איך מלמדים על פרסום?

המטרה של איך לחנך על פרסום היא שהורים ומורים יעזרו לילדים ולתלמידים לפתח פרספקטיבה ביקורתית של מה שתקשורת
המטרה של איך לחנך על פרסום היא שהורים ומורים יעזרו לילדים ולתלמידים לפתח פרספקטיבה ביקורתית של מה שתקשורת ההמונים, ובמיוחד הפרסום, משדרת.
במאמר זה, נדבר על כמה נקודות חשובות שכדאי לקחת בחשבון כדי ללמוד על פרסום. הן בבית והן בבית הספר חיוני לילדים ובני נוער לאמץ גישה ביקורתית כלפי כל הפרסום שאופף אותם בימינו.

באמצעות המדיה מטרת הפרסום היא למכור מוצרים ושירותים, וכן לשדר דרך מסוימת לראות ולפרש את המציאות. המטרה של איך לחנך על פרסום היא שהורים ומורים יעזרו לילדים ולתלמידים לפתח פרספקטיבה ביקורתית של מה שתקשורת ההמונים, ובמיוחד הפרסום, משדרת.

ממה מורכב הפרסום?

פרסום הוא צורת תקשורת שמטרתה להשפיע על אנשים לרכוש ולצרוך מוצר או שירות. בתורם, מוצרים ושירותים אלו מייצגים מותגים שונים, והמותגים מפתחים קמפיינים פרסומיים המבוססים על ניתוח ומחקר של צרכנים פוטנציאליים, תוך פיתוח מה שמכונה מחקר שוק.

במובן זה, הפרסום חייב להיות משכנע כדי להיות אפקטיבי ולגרום לאדם לקנות מוצר או לרכוש שירות. כדי לעשות זאת, עליך לספק מידע או מסר כלשהו הקשור לרעיון, דעה, או, גם, דרך קיום או פעולה.

איך לחנך על פרסום: עין ביקורתית
איך לחנך על פרסום: עין ביקורתית.

בהקשר זה, הפרסום משתמש בתמונות, צלילים ומוזיקה כדי להשפיע על מי שרואים או שומעים אותו. הוא גם משתמש בשיחות מסוימות עם תוכן ישיר ועוצמתי, בדרך כלל בצורה של סיסמה. אלו בדיוק סיסמאות פרסומיות שמתמצות או מייצגות את הרעיון המרכזי בהקשר פרסומי.

"בעולם הפרסום אין דבר כזה שקר. יש רק הגזמה ראויה".

- רוג'ר או. ת'ורנהיל (קארי גרנט) ב-North by Northwest מאת אלפרד היצ'קוק, 1959 -

איך לחנך על פרסום: עין ביקורתית

כפי שציינו לעיל, הן בבית והן בבית הספר, הוראה על פרסום מרמזת לעזור לילדים ולתלמידים לפתח גישה ביקורתית כלפיו. לכן, חשוב ללמד אותם את המרכיבים הבאים:

  • ראשית, כיצד לבנות תנוחת חקירה לגבי מסרים פרסומיים, ולשאול את עצמם לגבי המטרה הסופית שלהם. באופן כללי, פרסום פונה, משתמש ומדגיש רגשות כדי להתחבר לאנשים. עם זאת, המטרה הסופית של פרסומת היא לא אחרת מאשר למכור מוצר או שירות של מותג.
  • שנית, הצורך להיות מודע לכך שהפרסום משתמש בשיטות משכנעות כדי ליצור צרכים כדי להיות מסוגלים למכור. במילים אחרות, זה גורם לך להרגיש שיהיה לך טוב רק אם אתה קונה ויש לך מוצר מסוים.
  • הגש פרסום פשוט כצורה של הסחת דעת וכיף. הם חייבים להבין שזה יכול להיות מפתה, מוגזם, מקורי ויצירתי. עם זאת, זה לא צריך להתנות אותם בשום אופן ובשום נסיבות.
  • כמו כן, למד שמסרים פרסומיים קשורים בדרך כלל לערכים ודרכי חשיבה מסוימים. לכן, הם מבקשים לפתח עמדות קונקרטיות אצל אנשים.
  • לבסוף, שימו לב לגיבורי הפרסומות ולתפקידיהם. בהקשר זה, חשוב שילדים ותלמידים יזהו את ההיבטים החיוביים והמזלזלים של תוכן פרסומי הקשור, למשל, לתפקידים מגדריים, לקבוצות גיל או למגזרים חברתיים או תרבותיים.

למד על פרסום כדי לשפר את החברה

כדי לבנות ולשפר או לשנות את החברה שלנו, חיוני ללמוד על פרסום. במובן זה, עלינו ללמד את התלמידים לבנות גישה אקטיבית לפרש את מיליוני המסרים הפרסומיים שמפציצים אותם על בסיס יומי.

חינוך על פרסום מאפשר לילדים ולתלמידים לאמץ פרספקטיבה ביקורתית השוללת ערכים המרוממים את החומרנות ואת השטחיות. בקיצור, חינוך על פרסום הוא הצעד הראשון להשגת חברה צודקת, תומכת, מכילה ושוויונית יותר.