5 סוגי פירות מומלצים לנשים בהריון

אנו מציעים מבט על סוגי הפירות המומלצים לנשים בהריון כחטיף בריא
במאמר זה, אנו מציעים מבט על סוגי הפירות המומלצים לנשים בהריון כחטיף בריא.
תזונה נכונה במהלך ההריון מספקת את צורכי האם והעובר כאחד. במאמר זה, אנו מציעים מבט על סוגי הפירות המומלצים לנשים בהריון כחטיף בריא.

אצל נשים, הצרכים התזונתיים במהלך ההריון עולים עקב הצורך לספק לתינוק רכיבי תזונה חיוניים. אז שימו לב לרשימת הפירות המומלצים לנשים בהריון ותפרדו מהחרדה מאכילת ממתקים.

באופן אידיאלי, עלינו לצרוך שלוש עד ארבע מנות פירות יומיות על מנת להבטיח אספקה נכונה של ויטמינים, סיבים ומינרלים. עם זאת, לא כל הפירות עומדים בתקנים לצריכה בשלב חשוב זה.

מדוע מומלץ לאכול פירות לנשים בהריון?

הריון מייצר שינויים פיזיולוגיים אצל נשים עקב ההורמונים המסונתזים על ידי השליה. שינויים אלו אחראים לסיוע בהתפתחות העובר.

בעיקרון, במהלך השבועות הראשונים, הפעילות ההורמונלית עולה. זה יכול להוביל לבחילות, עייפות, תיאבון מוגבר ורצון לישון. זה מוביל להצטברות חשובה של אנרגיה וחומרי מזון.

הדרישות הופכות בולטות יותר ככל שחולפים החודשים. לכן, תזונה מיטבית מבטיחה את רווחתו של העובר.

זה המקום שבו פירות נכנסים לתמונה, שכן חומצה פולית, ויטמין C, ויטמין B, ברזל וסידן מספקים באופן טבעי תזונה נאותה. נצל את היתרונות הללו על ידי הכללת פירות בארוחות העיקריות, הקינוחים והחטיפים שלך.

5 סוגי פירות מומלצים לנשים בהריון

לעתים קרובות, אמהות חוות דחפים חרדים לאכול ממתקים במהלך ההיריון, הידוע גם בשם cravings. ככזה, אכילת סוגי הפירות המומלצים לנשים בהריון מציעה אפשרות מצוינת.

מזונות אלה לא רק מספקים את התשוקה, אלא גם מספקים לאם ולעובר תזונה. שימו לב להמלצות המומחים הללו והמציא מגוון מתכונים כדי לקצור את הפירות במלואם.

תפוזים

היו דיונים רבים לגבי צריכת הדרים במהלך ההריון. עם זאת, היתרונות שמציעים תפוזים חיוניים בשלב זה. תכולת ויטמין C הגבוהה שלהם מסייעת בחיזוק המערכת החיסונית, המגנה על האם מפני מחלות ויראליות ושפעת.

בנוסף, תפוזים מכילים סידן קל לעיכול, המסייע במבנה העצמות של התינוק. יש להגביר את צריכת התפוזים בהדרגה עד לתקופה שלאחר הלידה.

מנגו

סוגי פירות מומלצים לנשים בהריון
סוגי פירות מומלצים לנשים בהריון.

מנגו נחשב לאחד הפירות הטרופיים המזינים ביותר. הם מכילים ויטמין C, ויטמין A, ויטמין B6, אשלגן, ברזל וחומצה פולית, כל המרכיבים החיוניים במהלך ההריון.

בנוסף, תכולת הסיבים החזקה שלהם עוזרת להפחית את הסימפטומים של עצירות האופייניים להריון. והכי חשוב, הפרי המתוק הזה יכול להיכלל כמעט בכל מתכון ומספק מקור מצוין לאנרגיה.

תותים

תותים נמצאים ברשימת הפירות המומלצים לנשים בהריון, במיוחד במהלך השליש השני. תכולת האנתוציאנין הגבוהה שלהם, המבצעת פונקציות נוגדות חמצון, ותכולת הוויטמין C שלה מקדמת זרימת דם בריאה.

בינתיים, תותים הם מטהרים מצוינים, המאפשרים לגוף לספוג חומרים מזינים כמו אשלגן, חומצה פולית ומגנזיום, שהם מכילים.

תפוחים

תפוחים עוזרים לייצב את רמות הסוכר בדם ולהרגיע את החרדה המופיעה במהלך ההריון. תכולת הפקטין שלהם עוזרת לגוף לסלק רעלים המצויים במעי, תוך כדי קידום סילוק חומרי פסולת.

באופן דומה, על ידי שיפור זרימת הדם, הם מקלים על אספקת חמצן וחומרי מזון לרחם. זכור לשטוף אותם היטב לפני האכילה.

"החומצה הפולית של פירות, ויטמין C, ויטמין B, ברזל וסידן מספקות באופן טבעי את התזונה המתאימה של האם והתינוק."

בננות

לבסוף, בננות מציעות אפשרות של חטיף בריא במהלך ההריון. פרי זה מומלץ הודות לתכולת האשלגן והסידן שלו, המסייעת בהפחתת התכווצויות.

בננות הן גם מקור מצוין לריבופלבין, ניאצין, פולצין וויטמינים A, C, E ו- K. זה מקדם את הפחתת ההקאות והפרעות אחרות הנפוצות בהריון.

לסיכום, פירות אלו מציעים מגוון יתרונות להקלה על תסמיני ההריון. מעבר לאלו שהוזכרו כאן, גם אגסים, אננס ואבטיח יכולים להשלים תזונה בריאה ומזינה.

באופן אידיאלי, פירות עוזרים לעובר לפתח את המערכת החיסונית שלו, כמו גם לתאים ורקמות חזקים להתמודד כראוי עם העולם החיצון. על מנת שהתינוק יהיה בריא, המאכלים שהאם בוחרת במהלך ההריון ישחקו תפקיד חשוב.

פופולריים