10 שאלות נפוצות על הריון

למרבה המזל לרוב השאלות הללו על הריון יש תשובה נכונה ברורה
למרבה המזל לרוב השאלות הללו על הריון יש תשובה נכונה ברורה, למשל, שמשהו שאת חווה הוא נורמלי.

שאלות רבות נוטות לעלות במהלך ההריון, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שלך. למרבה המזל לרוב השאלות הללו על הריון יש תשובה נכונה ברורה, למשל, שמשהו שאת חווה הוא נורמלי. עם זאת, כל ההריונות שונים, וזו הסיבה שרבים מאיתנו אולי לא שקלו שאלות מסוימות.

בשלב זה של חיינו, אנו עוברים כמה רגעים אינטנסיביים, ועבור רבים מאיתנו, מעולם לא חווינו דבר כזה בעבר. הבריאות הפיזית, הרגשית והנפשית שלנו מושפעות כולם, אבל גם מערכות היחסים שלנו יכולות להיות מושפעות. בכל מקרה, מה שנשים הרות נוטות לדאוג לגביו הוא טובת התינוקות שלהן. במאמר זה ננסה לענות על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר.

השאלות הנפוצות ביותר על הריון

למה אין לי תסמינים?

אי נוחות, כגון בחילות, הקאות או סחרחורת, הן תסמינים קלאסיים של הריון. עם זאת, כאשר אין לך אותם, זה יכול להיות מדאיג. אנחנו תוהים אם זה נורמלי שאנחנו לא מרגישות את מה ששמענו שמרגיש הריון. עם זאת, דע שאין לך מה לדאוג יותר מדי.

להיות בהריון לא אומר אוטומטית שתרגישי חולה. יש נשים שמרגישות הכי גרוע במהלך החודשים הראשונים, ואז שום דבר לא קורה. מצד שני, נשים אחרות אף פעם לא מרגישות אי נוחות.

כל ההריונות שונים. לאחרונה התגלה כי בחילות משמשות להגנה על התינוק מפני מזונות מזיקים. בהקשר זה, אם אתה עדיין מודאג, אל תהסס להתייעץ עם הרופא שלך באופן קבוע.

מה אם יש לי דימום?

שאלה זו נפוצה, מכיוון שדימום במהלך ההריון הוא תופעה שכיחה. במקרים מסוימים כתמים עשויים להיות נורמליים. למעשה, יש נשים שמבלבלות את הכתם הזה עם המחזור, ולכן הן טוענות שהמחזור שלהן נמשך כרגיל.

במהלך השבועות הראשונים עלול להיווצר דימום רגיל, למשל הדימום הנובע מהשתלת עוברים. לפעמים שינויים הורמונליים או התאמה של הביצית המופרית חופפים לתאריך הווסת, כך שהדימום תקין.

עם זאת, במקרים אחרים זה עלול להיגרם מהפלה טבעית, או הריון טוחני או חוץ רחמי. לכן, כאשר מתמודדים עם דימום לא סדיר, חשוב להתייעץ עם רופא הנשים. כמו כן, כדאי לשים לב היטב לכל תסמין אחר הנלווה לכך.

האם זה נורמלי לסבול מעצירות?

עצירות היא סימפטום שכיח למדי במהלך ההריון. הורמונים מסוגלים להאט את מעבר המעי, להקשיח את רקמת המעי, והעיכול מקשה. עלייה בצריכת ברזל גורמת גם לעצירות.

למה יש לי רגישות דנטלית?

הריון מצריך שינוי בהגיינת הפה, שכן השיניים מושפעות במידה ניכרת. לדוגמה, נפוץ להופיע דלקת חניכיים, הכרוכה בדימום בחניכיים.

שאלות רבות נוטות לעלות במהלך ההריון
שאלות רבות נוטות לעלות במהלך ההריון, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שלך.

רירית הפה הופכת בדרך כלל רגישה יותר, והאמייל של השיניים עלול להיות מושפע מהקאות. כידוע, מיצי קיבה עלולים להזיק לשיניים כי בזמן שאתה מקיא אתה חושף אותן לנוזל הזה.

האם כל האקנה הזה הוא בגלל ההריון?

בגלל השינויים ההורמונליים שאנו חווים, אנו עלולים לסבול ממגוון מחלות. לדוגמה, כמה פגמים לא רצויים עשויים להופיע. במקרים מסוימים העור מלא בכתמים ואקנה יכול להיות נוכח לאורך כל ההריון. עור שמן נפוץ ונורמלי במהלך ההריון. עם זאת, יש כמה נשים שהעור שלהן הופך ליפה יותר.

מה גורם לנדודי השינה שלי?

זה נורמלי לא להיות מסוגל לישון כשאנחנו בהריון. נדודי שינה מתרחשים מסיבות שונות, שהן פחות או יותר נורמליות. למרות שמקובל להרגיש ישנוניות במהלך השבועות הראשונים, בטרימסטר השני והשלישי הכל שונה.

ברור שהגוף משתנה במובנים רבים. למשל, בסוף ההריון, נפח הרחם מקשה על מציאת תנוחה נוחה. כאבי גב, או הדחף המתמיד להשתין, משבשים את השינה. מומלץ לישון על צד שמאל ולהניח כרית בין הרגליים.

למה התינוק לא זז?

אנו לא מתחילים להבחין בתנועות התינוק עד לאחר ארבעת החודשים הראשונים להריון, בהריון הראשון שלנו. בהתחלה זה פשוט מרגיש כמו רפרוף קטן ובלתי מוסבר. בהמשך, בעיטות יהיו ברורות יותר וקלות יותר לזיהוי.

זה נורמלי להרגיש את התינוק שלך זז כל יום. עם זאת, במהלך השליש האחרון, ייתכן שלתינוק אין הרבה מקום לנוע. אם יש לך שאלות לגבי תנועת התינוק, עליך להתייעץ עם הרופא שלך. זה לא נורמלי שהתינוק יפסיק פתאום לזוז אחרי ששמת לב לזה.

האם זה נורמלי שלא עליתי יותר מדי במשקל?

כפי שאמרנו, כל ההריונות שונים, כי כל אישה היא שונה. יש לצפות לעלייה במשקל במהלך ההריון, אבל זה לא חל על כולם באופן אחיד. לפעמים רק מעט משקל עולה בהתחלה, מה שמאזן את הירידה במשקל עקב הקאות.

המשקל הכולל המשוער שעלה הוא בערך 20-28 ק"ג, לאורך כל ההריון. כמות המשקל הזו מורגשת רק כאשר האם התחילה להיות רזה מאוד. אצל נשים גבוהות וחסונות, כמעט ולא ניתן לשים לב לזה. כמו כן, זכרו שחלק גדול מהעלייה במשקל נגרם ממשקל התינוק, השליה ומי השפיר.

האם יש משהו לא בסדר ברגשות שלי?

הרגשות משתנים לחלוטין במהלך ההריון. האם תחווה עליות ומורדות רגשיים מדי יום. אתה עלול גם לחוות דיכאון במהלך ההריון או שינויים אחרים הקשורים למצב שלך. לדוגמה, הריון בסיכון גבוה יכול לגרום לנו להרגיש רגשות שליליים.

כך או כך, אם אתה מבחין שמצב הרוח שלך השתנה או שאתה מרגיש מיואש, זה נורמלי. עם זאת, תקופות של דיכאון או חרדה צריכות להיות במעקב צמוד על ידי מומחים.