כל מה שצריך לדעת על מכת חום בילדים

מכת חום בילדים היא תוצאה של חשיפה לא מתאימה לסביבות חמות ושטיפות שמש במיוחד
לסיכום, מכת חום בילדים היא תוצאה של חשיפה לא מתאימה לסביבות חמות ושטיפות שמש במיוחד.
מכת חום אצל ילדים עלולה להרוס יום כיף בשמש ולגרום לקטנטנים להרגיש מאוד אי נוחות. לכן, עליך לנקוט באמצעי זהירות מסוימים בעת בילוי בחוץ.

עונת הקיץ היא זמן לבילוי בחוץ, טיולים לחוף הים ומשחק בבריכה. עם זאת, פעילויות אלו חייבות לכלול אמצעי בטיחות מסוימים על מנת לצמצם את האפשרויות למכת חום בילדים.

באופן כללי, מכת חום מתרחשת כאשר הטמפרטורות עולות בסביבה לחה ומחמירות במקרה של פעילות גופנית אינטנסיבית.

מהי מכת חום בילדים וכיצד להימנע מכך?

מכת חום בילדים מתייחסת לשינוי או חוסר יציבות של בקרת הטמפרטורה בגוף.

מכת חום היא תגובת הגוף לאובדן יתר של מלחים ומים עקב חשיפה לשמש או לסביבה חמה במיוחד. זה יכול להופיע גם כתוצאה מהתייבשות, מה שמונע את טמפרטורת הגוף לרדת מעצמה.

מי שהכי פגיע למצב זה הם ילדים וקשישים, שכן הם מתקשים להוציא חום מגופם.

כדי להימנע ממכת חום, חשוב לתת הרבה נוזלים באופן קבוע ולהימנע ממשחק ישירות בשמש. אמצעי זהירות נוספים שיש לקחת בחשבון:

  • הלבישו ילדים בלבוש קריר נושם ומאפשר זרימת אוויר.
  • אל תשכחו להביא כובע שמגן על ראשו של ילדכם. חלק זה של הגוף שלך עדין ביותר לשמש ולחום.
  • בימים חמים במיוחד, הימנעו מלהוציא את ילדיכם עם העגלה שלהם או לעשות סידורים במכונית. מצבים אלו מציבים את הקטנטנים בסיכון מוגבר למכת חום.

תסמינים של מכת חום בילדים

רוב המקרים של מכת חום בילדים מתרחשים בימי שמש כשהטמפרטורה גבוהה מאוד. ילדים עלולים להתחיל להראות סימני גירוי ואי נוחות כתוצאה מהגברת החום, כמו גם מהזעה מטרידה.

מאוחר יותר, מופיעות פריחה או אדמומיות בעור, במיוחד באזור סביב הצוואר, בית השחי והמפשעה. ילדים עם מכת חום נוטים גם לחוות כאבי ראש, התכווצויות שרירים והקאות.

רוב המקרים של מכת חום בילדים מתרחשים בימי שמש שבהם הטמפרטורה גבוהה מאוד
רוב המקרים של מכת חום בילדים מתרחשים בימי שמש שבהם הטמפרטורה גבוהה מאוד.

במקרים קיצוניים, קצב לב מוגבר וקשיי נשימה עשויים לבוא לידי ביטוי גם. תסמינים אלו עלולים לגרום לילדים להיות עצבניים או סחרחורת, מה שעלול לגרום לאובדן הכרה.

מה לעשות במקרה של מכת חום בילדים

אם אתה שם לב שילדך סובל ממכת חום, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להישאר רגוע. כך תוכלו לנקוט בפעולה נכונה ולא להתפרע. במקרה של מכת חום חמורה, התקשר למספר 911 או קח את ילדך לחדר מיון או למרכז רפואי. בינתיים, עליך לבצע את הפעולות הבאות:

קח את ילדך למקום קריר

חשוב להוציא את הקטן מהחום ולהיכנס לצל, ולהפשיט אותו. אם אפשר, מצא אזור עם אוויר צח וקריר שמסתובב כדי לעזור להפחית את טמפרטורת הגוף. השכיב את ילדך כדי לאפשר לו או לה לנוח ולהתאושש.

רענן את הגוף של תינוקך

הצעד השני שצריך לעשות הוא לרענן את הגוף של הקטן שלך עם מטליות לחות קרירות. הנח את המטליות הללו על האזורים שבהם הקטן שלך מזיע ועל אזור הראש, בית השחי והמפשעה. אתה יכול גם להרטיב מגבת גדולה במים קרירים ולכסות את גופו של ילדך לחלוטין על מנת להפחית את חום הגוף.

מימה

חשוב לייבש את הקטן שלך בהדרגה מאוד, לגימה אחת בכל פעם. אם הקטן שלך עדיין יונק, אפשר לו או לה לינוק מיד. אם תינוקך מבוגר מספיק כדי לשתות מים, הציעו מים קרים או משקה ביתי להחזרת מים תוך שימוש במעט לימון ומעט מלח בהכנה.

חשוב להקפיד על הנחיות אלו גם בימים שלאחר מכת החום. סביר להניח שילדים ימשיכו להיות רגישים לחום במשך מספר ימים או שבועות לאחר אפיזודה. לכן, עליך להיות זהיר מאוד ולהקפיד על מנת למנוע מכת חום נוספת.

לסיכום, מכת חום בילדים היא תוצאה של חשיפה לא מתאימה לסביבות חמות ושטיפות שמש במיוחד. הדרך הטובה ביותר לטפל בה היא באמצעות מניעה - מתן שפע של מים והידרציה ומשחק באזורים קרירים ומוצלים.

אם אכן מתרחשת מכת חום, אמצעי מים והידרדרציה יעזרו לקטן שלך להשתפר במהירות. זכור לפנות לטיפול רפואי דחוף במקרה של תסמינים חמורים.