9 דרכים שבהן הגוף שלך משתנה במהלך ההריון

אחת הדרכים הראשונות שבהן הגוף שלך משתנה במהלך ההריון היא הגידול בגודל החזה ורגישות יתר
אחת הדרכים הראשונות שבהן הגוף שלך משתנה במהלך ההריון היא הגידול בגודל החזה ורגישות יתר.

רוב הנשים ההרות מודאגות מהשינויים שעוברים על גופן במהלך תשעת החודשים הללו. במהלך תקופה זו, הגוף מבצע שינויים כדי לענות על הצרכים של הקטן שנוצר בתוך הרחם שלך. אנו מזמינים אותך לגלות כמה מהדרכים שבהן הגוף שלך משתנה במהלך ההריון, כדי שלא יפתיעו אותך ותהיי מוכנה טוב יותר.

9 דרכים שבהן הגוף שלך משתנה במהלך ההריון שכדאי לצפות

הגוף שלך הופך להסתגל לצרכי התינוק וגם מתכונן לרגע הלידה הסופי. הגוף מתחיל לצבור רזרבות כדי לקבל את פני הילד הקטן שלך כשהוא או היא נולדים, אבל זה יכול גם לעורר אי נוחות בחלקים רבים של הגוף.

להלן הדרכים הנפוצות ביותר שבהן הגוף שלך משתנה במהלך ההריון:

1. עלייה בחשק המיני

במהלך תשעת חודשי ההריון, יהיו שינויים קבועים ברמות ההורמונים, וזה יעלה את החשק המיני שלך. זה יגרום לך להרגיש יותר מושך וכשאתה מקיים יחסי מין, תבחין שיש לך הרבה יותר סיכה בנרתיק.

היתרון בשמירה על פעילות מינית הוא שזה ישמש סוג של פעילות גופנית כדי להכין אותך למועד הלידה.

2. שינויים הורמונליים

שינויים הורמונליים במהלך ההריון מתחילים מהפריית הביצית עצמה. העלייה באסטרוגן היא שגורמת למה שמכונה "בחילות בוקר" הנוראה.

מצד שני, העלייה בפרוגסטרון תורמת לגמישות רצועות הגוף, וייצור פרולקטין מסייע להתפתחות בלוטות החלב. ה-hCG (הנדון להלן) אחראי להישרדות הביצית המופרית.

3. עלייה במשקל

זהו השינוי הברור ביותר מבין השינויים הרבים במהלך ההריון. הבטן שלך תגדל משבוע לשבוע ומשקלך יעלה בין 12 ל-16 קילו.

זה מושפע מאוד ממשקלך לפני ההריון ומהרגלי האכילה שלך, כמו גם מאורח החיים שלך - בין אם יש לך שגרת פעילות גופנית או מנהלת חיים בישיבה.

4. הגדלת חזה

אחת הדרכים הראשונות שבהן הגוף שלך משתנה במהלך ההריון היא הגידול בגודל החזה ורגישות יתר. לאחר מספר שבועות, תבחין כיצד העטרה מתכהה. מהחודש הרביעי ואילך, השדיים שלך עשויים להפריש נוזל צהבהב וסמיך בשם קולוסטרום, חלב האם הראשון.

5. שינויים בעור

העלייה בייצור הורמונים כמו אסטרוגן ופרוגסטרון מייצרת שינויים בעור. מכיוון שההורמונים הללו אחראים לייצור המלנין (הפיגמנט שנותן צבע לעור), לעתים קרובות מופיעים כתמים על העור שלך.

הדרכים שבהן הגוף שלך משתנה במהלך ההריון שכדאי לצפות
הדרכים שבהן הגוף שלך משתנה במהלך ההריון שכדאי לצפות.

בנוסף, העלייה במשקל תגרום לעור שלך למתוח ולאבד מגמישותו. למרבה הצער, זה יכול להוביל להופעת סימני מתיחה.

"בהריון, הגוף שלך הופך להסתגל לצרכי התינוק, וגם מתכונן לרגע הלידה הסופי"

6. שינויים ברחם

הרחם יתחיל להימתח כדי להכיל את התינוק, והוא גם יגדל. בשל גמישותו, הרחם יגדל מ-6 ל-33 סנטימטרים. סביר להניח שתרגיש גם אי נוחות כשהתינוק גדל, מכיוון שגודלו ומשקלו ילחצו על האיברים.

7. שינויים במערכת העיכול

בחילה הנגרמת על ידי הורמונים כגון hcg מלווה לעיתים בהקאות או כאבי ראש. נוסף על כך, סבל מעצירות היא דרך נוספת לשינוי הגוף במהלך ההריון.

הגדילה של התינוק תפעיל לחץ על המעיים ואיברים אחרים של מערכת העיכול. כתוצאה מכך, אתה עלול להרגיש קצת אי נוחות לאחר הארוחות.

8. שינויים בשיער

השפעה נוספת של שינויים הורמונליים אלו במהלך ההריון היא העלייה בנפח השיער. השיער שלך גם יהפוך יבש ושביר יותר מהרגיל. תבחין גם בעלייה בשיער הגוף ברגליים, בזרועות ובפנים.

9. שינויים בכפות הרגליים והרגליים

גם צמיחת הרחם וגם הגדלת הדם במחזור הדם שלך מקשים על זרימת הדם. מסיבה זו, הרגליים בדרך כלל מתנפחות ומופיעות דליות.

אחד השינויים הכי לא נעימים בגופך במהלך ההריון הוא אגירת נוזלים. זה גורם לכפות הרגליים שלך להתנפח עד כדי כך שהנעליים שלך יתחילו להיות מעט הדוקות.

הריון הוא שלב חולף המסמן את תחילתם של שינויים משמעותיים יותר בחייך. ככל שההריון מתפתח, נסו ליהנות מהחוויה יוצאת הדופן הזו במלואה, והכינו את עצמכם להתמודד עם השינויים הללו, ועם השינויים שיבואו גם לאחר הלידה.

פופולריים