13 עובדות סקרניות על יילודים

נסתכל על כמה עובדות סקרניות על יילודים ונפריך כמה מיתוסים של התפתחות הילד
במאמר זה, נסתכל על כמה עובדות סקרניות על יילודים ונפריך כמה מיתוסים של התפתחות הילד.

במאמר זה, נסתכל על כמה עובדות סקרניות על יילודים ונפריך כמה מיתוסים של התפתחות הילד. כשתסיים לקרוא, אתה תהיה מוקסם מהתינוק שלך אפילו יותר ממה שהיית קודם.

כשאתה מתחיל בדרך האימהות בפעם הראשונה, אתה מגלה יקום שלם של חוויות חדשות, שלכל אחת מהן תלמד ליהנות בדרך.

אם את כבר אמא עם יותר מילד אחד, אז תדעי שכל אחת מתפתחת ומתנהגת אחרת לגמרי.

תינוק הוא משהו שאתה נושא בתוכך במשך תשעה חודשים, בזרועותיך במשך שלוש שנים ובלב שלך עד יום מוותך.

-מרי מייסון-

העובדות המסקרנות ביותר על ילודים

1. היווצרות סחוס

כאשר הם נולדים, לילדים יש סחוס אשר יתפתח מאוחר יותר לכפיות הברך שלהם. רקמת חיבור יציבה וגמישה זו חשובה מאוד כאשר הילד לומד להסתובב, בסביבות גיל 6 חודשים.

2. ראייה בעלת ניגודיות גבוהה

יילודים יכולים למקד את הראייה רק במרחק של כ-8 עד 25 סנטימטר מהפנים שלהם. התמונות שהם יכולים לראות בצורה הטובה ביותר הן אלה בשחור לבן עם ניגודיות גבוהה. תאי העין שלהם עדיין לא מסוגלים להבחין בין צבעים.

3. משקל לידה

תינוקות זכרים בדרך כלל שוקלים יותר מבנות בלידה. משקל הלידה הממוצע של ילד הוא בין 5 ק"ג 8 אונקיות ל-9 ק"ג 7 אונקיות. תינוקות, בינתיים, צריכות לשקול בין 5 ק"ג ל-9 ק"ג בלידה.

4. מספר עצמות

כאשר תינוקות נולדים, השלד שלהם עדיין לא מפותח לגמרי. בלידה, לתינוקות יש 300 עצמות. עם הזמן, חלק מהעצמות הללו יתמזגו ליצירת מבנים מורכבים יותר. עד הבגרות, יש לנו 206 עצמות בגופנו.

5. חוש טעם

לתינוק שזה עתה נולד יש למעלה מ-10,000 בלוטות טעם על הלשון. זה הרבה יותר ממבוגרים. בלוטות הטעם הנוספות בדרך כלל ייעלמו עד שהגיעו לבגרות.

6. שגרות שינה

בסך הכל, תינוק שזה עתה נולד צריך לישון בין 15 ל-17 שעות ביממה. בניגוד למבוגרים, לעומת זאת, תינוקות ישנים לתקופות קצרות. תנומות יימשכו בין שעתיים לארבע שעות במהלך השבועות הראשונים לחייו של תינוקך. בהמשך, דפוסי השינה שלהם יתחילו להתייצב בהדרגה.

7. פעימות לב

העובדות המסקרנות ביותר על ילודים
העובדות המסקרנות ביותר על ילודים.

עוד אחת מהעובדות המעניינות על ילודים שהורים לומדים היא שדופק הלב שלהם מהיר בהרבה ממה שאתה חושב. הלב של תינוק פועם 130 עד 160 פעמים בדקה.

זה כמעט פי שניים מהר יותר מפעימות הלב של מבוגר רגיל.

8. חוש שמיעה

תינוקות נולדים עם חוש שמיעה מפותח למדי. הם מסוגלים לזהות מיד מהיכן מגיע צליל או קול. יכולת זו פעילה במוחם מ-10 הדקות הראשונות לחייהם.

9. נשימה ובליעה

בניגוד למבוגר, ישנן שתי פעולות חשובות מאוד שתינוקות מסוגלים לעשות בו זמנית, שעוזרות להם להאכיל: נשימה ובליעה. עם זאת, יכולת זו נעלמת בסביבות גיל 7 חודשים.

10. צבע שיער ומרקם

השיער שהתינוק שלך נולד איתו עשוי להיות שונה בצבע ובמרקם לשיער שיהיה לו בהמשך החיים. שיער יכול לנשור במהלך השבועות הראשונים לחייו של התינוק, ויצמח בחזרה במהלך שנתו הראשונה. הצבע, העובי והמרקם של שיער זה יכולים להשתנות.

11. רפלקסים

רפלקסים הם תגובות אוטומטיות של הגוף לגירויים חיצוניים. לתינוקות שזה עתה נולדו יש הרבה מהם. תינוק נולד עם סט של כ-70 רפלקסים פרימיטיביים, שיחלפו ככל שהם יתבגרו.

12. לחקור את העולם

ילדים קטנים חוקרים את סביבתם באמצעות חוש המישוש שלהם. החלק הרגיש ביותר בגופם הוא הפה. זו הסיבה שהם נוטים לשים בו דברים.

13. צבע עיניים

תינוקות רבים נולדים עם עיניים כחולות שמשנות צבע מאוחר יותר. זה נובע מהעובדה שהמלנין, הפיגמנט שנותן לנו את צבע העיניים שלנו, עדיין לא התפתח. צבע העיניים הסופי של ילד יופיע בסביבות גיל 6 חודשים.

אלו הן רק כמה מהעובדות המוזרות הרבות על ילודים. תהנה משלב זה של התפתחות ילדך והקפד לא לפספס את הפרטים הקטנים והמרתקים הללו.

פופולריים