6 ביטויים מהסרט מולאן

אחד מ-6 המשפטים המניעים ביותר מהסרט מולאן
"אדם אחד עשוי להיות ההבדל בין ניצחון לתבוסה", אחד מ-6 המשפטים המניעים ביותר מהסרט מולאן.
הפתגמים הסיניים מאחורי הסרט מולאן שימושיים ביותר להוראת ערכים לילדים ולמבוגרים.

לפעמים, השיעורים מסרטי דיסני הם פוריים ביותר להתפתחות הילד. מסיבה זו, אנו רוצים להציג בפניכם את 6 המשפטים הטובים ביותר מהסרט מולאן, שמכריעים לעלילת הסרט וללמידה של ילדים גדלים.

הערכים שבאים לידי ביטוי בהם סימנו לפני ואחרי בחזון הפמיניסטי הנוכחי. אתה רוצה שנגיד לך מה הם ומה הם מייצגים? המשך לקרוא!

חוכמה מזרחית בסרט מולאן

פתגמים סיניים מוכרים בכל העולם. בשורות אלו, גם ל-6 המשפטים מהסרט מולאן שבחרנו יש איכות זו. למעשה, מולאן הוא הגיבור של אגדה מזרחית ידועה.

על פי מאמר שפרסם כתב העת הקובני לרפואה כללית מקיפה, האבות הקדמונים קבעו את הסטנדרטים של התנהגות ושיעורי חיים באמצעות משפטים פשוטים, עמוסי תורות. רוצים לדעת מה מסתתר מאחוריהם?

1. "הפרח הפורח במצוקה הוא הנדיר והיפה מכולם".

הביטוי הזה מובא על ידי אביו של הגיבור לקראת סוף הסרט, ומשנתו מרמזת על החשיבות של מימוש חלומותיו. בנוסף, זה מעודד אותנו לא לוותר למרות השליליות שעולות בדרך. הדברים שאנו משיגים במאמץ הם הטובים ביותר.

אם תחשוב על זה, האמת היא שכל תגמול דורש מאמץ. בסרט מצליחה מולאן לעמוד מול המסורת, שראתה את תפקידן של נשים במלחמות כמשני. היא מתגייסת למלחמה ומנצחת.

2. "לא משנה איך הרוח מייללת, ההר לא יכול להשתחוות לה"

זוהי אמירה נבונה של הקיסר בזמן שהותקף על ידי אויביו, ההונים.

זה מתייחס לעובדה שגאווה וכבוד יכולים לשמור על אדם בעמידה, למרות קשיים. מסיבה זו, בעיות יכולות להתפוצץ בכוח, אבל הן לא יצליחו לערער את מי שמצבם טוב בחיים.

3. "אדם אחד עשוי להיות ההבדל בין ניצחון לתבוסה", אחד מ-6 המשפטים המניעים ביותר מהסרט מולאן

אפילו נמלים חשובות במעגל הטבע. ובאותו אופן, בפרויקטים גדולים או בקרבות, יש צורך בתמיכה של כל אדם.

למד ערכים עם 6 הביטויים האלה מהסרט מולאן
למד ערכים עם 6 הביטויים האלה מהסרט מולאן.

ללא קשר להבדלים כלשהם, אנשים שבוטחים בך ומאמינים בכוחה של ידידות ינצחו בחייך ויחזקו אותך.

4. "הצ'י חודר ליקום ולכל היצורים החיים. כולנו נולדנו איתו. אבל רק האמיתי ביותר יתחבר עמוק לצ'י שלו ויהפוך ללוחם גדול. שליו כמו יער, אבל אש אחת בתוכו."

לפי הפילוסופיה הסינית, צ'י היא האנרגיה הזורמת ברציפות בטבע. אמונות פופולריות מאשרות שבני אדם יכולים לשלוט באנרגיה הזו ולהשתמש בה, באמצעות אסטרטגיות שונות. למשל על ידי הגדלתו, צבירתו או פיזורו בכל הגוף.

צ'י לוקח על עצמו תפקיד מיוחד בסרט מכיוון שאביה של מולאן לא נותן לה לשחרר אותו, בשל החזון המסורתי שלו. עם זאת, מולאן מתנגדת לנישואים ובוחרת להילחם כי היא מאמינה בעצמה.

5. "הלכת להציל את חיי אביך. מי ידע שבסופו של דבר תבייש אותו ותבזה את אבותיך ותאבד את כל החברים שלך. אתה יודע, אתה פשוט חייב... אתה חייב ללמוד לשחרר את הדברים האלה".

מושו, הדרקון האדום המלווה את מולאן, משמש כשומר ומגן שלה. מסיבה זו הוא מזמין אותה להשאיר את העבר מאחור ולהתמקד בהווה, למרות נסיבות שקשה להתגבר עליהן. ללא ספק, זה שיעור שכולנו חייבים ללמוד כדי להתקדם בחיים.

6. "המתנה והכבוד הגדולים ביותר הוא לקבל אותך עבור בת."

איזו דרך טובה יותר לסיים את הסרט מאשר עם ביטוי כזה? מה עוד יכול היה אביו של מולאן לומר כשהבת שלו הביאה לו את החרב של שאן-יו ואת סמל הקיסר, נכון?

ובכן, הלקח הוא שתמיכה הורית חיונית בכל הנוגע להגשמת חלומות. והנה, הלקח הזה הופך למוחשי.

קראו גם: אני גאה בילד שלי, ותמיד אהיה

למד ערכים עם 6 הביטויים האלה מהסרט מולאן

המבקרים הצביעו על החשיבות של סרטה של מולאן על היותו חלק מהתמוטטות דיכוי הנשים. בזכות הפעולות וההצהרות של הגיבורות, מולאן מביאה חזון חדש של המגדר הנשי, שלא היה מקובל באותה תקופה.
"נשים חייבות להיות צייתניות לגברים ולהיראות נשיות. הן גם צריכות למלא את חובותיהן בבית. עם זאת, מולאן הייתה שונה. בתור נערה סינית, היא לא מתוארת בסרט בתור הילדה הנשית שהחברה ציפתה ממנה להיות. היא יכולה לעשות דברים גבריים שקשורים בדרך כלל לגברים".
- רחמטיקה, טיקה איו -
מולאן הפכה לאייקון פמיניסטי, בהיותה הנסיכה הלוחמת הראשונה שבחרה לאתגר את המסורות שכופים גברים ולהתגייס לצבא.
צפייה בסרט זה כמשפחה עם הילדים הקטנים בבית תעזור לכם להנחיל להם ערכים חשובים על ביטחון עצמי ואומץ.

פופולריים