למה לצפות בשבוע 9 להריון?

במהלך השבוע ה-9 להריון
במהלך השבוע ה-9 להריון, עדיין לא ניתן לדעת את מין התינוק.

החל משבוע 9, תינוקך העתידי נחשב לעובר. שלב זה ידוע מבחינה רפואית כשלב העובר.

למרות שלתינוק אין עדיין צורה מוגדרת, בשלב העובר הוא יתחיל לקבל צורה של תינוק ממשי, אבל בגודל של שעועית גדולה.

היווצרות העובר במהלך שבוע 9 להריון

במהלך שבוע זה, האם יכולה לעתים קרובות להרגיש שהתינוק מתחיל לזוז. עם זאת, התנועות הללו אינן מכוונות. במקום זאת, הם רפלקסים לא רצוניים שמתחילים להיות לתינוק. שרירי התינוק עדיין לא מוכנים לקבל פקודות מהמוח.

שינויים חיצוניים

במהלך השבוע ה-9 להריון, עדיין לא ניתן לדעת את מין התינוק. הסיבה לכך היא שהאיברים עדיין לא נוצרו. עם זאת, לעובר כבר יש מין קבוע מראש מרגע שהביצית מופרית, פשוט לא ניתן לצפות בו.

למרות שהראש ממשיך להיות גדול יותר מהגוף, הוא קרוב כעת לגודל נורמלי יותר. לתינוק יש גם טביעות אצבע בשלב זה.

גם הפה של התינוק נוצר במלואו. זה מוביל לכך שהתינוק מזיז אותו באופן לא רצוני, פותח וסגיר אותו. זה ישתנה במהלך השבועות הקרובים, במהלכם המוח יתחיל להיווצר ולהתחבר לשרירים ולבצע תנועות רצוניות.

שינויים פנימיים

בשלב זה של ההיריון, הושלמה היווצרות הבסיסית של כל המערכות, המפנה מקום לתהליך חיבור כל העצבים והבשלת האיברים המעורבים.

אם אתה יכול להקשיב לדופק של תינוקך, תבחין שהקצב מהיר מאוד. זה דומה לדופק של מבוגר לאחר 45 דקות של פעילות גופנית. הדם מתחיל להתפזר בכל הגוף.

היווצרות העובר במהלך שבוע 9 להריון
היווצרות העובר במהלך שבוע 9 להריון.

אם היינו יכולים להסתכל על התינוק העתידי בזמן הזה, היינו רואים את השלד דרך העור. זה נובע משקיפות העור. בעצמות עדיין אין סידן; הם עשויים רק מסחוס.

איך הגוף שלך ישתנה?

במהלך השבוע הזה, השדיים שלך כבר גדלו ויהיו כבדים ורגישים יותר. נקודות קטנות, חלקן מורמות, עשויות להתחיל להופיע סביב השטחים.

השם המדעי לכתמים הלבנים הללו הוא בלוטות המונגומריה. הם מופיעים לפני ייצור החלב. תפקידן של בלוטות אלו הוא לשמור על לחות הפטמות על ידי ייצור שמנים.

בשלב זה מגיע רחם האם פי שניים מגודלו הרגיל. זה ייצור תחושה של נפיחות ושחרור מתמיד של גזים לא רצוניים. עם זאת, התינוק עדיין לא זז מחוץ לרחם.

בדיקה ראשונה

הבדיקה הראשונה מתוכננת בדרך כלל בין השבועות 9 ל-12. זה ייתן לך מידע חשוב יותר על בריאותו של תינוקך העתידי. בין היתר תלמדו את סוג הדם של התינוק.

למרות שאתה יכול לתזמן את הבדיקה הראשונה שלך, עדיין לא הגיע הזמן לעשות אולטרסאונד. התינוק העתידי הוא מאוד שביר ופגיע, אז הוא עדיין לא מוכן לצעד הזה. טיפין טיפין העובר ימשיך להתפתח עד שניתן יהיה לבצע את האולטרסאונד בעוד מספר שבועות.

" בשבוע 9 להריון שלך תושלם היווצרות הבסיסית של כל המערכות, ולאחר מכן תהליך חיבור העצבים והבשלת איברים מחוברים."

עצה

  • כדי להקל על נפיחות וגזים, אכלו דיאטה קלה. מומלץ לאכול 5 עד 6 פעמים ביום.
  • היזהר במצבים מסוימים, מכיוון שאתה יכול לסבול משינויים פתאומיים במצב הרוח הנגרמות משינויים הורמונליים. בגלל זה, אל תקבל החלטות חשובות פתאומיות.
  • כמו בשבועות מוקדמים יותר, אתה עלול לחוות סחרחורת ובחילות. זה נובע מלחץ דם נמוך. כתוצאה מכך, נסו להימנע מכל מצבי לחץ והישארו רגועים.
  • זה נורמלי להתחיל להרגיש עייפות בשלב זה. מומלץ להפחית פעילויות הדורשות מאמץ גופני.

למרות שנראה שהרגע שבו תראו את ילדכם בפעם הראשונה לעולם לא יגיע, השינויים שאתם חווים שבוע אחר שבוע יגרמו לכם להרגיש את החיבור שלנצח יאחד אתכם חזק יותר.

פופולריים