9 תסמיני אסתמה בילדים

"התסמינים של אסתמה בילדים יכולים להשתנות מאדם אחד למשנהו."
"התסמינים של אסתמה בילדים יכולים להשתנות מאדם אחד למשנהו."
אסטמה היא המחלה הכרונית השכיחה ביותר בקרב ילדים. לדעת כיצד לזהות אותו יעזור לשלוט בתסמינים ולעזור לילד לנהל חיים נורמליים.

על מנת לפעול במהירות ולהימנע מסיבוכים, חשוב לדעת כיצד לזהות תסמיני אסתמה בילדים.

אין דבר שגורם להורים לדאוג יותר מאשר לראות את ילדם נושם קשה. אסתמה בילדות יכולה להיות אחת הסיבות. מחלה כרונית זו מייצרת דלקת והיצרות של דרכי הנשימה, מה שמקשה על כניסת האוויר.

על פי ארגון הבריאות העולמי , אסתמה היא המחלה הכרונית השכיחה ביותר בקרב ילדים. אין לזה תרופה, אבל ניתן לשלוט בתסמינים. אם זה מטופל היטב, ילדים יכולים לנהל חיים נורמליים.

צפצופים הם גם אחד מתסמיני האסטמה השכיחים בילדים
צפצופים הם גם אחד מתסמיני האסטמה השכיחים בילדים.

למרות שהסיבה לא ידועה בוודאות, מצבים מסוימים כמו מזג אוויר קר, אלרגנים, עשן טבק או פעילויות גופניות מסוימות יכולים לעורר אותו.

"התסמינים של אסתמה בילדים יכולים להשתנות מאדם אחד למשנהו."

הטיפול באסתמה בילדים דורש שני סוגי תרופות. חלקם עוזרים לעצור את המשברים ולהקל על תסמיני האסטמה באופן מיידי ואחרים שולטים במצב לפרקי זמן ארוכים ומונעים את הופעתן של בעיות אחרות.

תסמיני אסטמה בילדים

  1. קשיי נשימה. סימן לאסטמה אצל ילדים הוא קשיי נשימה. כאשר יש להם התקף אסטמה, דרכי הנשימה הופכות צרות. לילד קשה לנשום ולנשום החוצה. נגמר להם האוויר או נושמים מהר מהרגיל. במקרים אלו תיתכן שקיעה בעור החזה והצוואר. מאחר שהם מתקשים בנשימה, הילד עלול לחוש חרדה, מה שמקשה עוד יותר על הנשימה.
  2. צפצופים. צפצופים הם גם אחד מתסמיני האסטמה השכיחים בילדים. כאשר הילד נושם, ניתן לשמוע צליל שריקה. זה הופך להיות נשמע יותר כאשר האוויר נפלט. הצליל מתחיל כשריקה נמוכה ומתגבר ככל שהתקף האסתמה מחמיר. זהו אחד התסמינים המוכרים ביותר של מצב זה. השריקה מתרחשת כאשר המסלולים מצטמצמים היכן שהאוויר עובר כאשר מנסים לצאת.
  3. שיעול. סימפטום נוסף של אסתמה בילדים הוא שיעול. לפעמים זה יכול להיות היחיד. אם ילדכם משתעל מבלי שהיה לו הצטננות או נסיבות אחרות המצדיקות זאת, עליכם לשים לב. כמו כן, אם זה מפריע לשינה, מעיר את הילד בלילה או מופיע לאחר פעילות גופנית. השיעול יכול להיות יבש או רטוב.
  4. עייפות. ילד שמראה עייפות מתמדת ללא סיבה עלול לסבול מאסטמה. החמצן הנמוך שנגרם מריח רע מהפה גורם לפחות חמצן להגיע לדם ולשרירים. זה גורם לגוף לתפקד לאט יותר, מה שגורם לילד להרגיש מותש.

עוד סימנים המעידים על נוכחות של אסתמה

  1. לחץ בחזה. תחושת הלחץ בחזה היא גם אחד מהתסמינים של אסתמה בילדים. אם הילד מתלונן על כאב, לחץ או מרגיש כאילו הוא לוחץ חבל סביב החזה, זה עשוי להיות אינדיקציה לאסטמה.
  2. התלקחות באף. סימן נוסף לאסטמה בילדים, במיוחד בילדים קטנים יותר, הוא התלקחות האף. הילד פותח וסוגר את נחיריו בעת הנשימה.
  3. נאנח. אנחה היא כאשר הם נושמים עמוק ונושפים החוצה למשך זמן ארוך יותר. אם הילד נאנח ללא הרף, הדבר עשוי להעיד על קשיי נשימה שנגרמו מאסטמה.
  4. מכחכח הגרון. ניסיון לכחכח ללא הרף בגלל שהם מרגישים אי נוחות יכול להיות אחד התסמינים של אסתמה אצל ילדים.
  5. עיגולים כהים. שקיות כהות מתחת לעיניים יכולות גם להוות אינדיקטור לאסטמה.

וריאציות בכל מקרה

תסמיני אסתמה אצל ילדים יכולים להשתנות מאדם אחד למשנהו. יכולים להיות כמה, כולם או רק אחד.

חלק מהילדים עלולים לסבול ממנה לעיתים קרובות, ואחרים רק כאשר קיים טריגר. לפעמים ניתן לבלבל את התסמינים עם אלו של הצטננות.

כדי לאבחן את זה, הרופא שלך יבצע בדיקות שונות של מערכת הנשימה. הם גם יעריכו את ההיסטוריה הבריאותית המשפחתית והתסמינים שהילד מציג. הדבר החשוב הוא להישאר ערניים אם קיימים ולראות אם זו אכן אסטמה לאחר קבלת חוות דעתו של המומחה.