לתינוקות שזה עתה נולדו אין בעיות שינה; ההורים שלהם עושים זאת

לא צריך "ללמד" תינוקות קטנים לישון יותר
לא צריך "ללמד" תינוקות קטנים לישון יותר, וזה משהו שהורים צריכים להבין.

כל הורה חדש מכיר את תחושת התשישות המלאה והמוחלטת כשהוא מתמודד עם החרדה וחוסר השינה של ההורות. לפני הבאת ילדים לעולם, חלקם עשויים לחשוב שהם יודעים מה צפוי כשהם שומעים סיפורים של חברים ובני משפחה. אבל עד שהם לא חווים את זה ממקור ראשון, אין להם באמת מושג כמה החיים עם יילוד באמת יכולים להיות מעייפים. אבל תינוקות הם לא כאלה שצריכים ללמוד לישון. ההורים שלהם כן.

הורים טריים שבקושי ישנים

הורים טריים מופתעים לעתים קרובות מכמה ישנים התינוקות שזה עתה נולדו. למעשה, לעתים קרובות הם מצהירים שהילדים הקטנים שלהם מתעוררים רק כדי להאכיל. אבל ברגע שהם יתגברו על החידוש הזה, הם יראו שזה לא הזמן שהתינוק מבלה בשינה שגורם לבעיות. אלא, זו ההתעוררות שלו. אבל זה נורמלי שתינוקות מתעוררים לעתים קרובות; השעון הפנימי שלהם יצא משליטה.

הורים של יילודים הופכים במהירות לזומבים. הם ישנים מעט מאוד שעות בכל לילה במהלך החודשים הראשונים לחייו של תינוקם. בחברות מערביות רבות, אנשים מאמינים שאם תינוק מתעורר לעתים קרובות, זה אומר שההורים חייבים לעשות משהו לא בסדר. אנשים שואלים דברים כמו "האם היא ישנה טוב?" כאילו זה הגדיר איכשהו את האופי של התינוק שלך.

האמת היא שהורים רבים מרגישים נשפטים אם התינוקות שלהם לא ישנים כל הלילה מיד. אבל תינוקות שזה עתה נולדו לא צריכים ללמוד לישון כל הלילה - וגם לא.
הורים הם אלה שצריכים ללמוד לישון בהתאם לדפוס השינה של תינוקם. בקרוב, השעון הפנימי של ילדם יתאים את עצמו בעזרת שגרת לילה טובה. וכמובן שזה יהיה תלוי גם בבגרות הביולוגית של כל ילד.

לתינוקות שזה עתה נולדו אין בעיות שינה. הם ישנים הרבה, אבל הם מתעוררים כמה פעמים בלילה. הם עלולים להתעורר כדי להאכיל אותם, כי הם לא נוחים, כי הם חמים וכו'.

הם אפילו מתעוררים פשוט כי הם רוצים קצת זמן להתכרבל לפני שהם נרדמים שוב. לכן, הורים טריים צריכים ללמוד לישון מבלי לדאוג שלתינוק שלהם יש בעיית שינה.

תינוקות שזה עתה נולדו לא ישנים כל הלילה

לתינוקות שזה עתה נולדו אין לעתים קרובות בעיות שינה. אבל כשדפוסי השינה של הקטן שלהם אינם מתאימים לשלהם, יש הורים הרואים בכך בעיה.

אבל אי אפשר לצפות מיילוד להסתגל לשגרה שלך. אתה צריך להסתגל לשלה. אין צורך לחפש נוסחאות סודיות כדי לגרום לקטן שלך לישון כל הלילה. אם הוא מתחת לגיל 6 חודשים, זה לא סביר שיקרה.

לתינוקות שזה עתה נולדו אין לעתים קרובות בעיות שינה
לתינוקות שזה עתה נולדו אין לעתים קרובות בעיות שינה.

הניסיון לגרום לתינוק שגילו פחות מ-6 חודשים לישון כל הלילה הוא ציפייה מאוד לא מציאותית. אם תתעקשו לחשוב שזה אפשרי, זה רק יהפוך לגורם לתסכול רב.

תינוקות שזה עתה נולדו ישנים אחוז גדול מהזמן, אך הבטן שלהם קטנה מאוד. זה אומר שהם רעבים לעתים קרובות מאוד. הם צריכים להאכיל כל 2-3 שעות, ביום ובלילה.

שעון פנימי של תינוק

במהלך החודשים הראשונים לחייו, השעון הפנימי של התינוק אינו רגיל. ובנוסף לכך, הבטן הקטנטנה שלהם מתרוקנת מהר מאוד. המשמעות היא שתינוקות צריכים להאכיל בתדירות גבוהה ביום ובלילה. זוהי תופעה נורמלית לחלוטין וניתנת לחיזוי ביולוגי.

הורים טריים צריכים לדעת שזו הסיבה העיקרית לכך שתינוקות מתעוררים לעתים קרובות כל כך. הם לא יכולים - ואסור להם - לישון כל הלילה.

במהלך שנת חייהם הראשונה, מוחותיהם של בני האדם הזעירים הללו גדלים בקצב מדהים. זוהי פעילות שצורכת הרבה אנרגיה, וזו עוד סיבה שתינוקות צריכים להאכיל בתדירות גבוהה.

בין אם יונקו או ניזונים מבקבוק, תינוקות תלויים לחלוטין בהוריהם כדי לקבל את ההזנה שהם צריכים. לכן, ההורים אחראים להאכיל ולדאוג לצרכי התינוקות שלהם כדי להבטיח התפתחות בריאה.

בתרבות שלנו, הציפיות לגבי כמה תינוק צריך לישון הן מאוד לא מציאותיות. ציפיות אלו צריכות להשתנות כך שהורים בפעם הראשונה יפסיקו להתעקש שהתינוקות שלהם ישנו כל הלילה.

הם צריכים לדעת שהם עצמם הם אלה שצריכים להסתגל, במקום לצפות מהתינוקות שלהם. לא צריך "ללמד" תינוקות קטנים לישון יותר, וזה משהו שהורים צריכים להבין.

פופולריים