נלחמו עליה. לכן, עליך לטעון זכות זו.

אל תיכנע לבעיה. ראה בכל יום אתגר, והזדמנות לשמוח ולהגשים את החלומות שלך.

מדי פעם, כמובן, לחץ על כפתור ה"השהיה" כדי להתמסר למה שמשמח אותך: תחביבים, חופשות, ילדים ובן/בת הזוג. יש זמן להכל, אז נצלו אותו!