הסיכונים של התוויה עם קרם הגנה

הטרנד החדש של עיצוב קונטור עם קרם הגנה קשור לסיכונים רבים
הטרנד החדש של עיצוב קונטור עם קרם הגנה קשור לסיכונים רבים.
הטרנד החדש של עיצוב קונטור עם קרם הגנה קשור לסיכונים רבים. למד מדוע איננו ממליצים על כך במאמר הבא.

קונטורינג היא טכניקת איפור המשתמשת באפקט אור וצל כדי להדגיש ולהסתיר חלקים שונים בפנים. הדבר המסוכן הוא כשאתה מפסיק להשתמש באבקות איפור כדי להשיג את המראה הזה ובמקום זאת, אתה ממשיך לשימוש סלקטיבי בקרם הגנה על הפנים. תופעה זו קודמה רבות מרשתות חברתיות, מכיוון שכמה משפיענים ממליצים עליה בגלוי. היום, ברצוננו לספר לכם על הסיכונים של התוויה עם קרם הגנה.

מה זה קונטורינג?

כפי שציינו, זהו השם שניתן לטכניקת איפור פנים שמטרתה להדגיש תכונות מסוימות של מבנה הפנים. כלומר, לשפר את הפרטים היפים ביותר ולהסתיר את אלה שאינם מושלמים או פחות הרמוניים.

הטכניקה הזו אינה חדשה. למעשה, זה שימש במשך מאות שנים על ידי שחקני תיאטרון. בעזרתו אפשר לשרטט את הפנים ולעדן את הלסת, האף, המצח וכו'.

עיצוב קונטור עם איפור מאיר ומסתיר מקובל בהתחשב בעובדה שזה זמני. בעזרת שטיפת פנים או מעט מים מיסלריים, ניתן להסירו בקלות.

עם זאת, כשזה מגיע לעיצוב קוים עם קרם הגנה, שימוש בחשיפה סלקטיבית לקרני UV, דברים משתנים. הנזק שנגרם לעור הפנים משיזוף אינו זמני או הפיך, והוא גם מגביר את הסיכונים לסבול מפציעות בעתיד.

מתאר עם קרם הגנה

צורת קונטורינג זו היא טרנד ברשתות החברתיות וקודמה כאתגר ויראלי בקרב מתבגרים.

הטכניקה מבוססת על שימוש בשיזוף טבעי לאזורים ספציפיים אותם רוצים להכהות, הודות לאי מריחת קרם הגנה על אזורים אלו. יחד עם זאת, יש לכסות את האזורים אותם תרצו להאיר במיגון.

באופן ספציפי, קרמים בעלי קרם הגנה גבוה מונחים על עצמות הלחיים העליונות, מחיצת האף, הסנטר, הגבות, קווי מתאר העיניים ואזור הפה. שאר העור בפנים נחשף לאור השמש על מנת להתכהות.

ישנן שיטות בריאות נוספות המציעות שימוש בקרם הגנה עם מסננים גבוהים (SPF 50 ומעלה) באזורים שהוזכרו ואחת של פחות הגנה לכל מקום אחר.

איך נוצר הטרנד הויראלי הזה?

למרות שהמחבר האינטלקטואלי של הטכניקה הזו נחשב למאפרת של ביונסה, האמת היא שתרגול זה הגיע לפופולריות הגדולה ביותר שלו עם הפרסומים של eli withrow, דרך חשבון הטיקטוק שלה.

כך או כך, שניהם מקדמים שימוש בקרם הגנה בעל מסנן גבוה על כל הפנים ולאחר מכן מתארים את פרטי הפנים ותכונות הפנים עם מסנן קרינה בעל מסנן נמוך יותר.

הסיכונים של התוויה עם קרם הגנה
הסיכונים של התוויה עם קרם הגנה.

הסרטון שפרסם Withrow הצליח לצבור יותר מ-13 מיליון צפיות בטווח של שנה אחת. הפיזור של האתגר הזה גרם לו לפירוש שגוי, וצעירים רבים בוחרים למרוח קרם הגנה רק על אזורים מסוימים בפנים, ולהשאיר אזורים אחרים לא מוגנים.

ישנה גרסה נוספת של טכניקה זו של עיצוב מתאר עם קרם הגנה המשפר את שרירי הבטן על בסיס אותו רעיון. קרם הגנה נמרח על האזורים שאתה רוצה להאיר (אלה עם נפח גדול יותר) והאזורים העמוקים יותר זופים.

הסיכונים של התוויה עם קרם הגנה

הסרטונים של משפיענים ידועים הפכו לוויראליים, עם מיליוני צפיות ברחבי העולם. זה מעודד את העוקבים שלך להעתיק אותם וליצור מחדש את האפקטים האלה.

עם זאת, שיטות עבודה אלו אינן מומלצות מכיוון שהן עלולות לגרום להשלכות חמורות על העור ועל הבריאות, כגון:

 • כוויות בעור
 • הופעת כתמי כבד או כתמי שמש
 • הזדקנות מוקדמת ונטייה לקמטים
 • אובדן גמישות העור
 • סיכון מוגבר לסרטן העור

בתור רופא עור, ההמלצה שלי היא לא לנסות להתאמן בקרם הגנה, אלא להשתמש בשיטה המקובלת באמצעות איפור.

המלצות WHO

ארגון הבריאות העולמי מדגיש את ההשלכות השליליות של חשיפה לא מוגנת לשמש. ביניהם קטרקט, כוויות שמש, קרצינומות בעור או מלנומה עורית ממאירה.

יחד עם זאת, הם מציעים כמה אמצעים פשוטים ליהנות מהשמש בצורה אחראית ובריאה:

 • הגן על עצמך עם כובעים וכובעים מהשמש
 • צמצם את החשיפה לשמש מ-10 בבוקר עד 15:00
 • ללבוש בגדים עם קרם הגנה
 • דע את מדד ה-UV של היום
 • השתמש בקרם הגנה כל יום
 • בחר את הגוון, במידת האפשר

שיזוף הוא לא יותר מאשר העור המתבטא בנזק שנגרם על ידי קרניים אולטרה סגולות.

לא מומלץ לעשות קו מתאר עם קרם הגנה

לעור יש זיכרון, ולכל מה שנעשה בו בצעירותנו יהיו השפעות ארוכות טווח. נזקי השמש מצטברים וניתן לראות ביטויים ממאירים כעבור מספר שנים.

לכן, עליך להימנע מהטרנד המסוכן הזה שחושף את פני העור לסכנות מסוימות שניתן להימנע בקלות. תמיד יש להניח קרם הגנה על כל העור החשוף לקרני השמש וללא כל יוצא מן הכלל.